Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple stijgt op Wall Street na berichten over Macs met touchscreen

Apple stijgt op Wall Street na berichten over Macs met touchscreen

NEW YORK (ANP) - Apple is woensdag dankzij een slotrally met een winst van 2,1 procent de dag uitgegaan op Wall Street. Persbureau Bloomberg berichtte kort voor het slot van de Amerikaanse aandelenbeurzen dat het techconcern aan Mac-computers met aanraakschermen werkt. Tot nu toe zei Apple altijd daar geen meerwaarde in te zien. De afgelopen dagen waren er ook al onthullingen dat Apple aan eigen communicatiechips en oledschermen werkt en zo steeds minder afhankelijk wil worden van de technologie van externe partijen.

Ook andere techbedrijven deden het goed op een positief gestemd Wall Street. Webwinkel Amazon steeg 5,8 procent. Een positief analistenrapport ging uit van een groter marktaandeel op de advertentiemarkt voor Amazon. Dat gaat mogelijk ten koste van Google en Facebook-moeder Meta Platforms. Dat laatste bedrijf verloor 0,1 procent. Google-moeder Alphabet steeg 3,4 procent.

Na een aarzelend begin ging Wall Street over een breed front naar boven. Een beleidsbepaler van de Federal Reserve sprak zich uit voor een renteverhoging van een kwart procentpunt. Daarmee zou het tempo van de renteverhogingen door de Fed verder omlaaggaan. De Dow-Jonesindex sloot met een plus van 0,8 procent op 33.973,01 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 1,3 procent tot 3969,61 punten en techbeurs Nasdaq dikte 1,8 procent aan. Die beursgraadmeter sloot op een stand van 10.931,67 punten.

Bed Bath & Beyond

Bed Bath & Beyond steeg haast 69 procent. Topvrouw Sue Gove van de huishoudelijke winkelketen liet in een toelichting op de resultaten weten dat het bedrijf tot 100 miljoen dollar kosten wil besparen door mensen te ontslaan en winkels te sluiten. Het concern waarschuwde eerder deze maand al dat het mogelijk faillissement moet aanvragen omdat het er slecht voor staat.

Comcast ging 0,2 procent omhoog. Media- en entertainmenttak Universal maakte bekend een nieuw op jongere kinderen gericht pretpark te willen openen in Texas en een kleiner park in Las Vegas voor horrorfans.

Amerikaanse luchtvaartsector

De luchtvaartsector stond in de belangstelling door een storing aan het systeem dat piloten waarschuwt voor problemen onderweg. Daardoor liepen veel binnenlandse vluchten vertraging op. Het vliegverkeer kwam vervolgens weer op gang en dat leidde ook tot koerswinsten van luchtvaartmaatschappijen. American Airlines, United Airlines en Delta Air Lines wonnen tot 4,3 procent.

Southwest Airlines had het meeste last van de storing en daalde 0,7 procent. Die luchtvaartmaatschappij had ook al grote problemen toen een winterstorm in de laatste week van vorig jaar over de Verenigde Staten trok.

Euro- en oliekoers

De euro was 1,0756 dollar waard, tegen 1,0755 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 3,3 procent duurder op 77,58 dollar per vat. Brentolie kostte 3,5 procent meer op 82,87 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

1 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

5 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

6 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

7 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

10 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

10 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

20 uur geleden