Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple mag in Brazilië geen iPhone zonder lader meer verkopen

Apple mag in Brazilië geen iPhone zonder lader meer verkopen

SÃO PAULO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple mag in Brazilië geen iPhones meer zonder lader verkopen. De overheid van het Zuid-Amerikaanse land meent dat het Amerikaanse bedrijf daarmee een incompleet product levert en stelt dat alle aankopen van de iPhone 12 en nieuwere modellen moeten worden ontbonden. Apple heeft aangekondigd in beroep te gaan.

Bij de introductie van de iPhone 12 stopte Apple twee jaar geleden met het meeleveren van een adapter. Volgens Apple hadden zoveel mensen al een lader dat het beter voor het milieu was om geen adapter meer in het doosje te stoppen. De Braziliaanse autoriteiten verwerpen dat argument en stellen dat er geen bewijs is dat het meeleveren van een telefoonlader slechter voor het milieu is.

Apple kreeg ook een boete van omgerekend zo'n 2,4 miljoen euro. De beslissing kwam een dag voordat Apple zijn nieuwste model iPhone, de iPhone 14, onthult.

In een reactie benadrukt Apple nogmaals de milieuvoordelen. "Stroomadapters waren goed voor ons grootste gebruik van plastic en zink. Door ze niet meer standaard mee te leveren hebben we meer dan 2 miljoen ton CO2 bespaard. Dat is gelijk aan de uitstoot van 500.000 auto's in een jaar." Het Amerikaanse techbedrijf zegt met de Braziliaanse autoriteiten te willen samenwerken "om hun bezwaren weg te nemen". Ook gaat Apple een beroep voorbereiden.

Meer uit Financieel

Nederland wil met Finland en VK defensiekredietinstelling starten

DEN HAAG/LONDEN (ANP) - Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Finland willen een nieuwe kredietinstelling opzetten voor defensieprojecten. Landen met een hoge kredietwaardigheid kunnen meedoen en het moet de defensie-industrie en de herbewapeningsrace van westerse landen helpen aanjagen.

22 minuten geleden
IMF bezorgd dat Oekraïne niet genoeg hervormt voor steun

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zorgen geuit over het vermogen van Oekraïne om hulp te blijven ontvangen uit zijn steunpakket van 8,1 miljard dollar. Dit komt omdat Oekraïense parlementariërs zich verzetten tegen het beleid van president Volodymyr Zelensky en maatregelen blokkeren die nodig zijn om de financiering vrij te geven.

36 minuten geleden
KHN: extra omzet WK voetbal essentieel voor horeca

WOERDEN (ANP) - Extra omzet tijdens het WK voetbal helpt ondernemers in de horeca om hun hoofd boven water te houden. Dat stelt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in een brief die het heeft opgesteld voor horeca-ondernemers om in de gemeente een verruiming van de openingstijden te vragen.

52 minuten geleden
Seats and Sofas compenseert klanten voor kosten rond garanties

AMSTERDAM (ANP) - Meubelwinkelketen Seats and Sofas gaat bijna 1500 klanten compenseren voor kosten die zij maakten rond garanties. Uit onderzoek van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) kwam naar voren dat klanten van Seats and Sofas die een beroep deden op hun garantie het meubel zelf bij een winkel moesten brengen of moesten betalen voor het laten ophalen of voor een monteur. De ACM stelt dat zij hierdoor onterecht werden belast met extra kosten.

1 uur geleden
Frankfurt Airport: dit jaar nog geen herstel van coronacrisis

FRANKFURT (ANP/DPA) - Frankfurt Airport, de grootste luchthaven van Duitsland, verwacht dat het aantal passagiers dit jaar verder zal groeien, maar nog steeds onder het niveau van voor de coronacrisis blijft. Luchthavenexploitant Fraport rekent voor dit jaar op 65 miljoen tot 66 miljoen reizigers. In 2019, het jaar voor de uitbraak van de wereldwijde pandemie, waren dat er nog ruim 70,5 miljoen.

1 uur geleden
Minister: Irak praat met Iran over veilige doorgang olietankers

BAGDAD (ANP/RTR) - Irak is in gesprek met Iran om olietankers veilig de Straat van Hormuz te laten passeren. Dat heeft de Irakese minister van Olie Hayan Abdel-Ghani gezegd, meldt een Iraaks staatsmedium dinsdag. De zeestraat is sinds het uitbreken van de Iranoorlog grotendeels gesloten.

1 uur geleden
Ook ABN AMRO beperkt mogelijkheden aflossingsvrije hypotheek

AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO beperkt de mogelijkheden voor aflossingsvrije hypotheken. Voor nieuwe hypotheken geldt vanaf 1 juni dat de aflossingsvrije hypotheek maximaal 30 procent van de woningwaarde mag bedragen. Bij huizen met een waarde tot 1 miljoen euro geldt bovendien een maximaal aflossingsvrij bedrag van 150.000 euro.

1 uur geleden