Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple start met productie iPhone 14 in India

Apple start met productie iPhone 14 in India

CHENNAI (ANP/BLOOMBERG) - Apple is in India begonnen met de productie van de iPhone 14, het nieuwste model smartphone van het bedrijf. Die productie vond voorheen vooral plaats in China. De afgelopen tijd heeft Apple samengewerkt met leveranciers om de productie in de Zuid-Indiase fabriek in Chennai te verhogen.

De belangrijkste fabrikant van iPhones, het Taiwanese Foxconn Technology Group, heeft onderzocht hoe iPhone-onderdelen vanuit China verzonden konden worden. De assemblage van de Apple-telefoons vindt vervolgens in India plaats.

Door Amerikaanse sancties richting China, bedoeld om de economische macht van het land terug te dringen, ging Apple op zoek naar alternatieven. Ook de coronalockdowns die de Chinese economie hebben verstoord, dwongen Apple ertoe productiecapaciteit elders onder te brengen.

De relatie tussen China en Amerika is al langere tijd gespannen. Vorig jaar ging de Amerikaanse Senaat akkoord met enorme investeringen om de economische macht van China terug te dringen, vooral op technologisch gebied. Ook breidde president Joe Biden de lijst uit van Chinese ondernemingen waarin niet langer geïnvesteerd mag worden.

Meer uit Financieel

Duitse industrie groeit opnieuw, hoop op einde stagnatie economie

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie van de Duitse industrie is voor de tweede achtereenvolgende maand gestegen. Daarmee neemt de hoop toe dat de economie na jaren van stagnatie weer kan groeien. De Duitse economie profiteert met name van overheidsuitgaven aan infrastructuur en defensie.

14 minuten geleden
AEX-index over breed front omlaag na verkoopgolf in AI-sector

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een flink verlies begonnen. Wereldwijd kwamen de chip- en techbedrijven onder druk te staan door een verkoopgolf bij AI-gerelateerde aandelen. Beleggers dumpten de aandelen in de AI-sector door de vrees voor een toenemende weerstand tegen de opmars van AI.

1 uur geleden
Elon Musk meer dan 100 miljard dollar armer sinds verkiezingen

NEW YORK (ANP) - Elon Musk is sinds de voor de Republikeinen dramatisch verlopen midtermverkiezingen in de Verenigde Staten meer dan 100 miljard dollar armer geworden. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen door de techuitverkoop op Wall Street van donderdag bijna 80 miljard dollar geslonken. Woensdag verloor Musk al 33,5 miljard dollar door forse koersverliezen van SpaceX en Tesla, waarin hij grote belangen heeft.

1 uur geleden
Indiase havenexploitant koopt opslagbedrijf Evos in miljardendeal

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Indiase Adani Ports neemt de in Nederland gevestigde opslagexploitant van vloeistoffen Evos over van de Londense investeerder Igneo Infrastructure Partners. Daarbij is Evos gewaardeerd op 2,6 miljard euro. Met de overname krijgt de grootste particuliere havenexploitant van India een stevige voet aan de grond in Europa.

2 uur geleden
1326 Nederlandse hotels doen mee aan massaclaim tegen Booking.com

WOERDEN (ANP) - Er hebben zich in totaal 1326 Nederlandse hotels aangesloten bij een massaclaim tegen Booking.com. Dat meldt Koninklijk Horeca Nederland (KHN). De hotels eisen compensatie voor geleden schade door clausules van de boekingssite om geen lagere prijzen te mogen bieden. In heel Europa hebben ruim 18.000 hotels zich aangesloten bij de massaclaimzaak.

2 uur geleden
Beurzen in Japan en Zuid-Korea hard onderuit door AI-uitverkoop

TOKIO/SEOUL (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea gingen vrijdag opnieuw hard onderuit. Vooral tech- en chipbedrijven werden van de hand gedaan na de verkoopgolf onder AI-gerelateerde aandelen op Wall Street. Beleggers vrezen dat de Democraten, na de grote overwinning bij de Amerikaanse congresverkiezingen, de regelgeving voor de AI-sector fors zullen aanscherpen. Dat zou grote gevolgen kunnen hebben voor de opmars van kunstmatige intelligentie (AI), waar bedrijven miljarden in hebben geïnvesteerd.

2 uur geleden
Airbnb verhoogt verwachtingen nogmaals, mede door Gen Z-boekers

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Airbnb heeft zijn omzetverwachting voor de derde keer dit jaar verhoogd na een sterke vraag naar accommodaties in het afgelopen kwartaal. Vooral Gen Z'ers, geboren tussen 1997 en 2012, boeken de laatste tijd veel meer overnachtingen bij het verhuurplatform. Volgens topman Brian Chesky zijn zij goed voor bijna de helft van de bijgekomen nieuwe boekers.

11 uur geleden