Apple probeert met kortingen positie in China te verdedigen
BEIJING (ANP/RTR) - Apple geeft zeldzame kortingen tot 500 yuan, omgerekend ongeveer 65 euro, op zijn nieuwste iPhone-modellen in China. Het Amerikaanse techbedrijf probeert met deze vierdaagse promotieactie zijn positie in China te verdedigen tegen de groeiende concurrentie van Chinese rivalen zoals Huawei.
De kortingen komen op een moment dat Chinese consumenten tamelijk terughoudend zijn geworden met hun uitgaven. Apple kampt daarnaast met een dalend marktaandeel in 's werelds grootste smartphonemarkt. Met name Huawei is een steeds grotere rivaal aan het worden van het Amerikaanse concern.
Apple viel in het tweede kwartaal van 2024 zelfs tijdelijk uit de top vijf van smartphoneverkopers in China. Maar het bedrijf herstelde zich enigszins in het derde kwartaal. De smartphoneverkoop van de onderneming in China daalde in die periode wel met 0,3 procent ten opzichte van een jaar eerder, terwijl de verkoop van Huawei met 42 procent steeg, becijferde marktonderzoeksbureau IDC eerder.
Huawei verlaagde afgelopen weekend eveneens de prijzen van verschillende toestellen. Dat ging om kortingen tot 3000 yuan, wat neerkomt op een veel grotere prijsverlaging dan die van Apple.
Meer uit Financieel
PRIMORSK (ANP/RTR/AFP) - De eerste Russische diesel uit het akkoord tussen presidenten Vladimir Poetin en Donald Trump is onderweg naar de Verenigde Staten. De bijna 300.000 vaten werden donderdag in de Russische havenstad Primorsk op een middelgrote tanker geladen en zijn vrijdag onderweg naar New York, blijkt uit gegevens van databureaus Kpler en LSEG. De verwachting is dat de olie op 7 november in de VS aankomt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De signalen van mogelijk misbruik van de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP komen niet uit Nederland. Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ontving die signalen uit zijn internationale netwerk en onderzoekt die nu. Volgens een woordvoerder zijn er in Nederland zelf nog geen incidenten gemeld.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Heineken heeft Britse pubs opgeroepen om in te spelen op de populariteit van afslankmedicijnen, omdat ze anders te veel klandizie en omzet zullen mislopen. In een presentatie die is ingezien door persbureau Reuters erkent de brouwer dat de medicijnen een risico vormen voor de bierverkoop in de horeca.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in oktober sterker afgezwakt dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit door een stijging van de kosten van bedrijven door de hogere energieprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Een hernieuwde krimp van de economische activiteit in Frankrijk door de politieke onrust in de op een na grootste economie van het eurogebied, drukte ook op de bedrijvigheid.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vrijdag voor het eerst in bijna twee weken weer boodschappen bij mensen thuis. De capaciteit is nog niet terug op het oude niveau. De supermarktketen kan nu een derde van de normale hoeveelheid leveringen aan, laat een woordvoerster weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf zag de omzet dalen in het derde kwartaal. De winst nam echter toe door een teruggave van de ongeldig verklaarde Amerikaanse importheffingen. Ook scherpte het bedrijf de jaarverwachtingen aan. Het aandeel werd bijna 8 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft opnieuw fouten ontdekt bij prijskaartjes in supermarkten. De prijzen die op papieren kaartjes of borden voor aanbiedingen stonden, kwamen in filialen van Vomar, Jumbo en DekaMarkt niet altijd overeen met de prijs op de kassabon. Ketens met vrijwel alleen maar elektronische prijskaartjes, zoals Albert Heijn en Lidl, gingen bijna nooit in de fout.
4 uur geleden