
Apple licht lager op Wall Street in afwachting nieuwe iPhone
NEW YORK (ANP) - Apple ging maandag licht omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het techconcern presenteert naar verwachting later op de dag de nieuwe iPhone 16. De iPhone is nog altijd met afstand het belangrijkste product van Apple. Ook worden tijdens het jaarlijkse evenement op het hoofdkantoor in het Californische Cupertino waarschijnlijk de nieuwste smartwatchmodellen onthuld. Beleggers zijn vooral benieuwd of de nieuwe producten de verkopen van het techconcern kunnen aanjagen. Het aandeel zakte 0,2 procent.
De beurzen op Wall Street veerden op, na de zware koersverliezen van vorige week. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,7 procent hoger op 40.611 punten. De bredere S&P 500-index won 0,9 procent op 5454 punten en techgraadmeter Nasdaq herstelde 1,1 procent tot 16.873 punten. De S&P 500-index verloor vorige week ruim 4 procent en kende daarmee de slechtste beursweek sinds maart 2023. De Nasdaq leed met bijna 6 procent het grootste weekverlies sinds 2022.
De stemming onder beleggers werd vorige week onder meer gedrukt door een zwakker dan verwacht banenrapport van de overheid. Door dat tegenvallende cijfer werden de zorgen over een afkoelende Amerikaanse economie verder aangewakkerd.
Inflatiecijfer
Deze week wordt vooral gelet op het nieuwe inflatiecijfer uit de Verenigde Staten, dat voor woensdag op het programma staat. Dat cijfer is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De Federal Reserve vergadert volgende week over de rente en zal dan naar verwachting de rente voor het eerst in jaren verlagen.
Boeing steeg 3,7 procent. De vliegtuigfabrikant heeft een voorlopige overeenkomst bereikt met een vakbond die meer dan 32.000 werknemers in het noordwesten van de VS vertegenwoordigt. Door de overeenkomst is een grote staking op 13 september bij Boeing mogelijk van de baan.
Dell
Dell klom ruim 5 procent. De fabrikant van computers en servers wordt op 23 september opgenomen in de S&P 500-index. Ook data-analysebedrijf Palantir Technologies (plus 10,4 procent) en verzekeraar Erie (plus 2,1 procent) worden dan opgenomen in de index van de vijfhonderd grootste bedrijven van de VS.
De euro was 1,1059 dollar waard, tegen 1,1086 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 68,69 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 72,06 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederland was in 2024 de grootste bouwer van lange superjachten ter wereld, meldt ABN AMRO in een nieuwe analyse. In Nederland werden vorig jaar zeven superjachten langer dan tachtig meter gemaakt. Italiƫ is 's werelds grootste superjachtbouwer en produceert vooral kleinere superjachten. Maar na recordjaren lijkt de markt af te koelen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in zijn productie en onderzoeksactiviteiten in de Verenigde Staten. Daarmee wil het zorgtechnologieconcern onder meer een fabriek in Pennsylvania uitbreiden, waar AI-gestuurde echografiesystemen worden gemaakt voor Amerikaanse ziekenhuizen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoers van de Amerikaanse chipfabrikant Intel heeft donderdag een vlucht genomen op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel ruim 7 procent hoger nadat persbureau Bloomberg had gemeld dat de regering-Trump in gesprek is met Intel over het nemen van een overheidsbelang in het concern. Dit zou de plannen van Intel om zijn productie in de Verenigde Staten uit te breiden ondersteunen, meldde Bloomberg op basis van ingewijden.
2 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms stond Meta AI en zijn andere chatbots expliciet toe om 'sensuele' gesprekken te voeren met kinderen. Dat meldt persbureau Reuters, dat een intern beleidsdocument van Meta heeft ingezien en onderzoek naar de kwestie heeft gedaan.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Aanbieder van achterafbetaling Klarna heeft in het tweede kwartaal veel meer geld opzijgezet voor leningen die het bedrijf mogelijk nooit meer terugkrijgt. Mede daardoor is het nettoverlies van het Zweedse bedrijf verder opgelopen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse regering heeft de topman van Deutsche Bahn ontslagen. Met die ingreep hoopt Berlijn het kwakkelende spoorbedrijf te hervormen na jarenlange kritiek op de verslechterende dienstverlening.
6 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Vakbond AVV dreigt met een staking van vrachtpiloten bij KLM. De bond wil onder meer een langlopende baangarantie en afspraken zodat de ruim honderd vliegers van vrachtvliegtuigen van KLM later met pensioen kunnen.
6 uur geleden