Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple stijgt na uitbrengen AI-functies op positief Wall Street

Apple stijgt na uitbrengen AI-functies op positief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Apple ging maandag omhoog op de aandelenbeurzen in New York. Het techbedrijf heeft zijn eerste reeks kunstmatige intelligentie-functies uitgebracht. De toepassingen onder de naam 'Apple Intelligence' zijn beschikbaar voor iPhone-, iPad- en Mac-gebruikers die de nieuwste versies van die apparaten hebben.

Het AI-systeem van Apple werd in juni aangekondigd. Het biedt gebruikers allerlei functies zoals de mogelijkheid om zelfgeschreven teksten te verbeteren of teksten samen te vatten. Het is een belangrijke stap voor Apple, dat op het gebied van AI eerder achterliep op andere grote techbedrijven. Apple komt later deze week ook met nieuwe bedrijfsresultaten. Het aandeel steeg 0,9 procent.

De stemming op de beursvloeren op Wall Street was verder positief, door de afnemende zorgen over een verdere escalatie van het conflict tussen Israël en Iran. Israël voerde zaterdag luchtaanvallen uit op militaire doelen in Iran. De energie-infrastructuur van het land werd daarbij echter ontzien. De Dow-Jonesindex noteerde bij het slot 0,7 procent hoger op 42.387,57 punten. De bredere S&P 500-index won 0,3 procent tot 5823,52 punten. Techgraadmeter Nasdaq klom 0,3 procent tot 18.567,19 punten.

Andere grote bedrijven

Beleggers kijken bovendien uit naar nieuwe cijfers van een heleboel andere grote bedrijven deze week, zoals Google-moeder Alphabet (plus 0,9 procent), Amazon (plus 0,3 procent) en Facebook-eigenaar Meta Platforms (plus 0,9 procent).

De olieprijzen gingen hard omlaag door de afnemende zorgen over een verstoring van de olieproductie in Iran. Een vat Amerikaanse olie kostte 5,3 procent minder op 67,95 dollar. Brentolie zakte ook 5,3 procent in prijs, tot 72,01 dollar per vat. De grote Amerikaanse olieproducenten ExxonMobil, Occidental Petroleum en Chevron zakten daardoor tot 1,8 procent.

Estée Lauder en Boeing

Estée Lauder klom 1,7 procent. Het cosmeticabedrijf heeft een nieuwe topman gekozen, meldde The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Stéphane de La Faverie, die al langer bij het bedrijf werkt, neemt de leiding volgens de zakenkrant over van Fabrizio Freda, die eerder dit jaar zijn pensioen aankondigde.

Boeing zakte 2,8 procent. De vliegtuigfabrikant, die kampt met een wekenlange staking en productieproblemen, wil bijna 19 miljard dollar ophalen met de verkoop van nieuwe aandelen.

Euro en olie

De euro was 1,0815 dollar waard, tegenover 1,0817 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Bouwers klimmen flink op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.

1 uur geleden
Boete voor logistiek bedrijf uit Amsterdam na dodelijk ongeval

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.

2 uur geleden
Lange rijen en ontruiming op eerste dag AI-top New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.

3 uur geleden
Heinen: snel kapitaalmarktunie, maar liefst als hele EU

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.

3 uur geleden
Duizenden gebruikers X klagen over problemen met app

DEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.

4 uur geleden
Oude legeruniformen worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen

DEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.

4 uur geleden
Chevron tekent contract voor gasexploratie voor Griekse kust

ATHENE (ANP/RTR) - Een consortium onder leiding van de Amerikaanse oliemaatschappij Chevron heeft exclusieve leaseovereenkomsten getekend om naar aardgas te zoeken voor de kust van Zuid-Griekenland. De overeenkomst verdubbelt de hoeveelheid Grieks zeegebied dat beschikbaar is voor exploratie en is de tweede in enkele maanden waarbij een Amerikaanse oliemaatschappij betrokken is.

5 uur geleden