Apple probeert met kortingen positie in China te verdedigen
BEIJING (ANP/RTR) - Apple geeft zeldzame kortingen tot 500 yuan, omgerekend ongeveer 65 euro, op zijn nieuwste iPhone-modellen in China. Het Amerikaanse techbedrijf probeert met deze vierdaagse promotieactie zijn positie in China te verdedigen tegen de groeiende concurrentie van Chinese rivalen zoals Huawei.
De kortingen komen op een moment dat Chinese consumenten tamelijk terughoudend zijn geworden met hun uitgaven. Apple kampt daarnaast met een dalend marktaandeel in 's werelds grootste smartphonemarkt. Met name Huawei is een steeds grotere rivaal aan het worden van het Amerikaanse concern.
Apple viel in het tweede kwartaal van 2024 zelfs tijdelijk uit de top vijf van smartphoneverkopers in China. Maar het bedrijf herstelde zich enigszins in het derde kwartaal. De smartphoneverkoop van de onderneming in China daalde in die periode wel met 0,3 procent ten opzichte van een jaar eerder, terwijl de verkoop van Huawei met 42 procent steeg, becijferde marktonderzoeksbureau IDC eerder.
Huawei verlaagde afgelopen weekend eveneens de prijzen van verschillende toestellen. Dat ging om kortingen tot 3000 yuan, wat neerkomt op een veel grotere prijsverlaging dan die van Apple.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiƫle vergelijkingssite Geld.nl.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) kunnen meer olie vrijgeven uit de noodreserves als dat nodig is. Dat zei directeur Fatih Birol maandag. Hij wees daarbij op de achtergebleven noodvoorraad olie.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt miljoenen beschikbaar voor de meest kwetsbare Britse huishoudens. Met de financiƫle steun worden de huishoudens geholpen de stijgende kosten van stookolie te kunnen dragen. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer maandag bekend.
3 uur geleden