Apple lanceert nieuwe iPhones en robuuste Apple Watch
CUPERTINO (ANP) - Techbedrijf Apple presenteert woensdagavond (Nederlandse tijd) zijn nieuwste iPhone-modellen. Net als bij de huidige modellen komen er naar verwachting van de iPhone 14 ook weer vier versies, twee gewone iPhones en twee zogenoemde Pro-modellen met onder meer betere camera's.
Groot verschil met voorgaande jaren is dat de iPhone Mini naar verwachting niet meer terugkeert. Dat betekent dat de beide maten iPhone en de beide maten iPhone Pro vergelijkbaar worden. Liefhebbers van een kleine smartphone zijn op de goedkopere iPhone SE aangewezen.
Behalve de nieuwe smartphones verwachten Apple-volgers ook dat het bedrijf met een extra model van zijn smartwatch komt. Er zou een nieuwere versie van de normale Apple Watch uitkomen in twee maten plus een grotere en robuustere versie. Daarmee wil Apple, dat zich met zijn slimme horloges steeds meer richt op sport, mensen die aan de wat extremere sporten doen bereiken. Ook zou dat horloge mogelijk een langere batterijduur krijgen en zijn er geruchten over de mogelijkheid om het via satellieten met internet te verbinden op plaatsen waar geen telefoonbereik is.
Verder verwachten volgers dat Apple zijn Airpods Pro zal vernieuwen. Die draadloze oordopjes zouden een geheel nieuw uiterlijk krijgen.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiƫle hulp heeft gekregen van Microsoft.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
6 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
8 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
17 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
19 uur geleden