Apple-partner Foxconn verwacht 'ongeëvenaard' eerste kwartaal
TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese technologieconcern Foxconn verwacht dat het "ongeëvenaarde resultaten" kan bereiken in het lopende eerste kwartaal. Dat stelt topman Young Liu van het bedrijf, dat officieel Hon Hai Precision Industry heet en onder meer iPhones in elkaar zet voor Apple. Fabrikanten wereldwijd leggen voorraden aan uit angst dat uitbraken van de omikronvariant van het coronavirus de toeleveringsketen verder zou kunnen verstoren.
Door grotere voorraden aan te leggen, vergroten bedrijven de zekerheid dat ze kunnen leveren. Foxconn denkt dat de resultaten in het eerste kwartaal beter kunnen zijn dan die van de afgelopen jaren. "Het is waarschijnlijk dat sommige medewerkers op belangrijke locaties maar twee dagen vrij krijgen tijdens Chinees Nieuwjaar", aldus Young Liu. Rond die feestdag liggen fabrieken door heel Azië vrijwel stil. Veel Chinezen reizen naar familieleden.
Foxconn maakt naast iPhones ook gadgets voor onder meer Dell, Sony en Nintendo. Het probeert minder afhankelijk te worden van zijn grote klant Apple. De meeste fabrieken van het bedrijf staan in China.
Meer uit Financieel
SLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, is niet van plan om zijn gebruiksbeperkingen voor militaire doeleinden te versoepelen. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Anthropic en het Amerikaanse ministerie van Defensie discussiëren er al maanden over.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt de grote cyberaanval bij telecombedrijf Odido, waarbij miljoenen klantgegevens zijn gestolen. Dat heeft een woordvoerder van het OM bevestigd aan het ANP. Het gaat om een strafrechtelijk onderzoek. Meer informatie kan de zegsman op dit moment nog niet over de zaak geven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse VIA Outlets ontving vorig jaar meer bezoekers bij zijn elf kledingoutlets, verdeeld over negen Europese landen. Dat is volgens het bedrijf achter Batavia Stad Fashion Outlet in Lelystad onder andere te danken aan toeristen die op hun vakantie relatief goedkoop merkkleding willen inslaan.
3 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.
4 uur geleden