Apple naar nieuw record op stijgend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Techbedrijf Apple stond woensdag in de belangstelling op Wall Street. De onderneming achter de iPhone was al voor de zevende dag op rij in trek bij beleggers en steeg 1,8 procent. Daarmee werd een nieuwe recordstand bereikt. De vorige piek in de koers van Apple kwam in januari. Vervolgens begon een periode waarin techaandelen het moeilijker hadden. Apple is nu ruim 2,4 biljoen dollar waard.
Ook Didi kon weer op de nodige aandacht rekenen, maar dan in negatieve zin. Een groep beleggers heeft aangekondigd het Chinese taxibedrijf aan te willen klagen. Didi ging vorige week naar de beurs in de Verenigde Staten en werd afgelopen weekeinde in zijn thuisland gedwongen zijn app uit diverse appwinkels te halen. Het bedrijf zou op illegale wijze data over consumenten hebben verzameld. In de prospectus waarschuwde Didi echter alleen in algemene termen voor toenemend toezicht vanuit de Chinese overheid terwijl er toen vermoedelijk al gesprekken liepen. Het aandeel Didi verloor 4,6 procent. In drie dagen werd het bedrijf 27 procent minder waard.
De Dow-Jonesindex sloot met een plus van 0,3 procent op 34.681,79 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg ook 0,3 procent tot 4358,13 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq bleef vrijwel vlak en eindigde op 14.665,06 punten.
Federal Reserve
Beleggers reageerden nauwelijks op de notulen van de Federal Reserve. Daaruit bleek dat de centrale bankiers nog niet zeker weten of de economie zich in een overgangsfase bevindt en voorlopig nog geen aanpassingen zullen doen.
De olieprijzen daalden na een eerdere prijsstijging. Handelaren weten nog altijd niet waar ze aan toe zijn. Als de OPEC uiteenvalt na de ruzie van afgelopen week dan kan dat tot veel groter aanbod en lagere prijzen leiden. Als er geen akkoord bereikt wordt, maar OPEC wel bijeen blijft, ontstaat er waarschijnlijk krapte en stijgen de olieprijzen. Daar komt nog bij dat de oplopende coronabesmettingen in veel landen tot een lagere economische groei kunnen leiden en de prijzen weer onder druk kunnen zetten.
Amerikaanse olie
Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent goedkoper op 71,91 dollar. Brentolie verruilde voor 73,18 dollar per vat van eigenaar, wat een daling van 1,8 procent betekende. Oliebedrijven als ExxonMobil, Chevron, ConocoPhillips, Marathon Oil, Devon Energy en Occidental Petroleum daalden tot 3,4 procent.
De euro was 1,1793 dollar waard. Bij het slot van de Europese beurzen was dat nog 1,1801 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.
6 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.
8 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.
13 uur geleden