Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple presenteert vermoedelijk nieuwe iPad op eigen evenement

Apple presenteert vermoedelijk nieuwe iPad op eigen evenement

CUPERTINO (ANP) - Apple houdt dinsdag zijn eerste productevenement van het jaar waarin het techbedrijf naar verwachting nieuwe iPads aan het publiek laat zien. Eerdere geruchten spraken van een introductie van de tablets in maart maar dat zou vertraging hebben opgelopen door het wereldwijde chiptekort.

Behalve de iPads komt er mogelijk een nieuwe versie van de Apple Pencil op de markt. Met die pen kunnen mensen op de iPad schrijven zonder hun vinger te hoeven gebruiken.

Verder gaan er ook geruchten dat Apple een nieuwe iMac desktopcomputer zou willen introduceren. Die krijgt dan, net als een aantal MacBook-laptops een door Apple zelf ontworpen chip. Apple is sinds vorig jaar bezig alle computers te voorzien van eigen chips in plaats van de Intel-processors waar het tot dan toe gebruik van maakte.

Ook zouden de nieuwe iMacs in verschillende kleuren op de markt komen, net als iPhones, iPads en Apple Watches. Bovendien is dat een knipoog naar de iMac G3 uit 1998, de eerste nieuwe computer die Apple introduceerde nadat oprichter Steve Jobs in 1997 was teruggekeerd bij het bedrijf.

Meer uit Financieel

Wall Street begint met verlies, olieprijs boven 100 dollar

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende stijging van de olieprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Zo kostte Brent, de olie uit het Midden-Oosten en Europa, voor het eerst sinds juli weer meer dan 100 dollar per vat. De gasprijs steeg tot het hoogste niveau in jaren.

44 minuten geleden
Brussel wil innovatie bevorderen door regels gelijk te trekken

BRUSSEL (ANP) - Dezelfde regels voor innovatieve bedrijven in de EU zullen hen helpen verder door te groeien, zo staat in een wetgevingsvoorstel van de Europese Commissie. Nu is regelgeving rondom bijvoorbeeld investeringen in start-ups nog te versplinterd en anders in elke lidstaat. Brussel wil bepaalde regels gelijktrekken voor alle lidstaten.

1 uur geleden
UWV breidt onderzoek naar mogelijke fouten WIA-uitkeringen uit

UTRECHT (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV heeft de selectiecriteria om mogelijke fouten bij WIA-uitkeringen te onderzoeken verruimd. Door de aanpassing krijgen 13.000 mensen die al gehoord hadden dat hun uitkering niet gecontroleerd hoefde te worden, nu alsnog een handmatige controle. Deze mensen worden in oktober geïnformeerd.

2 uur geleden
Brussel: kwaliteit meer meewegen bij overheidsaanbestedingen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil dat overheden bij aanbestedingen kwaliteit meer laten meewegen en niet meer alleen op prijs selecteren. Ook wordt de aanbestedingsprocedure eenvoudiger gemaakt. Overheden worden aangemoedigd Europese producten of diensten in te kopen, maar worden daartoe niet verplicht. Dat stelt de Commissie voor in haar woensdag gepresenteerde Wet op de Overheidsaanbestedingen.

2 uur geleden
Storing luchtverkeersleiding kost Ryanair miljoenen, zegt topman

LONDEN (ANP/RTR) - Ryanair heeft dinsdag 260 vluchten moeten annuleren door de storing bij de Britse luchtverkeersleiding. Dat heeft tot een direct verlies van 2,5 tot 3 miljoen pond (zo'n 3 tot 3,5 miljoen euro) geleid, zegt topman Michael O'Leary. De topman verwacht ook woensdag nog tientallen vluchten te moeten annuleren doordat bemanningen zich op verkeerde locaties bevinden.

3 uur geleden
Oprichter gamebedrijf moet 1,6 miljard euro betalen bij scheiding

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft de miljardair en oprichter van gamegigant Smilegate veroordeeld tot het betalen van een schikking van 2,55 biljoen won (omgerekend 1,6 miljard euro) aan zijn vrouw. Daarmee lijkt de grootste echtscheiding in de geschiedenis van het land aanstaande. Beide partijen kunnen nog in beroep gaan tegen het vonnis.

3 uur geleden
Brentolie kost weer meer dan 100 dollar per vat

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie is weer gestegen tot boven de 100 dollar. Dat is voor het eerst sinds eind juli. De prijs is deze maand opgelopen doordat de Verenigde Staten en Iran elkaar blijven aanvallen.

4 uur geleden