Apple stijgt op Wall Street na introductie nieuwe laptops
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het aandeel van techconcern Apple steeg maandag op Wall Street na de presentatie van professionele laptops met eigen chips. Daarmee verkoopt het bedrijf nu geen laptops meer met processoren die door chipbedrijf Intel zijn gemaakt. Apple kwam onder meer ook met een nieuwe versie van zijn draadloze oordopjes AirPods en een goedkoper abonnement op zijn muziekstreamingdienst Apple Music.
Apple werd 1,2 procent meer waard, Intel eindigde vrijwel vlak. Verder kauwden beleggers nog na op de tegenvallende groeicijfers uit China en verwerkten ze gegevens over de industriële productie in de Verenigde Staten. Die ging in september onverwachts onderuit, onder meer door autofabrieken die stillagen vanwege chiptekorten en minder oliewinning en raffinage door orkaan Ida.
De grote graadmeters sloten wisselend. De Dow-Jonesindex eindigde met een verlies van 0,1 procent op 35.258,61 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,3 procent tot 4486,46 punten en techbeurs Nasdaq ging 0,8 procent vooruit. Die beursgraadmeter bereikte een stand van 15.021,81 punten.
Disney
Behalve Apple deden ook andere grote technologieconcerns als Facebook, Amazon, Google-moeder Alphabet en Microsoft het goed. Die wonnen tot 3,3 procent.
Ook Disney (min 3 procent) kon op belangstelling rekenen. Het entertainmentconcern schoof de releasedatum van enkele Marvel-films over onder meer Thor en Black Panther enkele maanden naar achteren. Een nieuwe Indiana Jones-film verschijnt nu in de zomer van 2023 in plaats van komende zomer. Ook was er een adviesverlaging door Barclays voor het bedrijf achter Mickey Mouse.
Netflix
Videostreamingdienst Netflix, een concurrent van Disney+, steeg 1,5 procent in aanloop naar een kwartaalupdate later deze week. Ook Tesla opent deze week de boeken. De maker van elektrische auto's Tesla ging 3,2 procent omhoog.
De euro was 1,1610 dollar waard, tegen 1,1606 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 82,34 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 84,16 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen voor olie en gas zijn woensdag aanzienlijk gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog tegen Iran. Zijn uitlatingen voeden de hoop dat er spoedig een einde komt aan de oorlog, die voor grote verstoringen in de toevoer van brandstoffen heeft gezorgd.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met een stevige winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten werd verder aangewakkerd door opmerkingen van Donald Trump. De Amerikaanse president verwacht "de klus te zullen klaren" in Iran en dat de oorlog "binnen twee of drie weken" klaar zal zijn. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dinsdag al dat Trump de oorlog in Iran mogelijk snel wil beëindigen, ook zonder heropening van de Straat van Hormuz.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in februari meer verkocht. De omzet in de detailhandel steeg 1,3 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het sterkst stegen de opbrengsten uit de onlineverkoop.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft tot dusver ruim 6,8 miljoen belastingaangiftes ontvangen. Volgens de Belastingdienst loopt het aantal aangiftes daarmee iets voor op vorig jaar. Toen werden halverwege de aangifteperiode ruim 6,7 miljoen aangiftes ontvangen.
41 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Nieuw overleg met de vakbonden heeft alsnog een cao-akkoord opgeleverd bij DHL Express. Vorige maand werd er nog meerdere keren gestaakt bij het DHL-onderdeel dat zich met name richt op spoedzendingen van documenten en de levering van pakketten aan bedrijven. Vorige week besloten FNV en CNV al om de acties op te schorten om opnieuw met het bedrijf in gesprek te gaan, nadat de directie nieuwe toezeggingen had gedaan.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Supermarktketen PLUS heeft de fusie met branchegenoot Coop volledig afgerond. Het bedrijf leed vorig jaar wel opnieuw verlies door onder meer kosten voor het versneld ombouwen van Coop-winkels. Maar de schuldpositie is teruggebracht en de financiële basis is versterkt, aldus PLUS.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De omstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in maart verbeterd, ondanks de verstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt in de toeleveringsketens. Maakbedrijven produceerden meer en kregen meer orders binnen. Tegelijkertijd hadden ze door de Iranoorlog hogere kosten en stegen hun verkoopprijzen in het hoogste tempo van de afgelopen drie jaar.
1 uur geleden