Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple sluit boven 3 biljoen dollar op recordbrekend Wall Street

Apple sluit boven 3 biljoen dollar op recordbrekend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Techconcern Apple is als eerste Amerikaanse bedrijf gesloten met een beurswaarde van meer dan 3 biljoen dollar. Dat is 3000 miljard dollar. Het aandeel van de iPhonemaker hikte al enige tijd tegen de grens aan, maar een nieuw koopadvies van analisten van Citi en een techrally nadat een voor de Federal Reserve belangrijke inflatiemaatstaf daalde, hielpen een handje.

Al vanaf het begin van de handelsdag stond Apple boven de 3 biljoen dollar. Uiteindelijk sloot het aandeel 2,3 procent hoger voor een martktwaarde van 3052 miljard dollar. Dit jaar werd een aandeel Apple 49 procent meer waard, wat betekent dat er sinds 1 januari 984 miljard dollar aan waarde bijkwam.

Onder aanvoering van Apple gingen ook de beursgraadmeters in New York omhoog. De Dow-Jonesindex steeg 0,8 procent tot 34.407,60 punten. de breed samengestelde S&P 500 dikte 1,2 procent aan tot 4450,38 punten. In de eerste zes maanden won die toonaangevende beursindex 16 procent. Techbeurs Nasdaq ging vrijdag 1,5 procent omhoog tot 13.787,92 punten en steeg dit jaar al 39 procent. Nog nooit kende de Nasdaq een betere eerste halfjaar.

Andere winstnoteringen

Ook andere grote bedrijven boekten winst. Nvidia, dat onlangs meer dan 1 biljoen dollar waard werd vanwege de kansen voor het bedrijf op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), steeg 3,6 procent. Videostreamingdienst Netflix werd 2,9 procent meer waard en Facebook-moeder Meta Platforms, Microsoft en Amazon gingen tot 1,9 procent vooruit.

Sportmerk Nike stond bij de verliezers op de Amerikaanse beurzen en leverde 2,7 procent in. Het Amerikaanse sportartikelenmerk zag de verkopen afgelopen kwartaal toenemen, maar de winst stond onder druk. Dat komt doordat Nike nog steeds te veel voorraden heeft en kortingen moet geven om die weg te werken. Het bedrijf voldeed voor het eerst in drie jaar niet aan de verwachting van Wall Street-analisten.

Koerswinst Carnival, dollar- en oliekoers

Cruisemaatschappij Carnival ging haast 10 procent omhoog. Analisten van investeringsbank Jefferies zijn enthousiast over het bedrijf dat volop profiteert van de hernieuwde reislust van Amerikanen en buitenlandse toeristen na de coronajaren.

De euro was 1,0909 dollar waard, tegen 1,0913 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 70,48 dollar. Brentolie klom 0,8 procent in prijs tot 74,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

FNV hoopt op lang gesprek met kabinet, verwacht het niet

DEN HAAG (ANP) - FNV-voorzitter Dick Koerselman hoopt op een lang gesprek met het kabinet, zei hij bij het Catshuis. Daar hebben de vakbonden een kennismakingsgesprek met het nieuwe kabinet. Een lang gesprek zou volgens hem betekenen dat de AOW-plannen van het kabinet van tafel zijn. De bonden willen niet verder praten met het kabinet voordat de AOW-plannen en "de enorme brute ingreep" op de sociale zekerheid van tafel gaan.

36 minuten geleden
Energie-Nederland: energierekening stijgt niet direct door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Oorlog in het Midden-Oosten leidt niet meteen tot een verhoging van de energierekening. Met die boodschap is Energie-Nederland maandag gekomen, nadat de Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam met tientallen procenten was toegenomen. Volgens de branchevereniging van energieleveranciers vertaalt een stijging op de groothandelsmarkt zich nooit volledig naar de consument.

37 minuten geleden
Weinig Nederlandse reizigers in Dubai door eerdere vliegbeperking

DEN HAAG (ANP) - Het aantal Nederlandse reizigers in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, is relatief laag door de eerder geschrapte vluchten van de afgelopen weken. Dat melden reisorganisaties Corendon, de Vakantiediscounter en Prijsvrij Vakanties. Prijsvrij heeft samen met dochtermerk D-reizen, net als branchegenoot TUI, enkele honderden reizigers vastzitten in het Midden-Oosten.

59 minuten geleden
BMW roept in Nederland duizenden auto's terug om brandrisico

MÜNCHEN (ANP) - BMW roept in Nederland 4233 auto's terug om een brandrisico. Volgens het bedrijf gaat het om voertuigen van de 5-serie en de 7-serie. De eigenaren worden momenteel door BMW benaderd om het probleem te verhelpen.

1 uur geleden
Luchtvaartaandelen zakken op lager Wall Street na aanval op Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen gingen maandag omlaag op de beurzen in New York. American Airlines, Delta Air Lines en United Airlines zakten tot 6,7 procent door de vele annuleringen van vluchten naar het Midden-Oosten. Ook kampten de luchtvaarders met een sterke stijging van de brandstofprijzen door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsacties. Olieproducenten als ExxonMobil en Chevron profiteerden van de hogere olieprijzen en stegen 1,8 en 0,8 procent.

1 uur geleden
Ministerie ziet nog geen gastekorten, wel hogere prijzen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat ziet "geen tekenen van fysieke tekorten" aan gas, nu Qatar de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft stilgelegd. Dat laat een woordvoerder weten. Wel stijgen de prijzen op de internationale gasmarkt.

1 uur geleden
Brancheorganisatie roept op burgerluchtvaart te sparen rond Iran

MONTREAL (ANP/AFP/RTR/DPA) - Luchtvaartorganisatie IATA heeft de strijdende partijen in het Midden-Oosten opgeroepen de burgerluchtvaart te ontzien. "Het is essentieel dat landen hun verplichtingen nakomen om burgers en de burgerluchtvaart te sparen", aldus de International Air Transport Association in een persbericht. Die brancheorganisatie vertegenwoordigt 85 procent van de commerciële luchtvaart.

1 uur geleden