Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple-partner Foxconn verwacht 'ongeëvenaard' eerste kwartaal

Apple-partner Foxconn verwacht 'ongeëvenaard' eerste kwartaal

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese technologieconcern Foxconn verwacht dat het "ongeëvenaarde resultaten" kan bereiken in het lopende eerste kwartaal. Dat stelt topman Young Liu van het bedrijf, dat officieel Hon Hai Precision Industry heet en onder meer iPhones in elkaar zet voor Apple. Fabrikanten wereldwijd leggen voorraden aan uit angst dat uitbraken van de omikronvariant van het coronavirus de toeleveringsketen verder zou kunnen verstoren.

Door grotere voorraden aan te leggen, vergroten bedrijven de zekerheid dat ze kunnen leveren. Foxconn denkt dat de resultaten in het eerste kwartaal beter kunnen zijn dan die van de afgelopen jaren. "Het is waarschijnlijk dat sommige medewerkers op belangrijke locaties maar twee dagen vrij krijgen tijdens Chinees Nieuwjaar", aldus Young Liu. Rond die feestdag liggen fabrieken door heel Azië vrijwel stil. Veel Chinezen reizen naar familieleden.

Foxconn maakt naast iPhones ook gadgets voor onder meer Dell, Sony en Nintendo. Het probeert minder afhankelijk te worden van zijn grote klant Apple. De meeste fabrieken van het bedrijf staan in China.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

28 minuten geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

2 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

2 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

4 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

4 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

5 uur geleden
Wall Street opent met rode cijfers, Apple bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

7 uur geleden