Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple stijgt op positief Wall Street na resultaten

Apple stijgt op positief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Apple behoorde vrijdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het techconcern heeft naar eigen zeggen zijn beste kwartaal ooit achter de rug, ondanks tegenvallende iPhone-verkopen in China. Topman Tim Cook wees ook op de sterke winstmarges van de producten. Daardoor werd volgens hem ook een recordwinst per aandeel behaald. Apple profiteerde onder meer van sterke verkopen van zijn iPads en Macs, waarbij nieuwe chips klanten overtuigden om een nieuw model aan te schaffen. Het aandeel werd 3,3 procent hoger gezet.

De algehele stemming op Wall Street was ook positief. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 44.971 punten en de brede S&P 500-index klom 0,4 procent tot 6096 punten. Techgraadmeter Nasdaq steeg 0,9 procent tot 19.849 punten. Ondanks het recente herstel in de techsector koerst de Nasdaq af op een weekverlies, na de forse koersdaling op maandag. Die werd veroorzaakt door de lancering van de chatbot van de Chinese start-up DeepSeek die veel minder chips gebruikt dan vergelijkbare chatbots als ChatGPT.

Beleggers reageerden ook op nieuwe inflatiegegevens. Zo bleek dat de zogeheten PCE-kernindex voor persoonlijke uitgaven in december is uitgekomen op 2,8 procent. Dat was gelijk aan de verwachtingen. Bij dit inflatiecijfer worden de prijsveranderingen van persoonlijke consumptieve bestedingen gemeten van een breed pakket goederen en diensten. Het cijfer speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Amerikaanse Federal Reserve.

Rente

De Fed besloot eerder deze week de rente niet verder te verlagen. De centrale bank vreest namelijk dat de importheffingen die Trump dreigt in te voeren, zullen leiden tot hogere prijzen en de inflatie weer aanwakkeren. Trump dreigde donderdag opnieuw dat hij per 1 februari importheffingen wil invoeren op producten uit Canada en Mexico. Ook dreigde hij opnieuw met een importtarief voor de BRICS-landen Brazilië, Rusland, India, China en Zuid-Afrika als zij overgaan tot het gebruik van een eigen munt als vervanging van de Amerikaanse dollar.

Intel klom 0,8 procent. De chipproducent presteerde afgelopen kwartaal beter dan voorzien. De omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel wel wat tegen. Chevron daalde 2,8 procent. Het olie- en gasconcern boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht, mede door de lagere olieprijzen. Wel keert het bedrijf meer dividend uit. De grote concurrent ExxonMobil, die ook met cijfers kwam, zakte 1 procent. Het concern behaalde meer winst dan verwacht, maar de omzet viel tegen.

Meer uit Financieel

Bits of Freedom vindt het 'spijtig' dat Meta meer tijd krijgt

AMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom (BoF) noemt het "spijtig" dat Meta van het gerechtshof in Amsterdam niet meteen aanpassingen aan Facebook en Instagram hoeft door te voeren. "Juist rond de verkiezingen wil je als gebruiker namelijk grip op je informatiedieet", zegt een woordvoerster van BoF. De organisatie die zich inzet voor burgerrechten en privacy had in eerste instantie een kort geding tegen Meta aangespannen.

32 minuten geleden
Philips eindigt onderaan AEX na waarschuwingsbrief waakhond VS

AMSTERDAM (ANP) - Philips is dinsdag onderaan de AEX-index in Amsterdam geëindigd, na een waarschuwingsbrief van de Amerikaanse voedsel- en medicijnautoriteit FDA. De waakhond heeft het zorgtechnologieconcern laten weten dat drie van zijn productiefaciliteiten in de Verenigde Staten en Nederland niet voldoen aan de productienormen. Het aandeel zakte 6 procent.

51 minuten geleden
Meta krijgt meer tijd voor aanpassingen aan Facebook en Instagram

AMSTERDAM (ANP) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram, krijgt meer tijd om aanpassingen door te voeren aan de tijdlijnen van de socialemediaplatforms. Dit heeft het gerechtshof in Amsterdam dinsdag bepaald. Begin deze maand oordeelde een rechter dat Meta de websites en apps van Facebook en Instagram binnen twee weken moest aanpassen.

1 uur geleden
Philips krijgt waarschuwing van waakhond VS om tekortkomingen

SILVER SPRING (ANP/BLOOMBERG) - Philips heeft een waarschuwingsbrief gekregen van de Amerikaanse voedsel- en medicijnautoriteit FDA. Daarin zegt de toezichthouder dat na inspecties is gebleken dat het bedrijf op drie locaties niet voldoet aan de productienormen.

2 uur geleden
Beurswaarde Apple stijgt naar 4 biljoen dollar

CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De beurswaarde van Apple is dinsdag gestegen naar 4 biljoen dollar. Dat is 4000 miljard dollar, omgerekend ruim 3437 miljard euro. Apple is het derde grote techbedrijf dat deze mijlpaal haalt, na Nvidia en Microsoft.

3 uur geleden
Pakketbezorger UPS maakt koerssprong op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - United Parcel Service (UPS) maakte dinsdag een koerssprong van 10 procent op de beurzen in New York. De grote pakketvervoerder, die ook in Nederland actief is, boekte in het derde kwartaal meer winst dan verwacht. Het plan van topvrouw Carol Tomé om de kosten drastisch te verlagen en het bezorgnetwerk te hervormen lijkt resultaat op te leveren. Ook de verwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan kenners hadden voorzien. Concurrent FedEx ging mee omhoog en klom 1,5 procent.

3 uur geleden
OpenAI en PayPal sluiten deal voor aankopen via ChatGPT

SAN JOSE (ANP) - Gebruikers van ChatGPT krijgen volgend jaar meer mogelijkheden om direct via de populaire chatbot aankopen te doen. Het bedrijf achter ChatGPT, OpenAI, heeft hiervoor een deal gesloten met PayPal, meldt dat betaalbedrijf. Het bedrijf stelt dat straks miljoenen producten gekocht kunnen worden via ChatGPT, zoals kleding en elektronica.

4 uur geleden