Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple, Meta en ByteDance klagen EU-besluiten macht big tech aan

Apple, Meta en ByteDance klagen EU-besluiten macht big tech aan

LUXEMBURG (ANP) - Apple, Facebook-moederbedrijf Meta en ByteDance, het bedrijf achter TikTok, hebben rechtszaken aangespannen tegen besluiten van de Europese Commissie. De aanklachten gaan over de zogeheten Wet op de Digitale Markten (DMA), meldt het Europese Hof van Justitie op X.

De DMA ging afgelopen mei in. Daarin staat onder meer dat big techbedrijven zich van de Europese Unie moeten houden aan strengere regels, omdat ze zo groot en machtig zijn dat ze ook poortwachters zijn voor diensten van anderen. De strengere regels gelden voor Meta, Apple en ByteDance, maar ook voor Alphabet, het moederbedrijf van Google, Amazon en Microsoft. Gebruikers kunnen nauwelijks om deze bedrijven heen en concurrenten komen in de knel.

De bedrijven moeten van de DMA onder meer concurrenten en anderen de ruimte geven op hun platforms. Een gebruiker van WhatsApp, dat ook van Meta is, moet bijvoorbeeld berichten kunnen sturen naar een andere berichtendienst. Ook moeten gebruikers ongevraagde extra geïnstalleerde software kunnen verwijderen.

Boete

Meta diende zijn aanklacht in omdat het bedrijf het niet eens is met het besluit om de strengere regels te laten gelden voor zijn berichtendienst Messenger en zijn marktplaats, meldt persbureau Reuters. TikTok zegt tegen het persbureau zichzelf niet als poortwachter te zien, maar als "de meest capabele uitdager van de meer gevestigde platformbedrijven".

Apple maakte niet bekend waar zijn aanklacht over gaat. Vorige week zeiden ingewijden tegen persbureau Bloomberg dat Apple het besluit om de App Store op te nemen in de DMA aan wil vechten. Ook zou Apple niet willen dat de strengere regels mogelijk ook gaan gelden voor iMessage.

De zes bedrijven krijgen nog een aantal maanden de tijd om aan de nieuwe regels te voldoen. Als zij zich niet op tijd aan de regels houden, riskeren ze een boete die kan oplopen tot 10 procent van de jaaromzet.

Meer uit Financieel

Maastricht Aachen Airport drukker door Belgische staking

MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.

14 minuten geleden
Premier Starmer komt met wet om British Steel te nationaliseren

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.

1 uur geleden
DigiD kampt met storing

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.

1 uur geleden
Aantal doorrijders aan de pomp zonder te betalen stijgt opnieuw

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.

2 uur geleden
Bonden dreigen met landelijke acties om bezuinigingsplannen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP geven het kabinet nog twee weken om de bezuinigingen in de sociale zekerheid van tafel te halen. "Mocht het kabinet ons niet tegemoetkomen, dan volgen vanaf 30 mei collectieve acties. Stakingen en werkonderbrekingen worden niet uitgesloten. Dit zal grote delen van Nederland raken", zeggen de voorzitters van de bonden in een gezamenlijke verklaring.

3 uur geleden
ACM: geen hogere winsten voor pomphouders door duurdere brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.

4 uur geleden
Moederbedrijf Nexperia wil procedure tegen Nederland beginnen

JIAXING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia, wil een arbitrageprocedure tegen Nederland beginnen. Het bedrijf zint op compensatie omdat Nederlands ingrijpen voor ruim 8 miljard dollar aan schade zou hebben gezorgd. Dat meldt Wingtech na berichtgeving door Het Financieele Dagblad.

4 uur geleden