Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple onthult eerste AI-smartphone iPhone 16

Apple onthult eerste AI-smartphone iPhone 16

CUPERTINO (ANP/RTR) - Het Amerikaanse technologieconcern Apple presenteerde maandag zijn nieuwe iPhone 16, de eerste smartphone van Apple speciaal ontworpen met AI-mogelijkheden. Ook onthulde het bedrijf zijn nieuwste model smartwatch en nieuwe AirPods tijdens een event op het hoofdkantoor in Cupertino, in de staat Californië.

De productpresentatie van Apple werd wel enigszins overschaduwd door de Chinese concurrent Huawei, die eerder op de dag een driemaal opvouwbare telefoon aankondigde. Volgens de website van het Chinese bedrijf zijn maandag al meer dan 3 miljoen pre-orders geplaatst voor de Z-vormige opvouwbare telefoon.

"We zijn verheugd de eerste iPhones te introduceren die vanaf de basis zijn ontworpen voor Apple Intelligence en de baanbrekende mogelijkheden daarvan", zei Apple-topman Tim Cook tijdens een presentatie. De nieuwe smartphone is gebouwd voor generatieve kunstmatige intelligentie, in een poging om de verkoop te stimuleren en te laten zien dat het bedrijf meedoet in de technologische wedloop.

Dunste randen ooit

De duurdere versies van de nieuwe iPhones worden geleverd met beeldschermen van 6,3 inch en 6,9 inch, waarmee ze groter zijn dan de vorige modellen. De nieuwe modellen hebben ook de "dunste randen ooit op een Apple-product", aldus de onderneming. Het titanium is bijna de helft lichter dan roestvrij staal en is "meer krasbestendig dan andere vormen van titanium die door anderen zijn gebruikt." Ook de batterijduur is "beter dan ooit ."

Het lanceringsevenement werd live gestreamd op de website van Apple en op YouTube. Sinds 2020 introduceert Apple producten via vooraf opgenomen video's. Tijdens zijn najaarsevenementen brengt Apple doorgaans nieuwe iPhones en Apple Watches uit, in aanloop naar het belangrijke winkelseizoen rond de feestdagen.

Meer uit Financieel

Amazon geeft satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon geeft zijn satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam. Voortaan gaat het netwerk, waarmee Amazon wil concurreren met de satellietinternetdienst Starlink van Elon Musk, door het leven als Amazon Leo.

48 minuten geleden
Op een na langste staking ooit bij Boeing komt ten einde

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Werknemers van de defensietak van Boeing hebben ingestemd met nieuwe loonafspraken. Daarmee komt een einde aan de op een na langste staking ooit bij de Amerikaanse vliegtuigbouwer en de langste sinds 1948.

49 minuten geleden
Carlyle wil mogelijk buitenlandse tak Lukoil kopen, zegt Reuters

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse investeerder Carlyle wil mogelijk de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. Persbureau Reuters meldt dat op basis van ingewijden. Daarmee lijkt er na de Amerikaanse kritiek op een deal met Gunvor weer een nieuwe gegadigde te zijn om de activiteiten voort te zetten.

51 minuten geleden
Ubisoft stelt op het laatste moment plots financiële cijfers uit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag de ongebruikelijke beslissing genomen de publicatie van zijn financiële resultaten uit te stellen op de dag dat deze eigenlijk zouden worden vrijgegeven. Het bedrijf heeft ook verzocht de handel in zijn aandelen stop te zetten.

2 uur geleden
Reuters: klanten Nexperia werken met bedrijf aan noodoplossing

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia werken samen met het bedrijf aan een noodoplossing om het conflict tussen de in Europa gevestigde tak en de fabriek van het bedrijf in China te omzeilen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

2 uur geleden
UWV ziet grotere uitval jonge vrouwen door psychische klachten

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer vrouwen in de leeftijd tot 40 jaar raken arbeidsongeschikt door psychische klachten. Dat bevestigt uitkeringsinstantie UWV na berichtgeving door Nieuwsuur. Het aantal nieuwe WIA-uitkeringen in deze groep is ten opzichte van 2021 met ongeveer de helft gestegen.

2 uur geleden
Minister: zware delegatie naar China voor gesprek over Nexperia

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) stuurt volgende week een delegatie van hoge ambtenaren naar China om te praten over een oplossing voor het conflict rond het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia. Dat meldt de VVD-bewindsman in een bericht op X.

2 uur geleden