Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple sluit boven 3 biljoen dollar op recordbrekend Wall Street

Apple sluit boven 3 biljoen dollar op recordbrekend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Techconcern Apple is als eerste Amerikaanse bedrijf gesloten met een beurswaarde van meer dan 3 biljoen dollar. Dat is 3000 miljard dollar. Het aandeel van de iPhonemaker hikte al enige tijd tegen de grens aan, maar een nieuw koopadvies van analisten van Citi en een techrally nadat een voor de Federal Reserve belangrijke inflatiemaatstaf daalde, hielpen een handje.

Al vanaf het begin van de handelsdag stond Apple boven de 3 biljoen dollar. Uiteindelijk sloot het aandeel 2,3 procent hoger voor een martktwaarde van 3052 miljard dollar. Dit jaar werd een aandeel Apple 49 procent meer waard, wat betekent dat er sinds 1 januari 984 miljard dollar aan waarde bijkwam.

Onder aanvoering van Apple gingen ook de beursgraadmeters in New York omhoog. De Dow-Jonesindex steeg 0,8 procent tot 34.407,60 punten. de breed samengestelde S&P 500 dikte 1,2 procent aan tot 4450,38 punten. In de eerste zes maanden won die toonaangevende beursindex 16 procent. Techbeurs Nasdaq ging vrijdag 1,5 procent omhoog tot 13.787,92 punten en steeg dit jaar al 39 procent. Nog nooit kende de Nasdaq een betere eerste halfjaar.

Andere winstnoteringen

Ook andere grote bedrijven boekten winst. Nvidia, dat onlangs meer dan 1 biljoen dollar waard werd vanwege de kansen voor het bedrijf op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), steeg 3,6 procent. Videostreamingdienst Netflix werd 2,9 procent meer waard en Facebook-moeder Meta Platforms, Microsoft en Amazon gingen tot 1,9 procent vooruit.

Sportmerk Nike stond bij de verliezers op de Amerikaanse beurzen en leverde 2,7 procent in. Het Amerikaanse sportartikelenmerk zag de verkopen afgelopen kwartaal toenemen, maar de winst stond onder druk. Dat komt doordat Nike nog steeds te veel voorraden heeft en kortingen moet geven om die weg te werken. Het bedrijf voldeed voor het eerst in drie jaar niet aan de verwachting van Wall Street-analisten.

Koerswinst Carnival, dollar- en oliekoers

Cruisemaatschappij Carnival ging haast 10 procent omhoog. Analisten van investeringsbank Jefferies zijn enthousiast over het bedrijf dat volop profiteert van de hernieuwde reislust van Amerikanen en buitenlandse toeristen na de coronajaren.

De euro was 1,0909 dollar waard, tegen 1,0913 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 70,48 dollar. Brentolie klom 0,8 procent in prijs tot 74,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, olieprijzen hoger door onrust Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.

1 uur geleden
Bedrijf Peter Mandelson op omvallen door Epstein-schandaal

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.

3 uur geleden
MOTORbeurs mikt op 100.000 bezoekers, hoogste aantal in 15 jaar

UTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.

5 uur geleden
Amazon haalt Walmart in als bedrijf met grootste omzet ter wereld

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.

5 uur geleden
Drukke cijferdag op Damrak, koerssprong voor Air France-KLM

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.

5 uur geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen in Frankrijk in 2025

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.

7 uur geleden
Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in platform Herbalife

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.

7 uur geleden