Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple sluit boven 3 biljoen dollar op recordbrekend Wall Street

Apple sluit boven 3 biljoen dollar op recordbrekend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Techconcern Apple is als eerste Amerikaanse bedrijf gesloten met een beurswaarde van meer dan 3 biljoen dollar. Dat is 3000 miljard dollar. Het aandeel van de iPhonemaker hikte al enige tijd tegen de grens aan, maar een nieuw koopadvies van analisten van Citi en een techrally nadat een voor de Federal Reserve belangrijke inflatiemaatstaf daalde, hielpen een handje.

Al vanaf het begin van de handelsdag stond Apple boven de 3 biljoen dollar. Uiteindelijk sloot het aandeel 2,3 procent hoger voor een martktwaarde van 3052 miljard dollar. Dit jaar werd een aandeel Apple 49 procent meer waard, wat betekent dat er sinds 1 januari 984 miljard dollar aan waarde bijkwam.

Onder aanvoering van Apple gingen ook de beursgraadmeters in New York omhoog. De Dow-Jonesindex steeg 0,8 procent tot 34.407,60 punten. de breed samengestelde S&P 500 dikte 1,2 procent aan tot 4450,38 punten. In de eerste zes maanden won die toonaangevende beursindex 16 procent. Techbeurs Nasdaq ging vrijdag 1,5 procent omhoog tot 13.787,92 punten en steeg dit jaar al 39 procent. Nog nooit kende de Nasdaq een betere eerste halfjaar.

Andere winstnoteringen

Ook andere grote bedrijven boekten winst. Nvidia, dat onlangs meer dan 1 biljoen dollar waard werd vanwege de kansen voor het bedrijf op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), steeg 3,6 procent. Videostreamingdienst Netflix werd 2,9 procent meer waard en Facebook-moeder Meta Platforms, Microsoft en Amazon gingen tot 1,9 procent vooruit.

Sportmerk Nike stond bij de verliezers op de Amerikaanse beurzen en leverde 2,7 procent in. Het Amerikaanse sportartikelenmerk zag de verkopen afgelopen kwartaal toenemen, maar de winst stond onder druk. Dat komt doordat Nike nog steeds te veel voorraden heeft en kortingen moet geven om die weg te werken. Het bedrijf voldeed voor het eerst in drie jaar niet aan de verwachting van Wall Street-analisten.

Koerswinst Carnival, dollar- en oliekoers

Cruisemaatschappij Carnival ging haast 10 procent omhoog. Analisten van investeringsbank Jefferies zijn enthousiast over het bedrijf dat volop profiteert van de hernieuwde reislust van Amerikanen en buitenlandse toeristen na de coronajaren.

De euro was 1,0909 dollar waard, tegen 1,0913 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 70,48 dollar. Brentolie klom 0,8 procent in prijs tot 74,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ambassadeur VS: hogere autoheffing als EU deal niet bekrachtigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.

46 minuten geleden
Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

1 uur geleden
FT: Rheinmetall wil 12 miljard voor overnemen fregatorder Damen

DÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.

2 uur geleden
AEX-index in Amsterdam stijgt tot hoogste slotstand ooit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Britse toezichthouder onderzoekt PayPal, Visa en Mastercard

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.

3 uur geleden
Wall Street opent hoger, olieprijzen fors omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.

4 uur geleden
Forse stijging geboekte ritten stuwt omzet Uber

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.

4 uur geleden