Apple presenteert vermoedelijk nieuwe iPad op eigen evenement
CUPERTINO (ANP) - Apple houdt dinsdag zijn eerste productevenement van het jaar waarin het techbedrijf naar verwachting nieuwe iPads aan het publiek laat zien. Eerdere geruchten spraken van een introductie van de tablets in maart maar dat zou vertraging hebben opgelopen door het wereldwijde chiptekort.
Behalve de iPads komt er mogelijk een nieuwe versie van de Apple Pencil op de markt. Met die pen kunnen mensen op de iPad schrijven zonder hun vinger te hoeven gebruiken.
Verder gaan er ook geruchten dat Apple een nieuwe iMac desktopcomputer zou willen introduceren. Die krijgt dan, net als een aantal MacBook-laptops een door Apple zelf ontworpen chip. Apple is sinds vorig jaar bezig alle computers te voorzien van eigen chips in plaats van de Intel-processors waar het tot dan toe gebruik van maakte.
Ook zouden de nieuwe iMacs in verschillende kleuren op de markt komen, net als iPhones, iPads en Apple Watches. Bovendien is dat een knipoog naar de iMac G3 uit 1998, de eerste nieuwe computer die Apple introduceerde nadat oprichter Steve Jobs in 1997 was teruggekeerd bij het bedrijf.
Meer uit Financieel
WUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiënt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.
4 uur geleden