Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple lager door problemen China en aanval Musk

Apple lager door problemen China en aanval Musk

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse technologieconcern Apple is maandag lager geëindigd op Wall Street. De iPhonemaker begon al in de min door sociale onrust en coronalockdowns in China. Tijdens de handelsdag opende Twitter-eigenaar Elon Musk de aanval op Apple en ging het aandeel nog verder omlaag. Ook de algehele stemming op de Amerikaanse aandelenbeurzen was negatief.

Apple verloor 2,6 procent. De onrust bij de grootste iPhone-productielocatie van Apple in China zorgt volgens persbureau Bloomberg mogelijk voor een productiestrop van 6 miljoen apparaten. Veel hangt echter af van hoe snel Foxconn, het Taiwanese bedrijf dat de fabriek exploiteert, mensen weer aan de lopende band kan krijgen na de gewelddadige protesten tegen de coronamaatregelen. Die braken afgelopen weekeinde uit.

Daarnaast haalde Elon Musk uit naar Apple dat nauwelijks meer adverteert op Twitter. De miljardair verweet Apple ook censuur en klaagde over de provisie van 30 procent die Apple eist voor verkopen via de App Store. Die kunnen een probleem vormen voor het bedrijfsmodel dat Musk voor Twitter voorziet, met meer inkomsten uit abonnementen.

Olieprijzen

De algehele stemming op Wall Street was eveneens negatief door de zorgen over de situatie in China. De Dow-Jonesindex sloot 1,5 procent lager op 33.849,46 punten. De brede S&P 500 daalde 1,5 procent tot 3963,95 punten en techgraadmeter Nasdaq werd 1,6 procent lager gezet op 11.049,50 punten.

De olieprijzen krabbelden wat op na een verdere daling eerder op de dag door de onrusten in China. Die konden namelijk leiden tot verstoringen van de economie en minder vraag naar olie. Berichten dat de OPEC+ de olieproductie verder zou willen verlagen boden echter wat steun. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent meer waard en kostte 76,68 dollar. Brent-olie werd nog wel 1,2 procent goedkoper en ging voor 82,61 dollar per vat van de hand. ExxonMobil zakte 3 procent en Chevron daalde 2,9 procent.

Amazon

Het Amerikaanse webwinkelconcern Amazon klom 0,6 procent. Amerikaanse consumenten gaven tijdens koopjesfestijn Black Friday voor een recordbedrag aan onlineproducten uit. De cijfers zijn mogelijk een opsteker voor de retailbedrijven nu de koopkracht van veel consumenten onder druk staat door de hoge inflatie. Het Canadese e-commercebedrijf Shopify steeg 3,4 procent.

Cryptobeurs Coinbase werd 4 procent lager gezet. Beleggers reageerden op de faillissementsaanvraag van cryptofinancier BlockFi. Die had veel banden met het al eerder ten onder gegane FTX.

De euro was 1,0337 dollar waard tegen 1,0380 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

2 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

3 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

6 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

7 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

8 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom zakt op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.

8 uur geleden
LTO 'schrikt niet' van landbouwvisie in rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.

10 uur geleden