Apple onthult eerste AI-smartphone iPhone 16
CUPERTINO (ANP/RTR) - Het Amerikaanse technologieconcern Apple presenteerde maandag zijn nieuwe iPhone 16, de eerste smartphone van Apple speciaal ontworpen met AI-mogelijkheden. Ook onthulde het bedrijf zijn nieuwste model smartwatch en nieuwe AirPods tijdens een event op het hoofdkantoor in Cupertino, in de staat Californië.
De productpresentatie van Apple werd wel enigszins overschaduwd door de Chinese concurrent Huawei, die eerder op de dag een driemaal opvouwbare telefoon aankondigde. Volgens de website van het Chinese bedrijf zijn maandag al meer dan 3 miljoen pre-orders geplaatst voor de Z-vormige opvouwbare telefoon.
"We zijn verheugd de eerste iPhones te introduceren die vanaf de basis zijn ontworpen voor Apple Intelligence en de baanbrekende mogelijkheden daarvan", zei Apple-topman Tim Cook tijdens een presentatie. De nieuwe smartphone is gebouwd voor generatieve kunstmatige intelligentie, in een poging om de verkoop te stimuleren en te laten zien dat het bedrijf meedoet in de technologische wedloop.
Dunste randen ooit
De duurdere versies van de nieuwe iPhones worden geleverd met beeldschermen van 6,3 inch en 6,9 inch, waarmee ze groter zijn dan de vorige modellen. De nieuwe modellen hebben ook de "dunste randen ooit op een Apple-product", aldus de onderneming. Het titanium is bijna de helft lichter dan roestvrij staal en is "meer krasbestendig dan andere vormen van titanium die door anderen zijn gebruikt." Ook de batterijduur is "beter dan ooit ."
Het lanceringsevenement werd live gestreamd op de website van Apple en op YouTube. Sinds 2020 introduceert Apple producten via vooraf opgenomen video's. Tijdens zijn najaarsevenementen brengt Apple doorgaans nieuwe iPhones en Apple Watches uit, in aanloop naar het belangrijke winkelseizoen rond de feestdagen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
4 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
10 uur geleden