Apple probeert met kortingen positie in China te verdedigen
BEIJING (ANP/RTR) - Apple geeft zeldzame kortingen tot 500 yuan, omgerekend ongeveer 65 euro, op zijn nieuwste iPhone-modellen in China. Het Amerikaanse techbedrijf probeert met deze vierdaagse promotieactie zijn positie in China te verdedigen tegen de groeiende concurrentie van Chinese rivalen zoals Huawei.
De kortingen komen op een moment dat Chinese consumenten tamelijk terughoudend zijn geworden met hun uitgaven. Apple kampt daarnaast met een dalend marktaandeel in 's werelds grootste smartphonemarkt. Met name Huawei is een steeds grotere rivaal aan het worden van het Amerikaanse concern.
Apple viel in het tweede kwartaal van 2024 zelfs tijdelijk uit de top vijf van smartphoneverkopers in China. Maar het bedrijf herstelde zich enigszins in het derde kwartaal. De smartphoneverkoop van de onderneming in China daalde in die periode wel met 0,3 procent ten opzichte van een jaar eerder, terwijl de verkoop van Huawei met 42 procent steeg, becijferde marktonderzoeksbureau IDC eerder.
Huawei verlaagde afgelopen weekend eveneens de prijzen van verschillende toestellen. Dat ging om kortingen tot 3000 yuan, wat neerkomt op een veel grotere prijsverlaging dan die van Apple.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
6 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
1 dag geleden