Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple moet 13 miljard euro staatssteun terugbetalen aan Ierland

Apple moet 13 miljard euro staatssteun terugbetalen aan Ierland

LUXEMBURG (ANP) - Apple moet 13 miljard euro terugbetalen aan Ierland. Dit heeft het Europese Hof van Justitie dinsdag bekendgemaakt in zijn vonnis over deze zaak. De Europese Commissie had de boete opgelegd, omdat er sprake is van ongeoorloofde staatssteun.

Volgens de Europese Commissie heeft Apple tussen 1991 en 2014 belastingvoordeel gekregen van Ierland. Het ging om de fiscale behandeling van de winsten uit de activiteiten van Apple buiten de Verenigde Staten, waardoor er sprake was van ongeoorloofde staatssteun. De Europese Commissie eiste dat Ierland die staatssteun zou terugvorderen van Apple.

In 2020 verklaarde het Gerecht, de op een na hoogste EU-rechtbank, het besluit van de Europese Commissie nietig. Het vond dat die onvoldoende had aangetoond dat er sprake was van een selectief voordeel ten gunste van deze ondernemingen. Het Hof heeft nu dat arrest vernietigd en de door de Commissie opgelegde boete bekrachtigd.

Rente

Apple moet de Ierse fiscus ook rente betalen over de belasting die het techbedrijf verschuldigd was. Dat bedrag is opgelopen tot 1,2 miljard euro.

"We zijn teleurgesteld in het oordeel, aangezien het Gerecht deze zaak eerder categorisch nietig had verklaard na beoordeling van de feiten", reageert Apple tegenover internationale persbureaus.

Voorkeursbehandeling

Ierland verklaart het oordeel te respecteren, maar blijft erbij dat nooit iemand is voorgetrokken door de belastingdienst. "Het Ierse standpunt is altijd geweest dat Ierland geen enkele onderneming of belastingbetaler een voorkeursbehandeling geeft met belastingen", meldt het Ierse ministerie van Financiën.

Apple, dat vorig boekjaar een winst van bijna 97 miljard dollar boekte, komt niet in de problemen door het betalen van miljarden euro's aan de Ierse schatkist. In afwachting van een definitief oordeel maakte Apple het verschuldigde bedrag al over naar een fonds dat door een onafhankelijke partij wordt beheerd. Dat geld gaat nu naar Ierland.

Meer uit Financieel

Records S&P 500 en Nasdaq ondanks stop handelsoverleg VS-Canada

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met plussen gesloten, waarbij de brede S&P 500 en de technologiebeurs Nasdaq nieuw recordstanden bereikten. De hoofdgraadmeters op Wall Street gaven eerder op de dag wel wat van de koerswinsten prijs na het nieuws dat president Donald Trump per direct de handelsgesprekken met Canada stopt. Later trokken de indices weer aan.

8 uur geleden
Trump stopt per direct handelsgesprekken met Canada

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump stopt per direct alle handelsgesprekken met Canada in verband met een Canadese belasting op digitale diensten. Dat meldde Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Ook zei hij dat Canada binnen zeven dagen te horen krijgt welke importheffingen het land krijgt opgelegd.

10 uur geleden
Bruins tevreden over voorwaarden ACM voor RTL-overname van DPG

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Eppo Bruins (Media) denkt dat de voorwaarden die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft gesteld aan de overname van RTL door DPG de "onafhankelijkheid van de journalistiek versterken". De ACM ging vrijdag akkoord met de overname na lang gekeken te hebben naar de voorwaarden.

11 uur geleden
KLM wil met loonbod vakbonden tegemoetkomen

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil met een loonbod de vakbonden tegemoetkomen. KLM zegt de nullijn los te zullen laten en nodigt alle tien vakbonden uit voor een zogenoemd multi-overleg op 2 juli waar over vier cao's gesproken wordt. Dat overleg zal dan gaan over loon en looptijd, twee onderwerpen die voor al deze cao's relevant zijn, aldus KLM.

11 uur geleden
Winst voor AEX, Basic-Fit hoger na overnamegeruchten

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met winst het weekend ingegaan, mede geholpen door de nieuwe recordstanden op Wall Street. Bij de bedrijven op het Damrak stond fitnessketen Basic-Fit in de schijnwerpers door overnamegeruchten.

12 uur geleden
Vliegveld MAA niet in de buurt van faillissement, zegt provincie

MAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende Maastricht Aachen Airport (MAA) staat niet op punt van omvallen en zit daar ook niet tegenaan, zegt de Limburgse gedeputeerde Stephan Satijn. De luchthaven ten noorden van Maastricht sloot vorig jaar af met 11,5 miljoen euro verlies, fors meer dan in 2023.

14 uur geleden
Zakenbank meldt overnamegeruchten Basic-Fit, aandeel hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Belgische zakenbank KBC Securities zegt dat er geruchten rondgaan over een mogelijke overname van de Nederlandse fitnessketen Basic-Fit. Volgens KBC Securities zou het Amerikaanse Planet Fitness interesse hebben om het beursgenoteerde Basic-Fit over te nemen. Op de Amsterdamse aandelenbeurs ging de koers met bijna 4 procent omhoog, na een eerdere plus van meer dan 8 procent.

14 uur geleden