Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple stijgt op Wall Street na berichten over Macs met touchscreen

Apple stijgt op Wall Street na berichten over Macs met touchscreen

NEW YORK (ANP) - Apple is woensdag dankzij een slotrally met een winst van 2,1 procent de dag uitgegaan op Wall Street. Persbureau Bloomberg berichtte kort voor het slot van de Amerikaanse aandelenbeurzen dat het techconcern aan Mac-computers met aanraakschermen werkt. Tot nu toe zei Apple altijd daar geen meerwaarde in te zien. De afgelopen dagen waren er ook al onthullingen dat Apple aan eigen communicatiechips en oledschermen werkt en zo steeds minder afhankelijk wil worden van de technologie van externe partijen.

Ook andere techbedrijven deden het goed op een positief gestemd Wall Street. Webwinkel Amazon steeg 5,8 procent. Een positief analistenrapport ging uit van een groter marktaandeel op de advertentiemarkt voor Amazon. Dat gaat mogelijk ten koste van Google en Facebook-moeder Meta Platforms. Dat laatste bedrijf verloor 0,1 procent. Google-moeder Alphabet steeg 3,4 procent.

Na een aarzelend begin ging Wall Street over een breed front naar boven. Een beleidsbepaler van de Federal Reserve sprak zich uit voor een renteverhoging van een kwart procentpunt. Daarmee zou het tempo van de renteverhogingen door de Fed verder omlaaggaan. De Dow-Jonesindex sloot met een plus van 0,8 procent op 33.973,01 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 1,3 procent tot 3969,61 punten en techbeurs Nasdaq dikte 1,8 procent aan. Die beursgraadmeter sloot op een stand van 10.931,67 punten.

Bed Bath & Beyond

Bed Bath & Beyond steeg haast 69 procent. Topvrouw Sue Gove van de huishoudelijke winkelketen liet in een toelichting op de resultaten weten dat het bedrijf tot 100 miljoen dollar kosten wil besparen door mensen te ontslaan en winkels te sluiten. Het concern waarschuwde eerder deze maand al dat het mogelijk faillissement moet aanvragen omdat het er slecht voor staat.

Comcast ging 0,2 procent omhoog. Media- en entertainmenttak Universal maakte bekend een nieuw op jongere kinderen gericht pretpark te willen openen in Texas en een kleiner park in Las Vegas voor horrorfans.

Amerikaanse luchtvaartsector

De luchtvaartsector stond in de belangstelling door een storing aan het systeem dat piloten waarschuwt voor problemen onderweg. Daardoor liepen veel binnenlandse vluchten vertraging op. Het vliegverkeer kwam vervolgens weer op gang en dat leidde ook tot koerswinsten van luchtvaartmaatschappijen. American Airlines, United Airlines en Delta Air Lines wonnen tot 4,3 procent.

Southwest Airlines had het meeste last van de storing en daalde 0,7 procent. Die luchtvaartmaatschappij had ook al grote problemen toen een winterstorm in de laatste week van vorig jaar over de Verenigde Staten trok.

Euro- en oliekoers

De euro was 1,0756 dollar waard, tegen 1,0755 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 3,3 procent duurder op 77,58 dollar per vat. Brentolie kostte 3,5 procent meer op 82,87 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

12 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

13 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

14 uur geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

16 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

18 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

1 dag geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

1 dag geleden