Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple onthult eerste AI-smartphone iPhone 16

Apple onthult eerste AI-smartphone iPhone 16

CUPERTINO (ANP/RTR) - Het Amerikaanse technologieconcern Apple presenteerde maandag zijn nieuwe iPhone 16, de eerste smartphone van Apple speciaal ontworpen met AI-mogelijkheden. Ook onthulde het bedrijf zijn nieuwste model smartwatch en nieuwe AirPods tijdens een event op het hoofdkantoor in Cupertino, in de staat Californië.

De productpresentatie van Apple werd wel enigszins overschaduwd door de Chinese concurrent Huawei, die eerder op de dag een driemaal opvouwbare telefoon aankondigde. Volgens de website van het Chinese bedrijf zijn maandag al meer dan 3 miljoen pre-orders geplaatst voor de Z-vormige opvouwbare telefoon.

"We zijn verheugd de eerste iPhones te introduceren die vanaf de basis zijn ontworpen voor Apple Intelligence en de baanbrekende mogelijkheden daarvan", zei Apple-topman Tim Cook tijdens een presentatie. De nieuwe smartphone is gebouwd voor generatieve kunstmatige intelligentie, in een poging om de verkoop te stimuleren en te laten zien dat het bedrijf meedoet in de technologische wedloop.

Dunste randen ooit

De duurdere versies van de nieuwe iPhones worden geleverd met beeldschermen van 6,3 inch en 6,9 inch, waarmee ze groter zijn dan de vorige modellen. De nieuwe modellen hebben ook de "dunste randen ooit op een Apple-product", aldus de onderneming. Het titanium is bijna de helft lichter dan roestvrij staal en is "meer krasbestendig dan andere vormen van titanium die door anderen zijn gebruikt." Ook de batterijduur is "beter dan ooit ."

Het lanceringsevenement werd live gestreamd op de website van Apple en op YouTube. Sinds 2020 introduceert Apple producten via vooraf opgenomen video's. Tijdens zijn najaarsevenementen brengt Apple doorgaans nieuwe iPhones en Apple Watches uit, in aanloop naar het belangrijke winkelseizoen rond de feestdagen.

Meer uit Financieel

Detailhandel VS verwacht recorduitgaven in feestdagenperiode

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Amerikanen gaan dit feestdagenseizoen met onder meer Black Friday en kerst naar verwachting meer dan 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar, in winkels uitgeven, wat een nieuw record zou betekenen. Dat verwacht de Amerikaanse detailhandelsorganisatie National Retail Federation (NRF).

16 minuten geleden
Karremans: komende dagen weer levering chips van Nexperia

DEN HAAG (ANP) - De "komende dagen" zullen chips van Nexperia uit China weer bij klanten arriveren, verwacht demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD). Zijn collega David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) verwelkomt de aankondiging dat China de leveringen weer mogelijk zal maken, zegt hij op X.

1 uur geleden
Topman chipbedrijf Qualcomm: wereld onderschat hoe groot AI wordt

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereld onderschat momenteel hoe groot kunstmatige intelligentie (AI) gaat worden. Dat heeft topman Cristiano Amon van de grote Amerikaanse chipproducent Qualcomm gezegd in een interview met persbureau Bloomberg. Hij vergeleek daarbij AI met de opkomst van het internet, dat volgens Amon ook veel groter is geworden dan mensen aanvankelijk dachten in de jaren 90.

2 uur geleden
Bondskanselier Merz: Duitse staalsector in 'existentiële crisis'

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse staalindustrie verkeert volgens bondskanselier Friedrich Merz in een "existentiële crisis" door onder meer felle concurrentie van goedkoop staal uit China, de Amerikaanse importheffingen en de zwakkere staalvraag door de malaise in de Europese auto-industrie. Dat zei Merz na afloop van een ontmoeting in Berlijn met topbestuurders uit de staalindustrie.

3 uur geleden
Luchtvaartautoriteit VS werkt aan krimpplan om shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA werkt aan een plan om het aantal vluchten op veertig drukke luchthavens in de Verenigde Staten met 10 procent te verminderen. De ingreep is een gevolg van de shutdown, waarbij de federale overheid stopt met vrijwel alle betalingen, omdat er in het Congres geen begrotingsakkoord is. Hierdoor zitten duizenden luchtverkeersleiders zonder salaris.

4 uur geleden
Reuters: Meta verdient miljarden aan frauduleuze advertenties

MENLO PARK (ANP) - Meta verdient miljarden dollars aan frauduleuze advertenties op zijn platforms als Facebook, WhatsApp en Instagram. Dat staat in interne documenten van het socialemediabedrijf die persbureau Reuters heeft ingezien.

6 uur geleden
Snapchat-eigenaar flink hoger op Wall Street na kwartaalupdate

NEW YORK (ANP) - Snap werd donderdag 13 procent meer waard op de beurzen in New York. De eigenaar van socialemediaplatform Snapchat zag de kwartaalomzet stijgen, maar leed wel opnieuw verlies. Het bedrijf gaf echter een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal en gaat voor 500 miljoen dollar aan eigen aandelen inkopen. Ook zei Snap dat Perplexity 400 miljoen dollar gaat betalen om de zoekmogelijkheden van de Amerikaanse AI-startup in Snapchat te integreren.

6 uur geleden