Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple lager door problemen China en aanval Musk

Apple lager door problemen China en aanval Musk

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse technologieconcern Apple is maandag lager geëindigd op Wall Street. De iPhonemaker begon al in de min door sociale onrust en coronalockdowns in China. Tijdens de handelsdag opende Twitter-eigenaar Elon Musk de aanval op Apple en ging het aandeel nog verder omlaag. Ook de algehele stemming op de Amerikaanse aandelenbeurzen was negatief.

Apple verloor 2,6 procent. De onrust bij de grootste iPhone-productielocatie van Apple in China zorgt volgens persbureau Bloomberg mogelijk voor een productiestrop van 6 miljoen apparaten. Veel hangt echter af van hoe snel Foxconn, het Taiwanese bedrijf dat de fabriek exploiteert, mensen weer aan de lopende band kan krijgen na de gewelddadige protesten tegen de coronamaatregelen. Die braken afgelopen weekeinde uit.

Daarnaast haalde Elon Musk uit naar Apple dat nauwelijks meer adverteert op Twitter. De miljardair verweet Apple ook censuur en klaagde over de provisie van 30 procent die Apple eist voor verkopen via de App Store. Die kunnen een probleem vormen voor het bedrijfsmodel dat Musk voor Twitter voorziet, met meer inkomsten uit abonnementen.

Olieprijzen

De algehele stemming op Wall Street was eveneens negatief door de zorgen over de situatie in China. De Dow-Jonesindex sloot 1,5 procent lager op 33.849,46 punten. De brede S&P 500 daalde 1,5 procent tot 3963,95 punten en techgraadmeter Nasdaq werd 1,6 procent lager gezet op 11.049,50 punten.

De olieprijzen krabbelden wat op na een verdere daling eerder op de dag door de onrusten in China. Die konden namelijk leiden tot verstoringen van de economie en minder vraag naar olie. Berichten dat de OPEC+ de olieproductie verder zou willen verlagen boden echter wat steun. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent meer waard en kostte 76,68 dollar. Brent-olie werd nog wel 1,2 procent goedkoper en ging voor 82,61 dollar per vat van de hand. ExxonMobil zakte 3 procent en Chevron daalde 2,9 procent.

Amazon

Het Amerikaanse webwinkelconcern Amazon klom 0,6 procent. Amerikaanse consumenten gaven tijdens koopjesfestijn Black Friday voor een recordbedrag aan onlineproducten uit. De cijfers zijn mogelijk een opsteker voor de retailbedrijven nu de koopkracht van veel consumenten onder druk staat door de hoge inflatie. Het Canadese e-commercebedrijf Shopify steeg 3,4 procent.

Cryptobeurs Coinbase werd 4 procent lager gezet. Beleggers reageerden op de faillissementsaanvraag van cryptofinancier BlockFi. Die had veel banden met het al eerder ten onder gegane FTX.

De euro was 1,0337 dollar waard tegen 1,0380 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

9 uur geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

13 uur geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

15 uur geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

16 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

1 dag geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

1 dag geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

1 dag geleden