Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple naar nieuw record op stijgend Wall Street

Apple naar nieuw record op stijgend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Techbedrijf Apple stond woensdag in de belangstelling op Wall Street. De onderneming achter de iPhone was al voor de zevende dag op rij in trek bij beleggers en steeg 1,8 procent. Daarmee werd een nieuwe recordstand bereikt. De vorige piek in de koers van Apple kwam in januari. Vervolgens begon een periode waarin techaandelen het moeilijker hadden. Apple is nu ruim 2,4 biljoen dollar waard.

Ook Didi kon weer op de nodige aandacht rekenen, maar dan in negatieve zin. Een groep beleggers heeft aangekondigd het Chinese taxibedrijf aan te willen klagen. Didi ging vorige week naar de beurs in de Verenigde Staten en werd afgelopen weekeinde in zijn thuisland gedwongen zijn app uit diverse appwinkels te halen. Het bedrijf zou op illegale wijze data over consumenten hebben verzameld. In de prospectus waarschuwde Didi echter alleen in algemene termen voor toenemend toezicht vanuit de Chinese overheid terwijl er toen vermoedelijk al gesprekken liepen. Het aandeel Didi verloor 4,6 procent. In drie dagen werd het bedrijf 27 procent minder waard.

De Dow-Jonesindex sloot met een plus van 0,3 procent op 34.681,79 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg ook 0,3 procent tot 4358,13 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq bleef vrijwel vlak en eindigde op 14.665,06 punten.

Federal Reserve

Beleggers reageerden nauwelijks op de notulen van de Federal Reserve. Daaruit bleek dat de centrale bankiers nog niet zeker weten of de economie zich in een overgangsfase bevindt en voorlopig nog geen aanpassingen zullen doen.

De olieprijzen daalden na een eerdere prijsstijging. Handelaren weten nog altijd niet waar ze aan toe zijn. Als de OPEC uiteenvalt na de ruzie van afgelopen week dan kan dat tot veel groter aanbod en lagere prijzen leiden. Als er geen akkoord bereikt wordt, maar OPEC wel bijeen blijft, ontstaat er waarschijnlijk krapte en stijgen de olieprijzen. Daar komt nog bij dat de oplopende coronabesmettingen in veel landen tot een lagere economische groei kunnen leiden en de prijzen weer onder druk kunnen zetten.

Amerikaanse olie

Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent goedkoper op 71,91 dollar. Brentolie verruilde voor 73,18 dollar per vat van eigenaar, wat een daling van 1,8 procent betekende. Oliebedrijven als ExxonMobil, Chevron, ConocoPhillips, Marathon Oil, Devon Energy en Occidental Petroleum daalden tot 3,4 procent.

De euro was 1,1793 dollar waard. Bij het slot van de Europese beurzen was dat nog 1,1801 dollar.

Meer uit Financieel

Schiphol en bonden overleggen deze week weer over beveiligers

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zegt donderdag weer te overleggen met vakbonden over de werkomstandigheden van beveiligers op de luchthaven. Beveiligers hielden dinsdag drie werkonderbrekingen van een kwartier, uit onvrede over de werkomstandigheden. Volgens een woordvoerder van Schiphol moesten reizigers kort na de acties zo'n 20 minuten wachten.

51 minuten geleden
Banco BPM reageert met scepsis op bod van Italiaanse concurrent

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Banco BPM heeft met scepsis gereageerd op het ongevraagde overnamebod van Banca Monte dei Paschi di Siena. De financieel dienstverlener wees erop dat het bod in aandelen van 25,3 miljard geen premie bevat voor aandeelhouders van Banco BPM.

2 uur geleden
Chipfonds Besi daalt op licht lagere beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een klein verlies gesloten, vooral door een koersdaling van chipbedrijf Besi. De chiptoeleverancier sloot de rij nadat er tegenvallend nieuws vanuit Zuid-Korea werd gepubliceerd.

3 uur geleden
Canada voert heffingen in op miljarden aan Amerikaanse goederen

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft importheffingen aangekondigd op Amerikaanse goederen met een waarde van omgerekend 27,6 miljard Canadese dollar (17 miljard euro). Daarmee vergeldt het land de heffingen die de regering-Trump invoerde voor Canadese waren "dollar voor dollar", meldde de regering. De heffingen zijn onder andere gericht op staal, zuivel, landbouwmachines en elektronica.

4 uur geleden
TikTok krijgt 25 miljoen euro boete in Brazilië

BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Agentschap voor Gegevensbescherming (ANPD) heeft TikTok een boete van omgerekend 25 miljoen euro opgelegd. Volgens de instantie heeft het socialemediabedrijf gegevens van kinderen en jongeren onrechtmatig verwerkt.

4 uur geleden
Waymo breidt uit naar Duitsland met zelfrijdende taxi's

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - De maker van zelfsturende auto's Waymo wil vanaf eind volgend jaar in München taxidiensten met zelfrijdende voertuigen aanbieden. Daarmee wordt Duitsland de derde geplande internationale markt van het bedrijf en de eerste binnen de Europese Unie.

5 uur geleden
Neerslag voorkomt verdere verslechtering voor Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De recente neerslag in het stroomgebied van de Rijn voorkomt een verdere verslechtering van de aan- en afvoer naar de haven van Rotterdam. Maar van een terugkeer naar een normalere situatie is nog geen sprake, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. "De waterstanden blijven op belangrijke delen van de Rijn te laag voor normale belading van binnenvaartschepen. Daardoor blijven de beperkingen voor het vervoer van en naar de Rotterdamse haven naar verwachting ook de komende periode merkbaar."

5 uur geleden