Apple presenteert vermoedelijk nieuwe iPad op eigen evenement
CUPERTINO (ANP) - Apple houdt dinsdag zijn eerste productevenement van het jaar waarin het techbedrijf naar verwachting nieuwe iPads aan het publiek laat zien. Eerdere geruchten spraken van een introductie van de tablets in maart maar dat zou vertraging hebben opgelopen door het wereldwijde chiptekort.
Behalve de iPads komt er mogelijk een nieuwe versie van de Apple Pencil op de markt. Met die pen kunnen mensen op de iPad schrijven zonder hun vinger te hoeven gebruiken.
Verder gaan er ook geruchten dat Apple een nieuwe iMac desktopcomputer zou willen introduceren. Die krijgt dan, net als een aantal MacBook-laptops een door Apple zelf ontworpen chip. Apple is sinds vorig jaar bezig alle computers te voorzien van eigen chips in plaats van de Intel-processors waar het tot dan toe gebruik van maakte.
Ook zouden de nieuwe iMacs in verschillende kleuren op de markt komen, net als iPhones, iPads en Apple Watches. Bovendien is dat een knipoog naar de iMac G3 uit 1998, de eerste nieuwe computer die Apple introduceerde nadat oprichter Steve Jobs in 1997 was teruggekeerd bij het bedrijf.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
4 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
8 uur geleden