Apple stijgt op Wall Street na berichten over Macs met touchscreen
NEW YORK (ANP) - Apple is woensdag dankzij een slotrally met een winst van 2,1 procent de dag uitgegaan op Wall Street. Persbureau Bloomberg berichtte kort voor het slot van de Amerikaanse aandelenbeurzen dat het techconcern aan Mac-computers met aanraakschermen werkt. Tot nu toe zei Apple altijd daar geen meerwaarde in te zien. De afgelopen dagen waren er ook al onthullingen dat Apple aan eigen communicatiechips en oledschermen werkt en zo steeds minder afhankelijk wil worden van de technologie van externe partijen.
Ook andere techbedrijven deden het goed op een positief gestemd Wall Street. Webwinkel Amazon steeg 5,8 procent. Een positief analistenrapport ging uit van een groter marktaandeel op de advertentiemarkt voor Amazon. Dat gaat mogelijk ten koste van Google en Facebook-moeder Meta Platforms. Dat laatste bedrijf verloor 0,1 procent. Google-moeder Alphabet steeg 3,4 procent.
Na een aarzelend begin ging Wall Street over een breed front naar boven. Een beleidsbepaler van de Federal Reserve sprak zich uit voor een renteverhoging van een kwart procentpunt. Daarmee zou het tempo van de renteverhogingen door de Fed verder omlaaggaan. De Dow-Jonesindex sloot met een plus van 0,8 procent op 33.973,01 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 1,3 procent tot 3969,61 punten en techbeurs Nasdaq dikte 1,8 procent aan. Die beursgraadmeter sloot op een stand van 10.931,67 punten.
Bed Bath & Beyond
Bed Bath & Beyond steeg haast 69 procent. Topvrouw Sue Gove van de huishoudelijke winkelketen liet in een toelichting op de resultaten weten dat het bedrijf tot 100 miljoen dollar kosten wil besparen door mensen te ontslaan en winkels te sluiten. Het concern waarschuwde eerder deze maand al dat het mogelijk faillissement moet aanvragen omdat het er slecht voor staat.
Comcast ging 0,2 procent omhoog. Media- en entertainmenttak Universal maakte bekend een nieuw op jongere kinderen gericht pretpark te willen openen in Texas en een kleiner park in Las Vegas voor horrorfans.
Amerikaanse luchtvaartsector
De luchtvaartsector stond in de belangstelling door een storing aan het systeem dat piloten waarschuwt voor problemen onderweg. Daardoor liepen veel binnenlandse vluchten vertraging op. Het vliegverkeer kwam vervolgens weer op gang en dat leidde ook tot koerswinsten van luchtvaartmaatschappijen. American Airlines, United Airlines en Delta Air Lines wonnen tot 4,3 procent.
Southwest Airlines had het meeste last van de storing en daalde 0,7 procent. Die luchtvaartmaatschappij had ook al grote problemen toen een winterstorm in de laatste week van vorig jaar over de Verenigde Staten trok.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0756 dollar waard, tegen 1,0755 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 3,3 procent duurder op 77,58 dollar per vat. Brentolie kostte 3,5 procent meer op 82,87 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
5 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
12 uur geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
13 uur geleden