Apple mag in Brazilië geen iPhone zonder lader meer verkopen
SÃO PAULO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple mag in Brazilië geen iPhones meer zonder lader verkopen. De overheid van het Zuid-Amerikaanse land meent dat het Amerikaanse bedrijf daarmee een incompleet product levert en stelt dat alle aankopen van de iPhone 12 en nieuwere modellen moeten worden ontbonden. Apple heeft aangekondigd in beroep te gaan.
Bij de introductie van de iPhone 12 stopte Apple twee jaar geleden met het meeleveren van een adapter. Volgens Apple hadden zoveel mensen al een lader dat het beter voor het milieu was om geen adapter meer in het doosje te stoppen. De Braziliaanse autoriteiten verwerpen dat argument en stellen dat er geen bewijs is dat het meeleveren van een telefoonlader slechter voor het milieu is.
Apple kreeg ook een boete van omgerekend zo'n 2,4 miljoen euro. De beslissing kwam een dag voordat Apple zijn nieuwste model iPhone, de iPhone 14, onthult.
In een reactie benadrukt Apple nogmaals de milieuvoordelen. "Stroomadapters waren goed voor ons grootste gebruik van plastic en zink. Door ze niet meer standaard mee te leveren hebben we meer dan 2 miljoen ton CO2 bespaard. Dat is gelijk aan de uitstoot van 500.000 auto's in een jaar." Het Amerikaanse techbedrijf zegt met de Braziliaanse autoriteiten te willen samenwerken "om hun bezwaren weg te nemen". Ook gaat Apple een beroep voorbereiden.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment en dochterbedrijf Ticketmaster hebben een schikking getroffen met de mededingingsautoriteiten in de Verenigde Staten, zo maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie maandag bekend.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager begonnen. Net als in Europa en Azië maken ook Amerikaanse beleggers zich zorgen over de sterk stijgende olieprijs door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de tweede week is ingegaan. De hogere energiekosten dreigen de inflatie weer aan te jagen, de economische groei af te remmen en de winsten van veel bedrijven onder druk te zetten.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT wil dat het nieuwe kabinet helpt de problemen op het volle stroomnet op te lossen door bij maatregelen ook plannen tegen de stikstofproblematiek mee te nemen. Topvrouw Manon van Beek van TenneT hoopt op een geïntegreerde aanpak van beide problemen. "Zonder stikstofruimte kun je het elektriciteitsnet niet uitbreiden", zei ze maandag tijdens een persbijeenkomst over de resultaten over 2025.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bakkerijen zullen de stijgende graanprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten niet direct merken, verwachten brancheorganisaties. Bakkers en leveranciers werken vaak met contracten, zegt directeur Marie-Hélène Zengerink van branchevereniging van ambachtelijke bakkers NBOV. "Daardoor werken veranderingen op de graanmarkt meestal niet direct door in de dagelijkse praktijk van de bakkerij en worden effecten vaak pas zichtbaar wanneer nieuwe contracten ingaan."
3 uur geledenVOORBURG (ANP) - Pompstationhouders merken dat automobilisten sterk inspelen op de snel stijgende prijzen van benzine en diesel. Begin vorige week, vlak na het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, was er al een extra toestroom van mensen die hun auto nog even tegen een lagere prijs wilden voltanken. Branchevereniging Drive verwacht de komende dagen weer extra drukte, omdat deze tanks inmiddels waarschijnlijk zijn leeggereden.
3 uur geleden