
Apple stijgt op Wall Street en is meer dan 3 biljoen dollar waard
NEW YORK (ANP) - Apple begon vrijdag met winst aan de handelsdag op Wall Street. Het techbedrijf werd 1,2 procent hoger gezet en kwam daardoor qua marktwaarde boven de 3 biljoen dollar uit. Die grens passeerde Apple al een keer eerder, maar het aandeel sloot nog niet daarboven. Het aandeel moet sluiten op of boven de 190,73 dollar om die waarde vast te houden.
Nike behoorde tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse sportartikelenmerk zag de verkopen afgelopen kwartaal toenemen, maar de winst stond onder druk. Dat komt doordat Nike nog steeds overtollige voorraden moet wegwerken tegen lagere verkoopprijzen. Het bedrijf voldeed daarmee voor het eerst in drie jaar niet aan de verwachting van Wall Street-analisten. Het aandeel werd 2,6 procent lager gezet. Concurrent Skechers won 1,5 procent en sportschoenenverkoper Foot Locker daalde 1,1 procent.
Beleggers reageerden daarnaast op de inflatiemaatstaf van de Federal Reserve. Die kwam in juni uit op 4,6 procent, tegen 4,7 procent in mei. Economen hadden gerekend op een onveranderd inflatiecijfer. Fed-voorzitter Jerome Powell heeft eerder deze week al laten doorschemeren dat de rente in de Verenigde Staten in de komende maanden waarschijnlijk nog twee keer zal worden verhoogd om de inflatie te bestrijden.
Koersstijging Nasdaq
De algehele stemming op Wall Street was ook op de laatste dag van de positieve beursmaand juni positief. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,6 procent hoger op 34.326 punten en de brede S&P 500 steeg 1 procent tot 4440 punten. De Nasdaq dikte 1,4 procent aan tot 13.777 punten. Sinds het begin van dit jaar is de techgraadmeter al zo'n 30 procent in waarde gestegen. Dat is de sterkste koersstijging in een eerste jaarhelft sinds 1983.
Carnival steeg 7,9 procent. Analisten van investeringsbank Jefferies voegden de cruisemaatschappij toe aan hun kooplijst en verwachten dat het aandeel nog eens 45 procent in waarde kan stijgen.
Dollar- en oliekoers
De euro was 1,0914 dollar waard, tegen 1,0880 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 70,26 dollar. Brentolie klom 0,5 procent in prijs tot 74,71 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het goederenvervoer over het spoor vanuit Nederland naar het buitenland is vorig jaar opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De afname komt vooral doordat er minder kolen naar Duitsland worden vervoerd.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Sinds het coronajaar 2020 zijn er niet zoveel vakantiewoningen verkocht in Nederland als vorig jaar. In totaal verwisselden bijna 4600 vakantiewoningen van eigenaar, 15 procent meer dan in 2023. Dat maakte het Kadaster donderdag bekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse industrie laat dit jaar waarschijnlijk voor het derde jaar op rij geen groei zien. Dat voorspellen economen van ING in een nieuwe analyse. Geopolitieke spanningen, handelsonzekerheid en hoge energieprijzen drukken volgens hen zwaar op deze exportgerichte sector.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Sportkledingconcern Nike won woensdag duidelijk aan waarde op Wall Street nadat de Amerikaanse president Donald Trump details bekend had gemaakt van een handelsakkoord met Vietnam. Nike laat veel kleding maken in het Aziatische land. Dat er nu eindelijk duidelijkheid is over de handelsrelatie tussen de Verenigde Staten en Vietnam is een opluchting voor beleggers in het bedrijf.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In supermarkten dreigen opnieuw lege Douwe Egberts-schappen. JDE Peet's, de fabrikant van het bekende koffiemerk, levert zijn koffie niet meer door een nieuw conflict over de prijzen. Dat bevestigt topman Michiel Muller van onlinesupermarkt Picnic na berichtgeving door De Telegraaf.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Bill Pulte, het hoofd van de Amerikaanse Federal Housing Finance Agency (FHFA), heeft het Congres opgeroepen onderzoek te doen naar Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell. Pulte beweert dat Powells recente getuigenis aan de Senaat over de geplande renovaties van het hoofdkantoor van de centrale bank "misleidend" was.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Staal- en mijnbouwbedrijven behoorden woensdag tot de winnaars op de Europese beurzen. Beleggers zetten de aandelen hoger nadat de prijzen voor ijzererts en staal flink waren gestegen. Dat gebeurde nadat de Chinese overheid had aangekondigd hard op te treden tegen "ongeordende" prijsconcurrentie. Ook liet China weten bepaalde industriƫle capaciteit af te bouwen.
13 uur geleden