Apple start met productie iPhone 14 in India
CHENNAI (ANP/BLOOMBERG) - Apple is in India begonnen met de productie van de iPhone 14, het nieuwste model smartphone van het bedrijf. Die productie vond voorheen vooral plaats in China. De afgelopen tijd heeft Apple samengewerkt met leveranciers om de productie in de Zuid-Indiase fabriek in Chennai te verhogen.
De belangrijkste fabrikant van iPhones, het Taiwanese Foxconn Technology Group, heeft onderzocht hoe iPhone-onderdelen vanuit China verzonden konden worden. De assemblage van de Apple-telefoons vindt vervolgens in India plaats.
Door Amerikaanse sancties richting China, bedoeld om de economische macht van het land terug te dringen, ging Apple op zoek naar alternatieven. Ook de coronalockdowns die de Chinese economie hebben verstoord, dwongen Apple ertoe productiecapaciteit elders onder te brengen.
De relatie tussen China en Amerika is al langere tijd gespannen. Vorig jaar ging de Amerikaanse Senaat akkoord met enorme investeringen om de economische macht van China terug te dringen, vooral op technologisch gebied. Ook breidde president Joe Biden de lijst uit van Chinese ondernemingen waarin niet langer geïnvesteerd mag worden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederland gaat op slot als het kabinet niet investeert in infrastructuur. Dat stelt topman Ton Hillen bij de publicatie van de halfjaarcijfers van bouwconcern Heijmans. Hij roept daarbij op tot actie. "Het kabinet moet gaan beseffen dat het een urgent probleem is. Als we nu niet investeren, gaat het twee keer zoveel kosten."
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De nieuwe Amerikaanse importheffing kan gunstig uitpakken voor de handel tussen Europa en de Verenigde Staten. Dat zegt deskundige Casper Roerade van ondernemersorganisatie evofenedex. Volgens hem lijken veel goederen hierdoor minder zwaar belast te worden dan voorheen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter diesel is vrijdag gestegen tot boven de prijs van een liter benzine. Dat blijkt uit cijfers over de brandstofprijzen die consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers bijhoudt. De prijs van diesel loopt al langer hard op, als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft exportbeperkingen ingesteld voor veertien Europese bedrijven, waaronder het grote Duitse defensieconcern Rheinmetall. Volgens het Chinese ministerie van Handel zijn de maatregelen een vergelding voor de sancties van de Europese Unie tegen bedrijven in China.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Chinese socialemediagigant TikTok doet te weinig om de accounts en posts van minderjarigen af te schermen, concludeert de Europese Commissie. Daarmee overtreedt het bedrijf opnieuw de Digital Services Act (DSA), aldus het dagelijks bestuur van de EU.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is het niet eens met de gronden waarop de Verenigde Staten nieuwe handelstarieven instellen, ook voor de EU. Als reden voor de nieuwe importheffingen voeren de VS het uitblijven van actie aan tegen de handel in goederen die met dwangarbeid zijn geproduceerd.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft in de eerste helft van 2026 meer omzet geboekt. De groei komt volgens de netbeheerder vooral door de toegenomen investeringen in de uitbreiding van het volle elektriciteitsnet. Ook haalde het bedrijf meer omzet uit energie-activiteiten op land en zee en door hogere tarieven.
4 uur geleden