Apple laat appmakers lagere en hogere prijzen rekenen
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple maakt het in de App Store mogelijk voor app-ontwikkelaars om lagere en hogere prijzen te rekenen dan tot nu toe mogelijk was. Met de stap lijkt het Amerikaanse technologieconcern de aandacht te willen afleiden van de vele kritiek op de hoge commissie die appmakers moeten betalen aan Apple op verkopen in de App Store.
Prijzen kunnen voortaan al beginnen bij 29 dollarcent. Eerder lag de bodem nog op 49 cent voor abonnementen en 99 cent voor apps. Het maximumbedrag is daarbij verhoogd tot 10.000 dollar en dat was 999,99 dollar. Ontwikkelaars krijgen ook nieuwe opties voor het instellen van prijzen in verschillende landen en valuta's.
Volgens persbureau Bloomberg gaat het om een grote opschudding van de prijsstructuur van de in 2008 opgezette App Store. Het platform kreeg de afgelopen jaren ook veel kritiek te verduren. Ontwikkelaars en toezichthouders klaagden vooral over de commissie van 30 procent die Apple rekent op alle app-aankopen, maar ook over andere beperkingen.
Spotify
In de Verenigde Staten schikte Apple vorig jaar al voor 100 miljoen dollar in een claimzaak van kleine appmakers. Maar daar blijft het mogelijk niet bij. De baas van muziekstreamingdienst Spotify drong er eerder dit jaar op aan dat de Europese Commissie vaart zet achter het aanpakken van Apple dat volgens hem concurrentieverstorend gedrag vertoont.
Na tussenkomst van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) wijzigde Apple eerder dit jaar al zijn beleid voor de App Store in Nederland. Het ging in die zaak over datingapps. Apple deed toezeggingen om datingapps gebruik te laten maken van meerdere betalingssystemen. De ACM beboette Apple in totaal voor 50 miljoen euro.
Er was dinsdag meer nieuws over Apple. Zo kondigde het concern ook een nieuwe functie aan voor Apple Music, genaamd Sing. Daarmee worden gebruikers via onder meer songtekstweergaven geholpen met het meezingen van liedjes.
Apple auto
Bloomberg meldde daarnaast op basis van ingewijden dat Apple zijn plannen voor het maken van een eigen auto wat minder ambitieus zou hebben gemaakt. De komst van het voertuig zou met een jaar zijn uitgesteld tot 2026 en het zou niet meer om een volledig zelfsturende wagen gaan. In plaats daarvan zou de auto alleen op snelwegen autonoom kunnen rijden.
Apple wilde niet op het bericht over het autoproject reageren. Al jaren wordt er gespeculeerd over de zogenoemde Apple Car waarbij geruchten over het project variƫren van de ontwikkeling van een eigen elektrische auto tot die van een besturingssysteem voor auto's.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten voeren waarschijnlijk deze week een wereldwijd tarief voor importheffingen in van 15 procent, zei minister van Financiƫn Scott Bessent. Die stap is nodig omdat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onrechtmatig verklaarde.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aandeel vrouwen in het bestuur van grote Nederlandse bedrijven is verder gestegen. De Sociaal-Economische Raad (SER) meldt dat het aandeel vrouwen eind 2024 is toegenomen naar gemiddeld 17,3 procent, 2 procentpunt meer dan een jaar eerder. De groei van de man-vrouwverhouding in de raad van commissarissen stagneerde echter.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie plant nog geen noodmaatregelen om de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. Dat heeft ze laten weten in een videovergadering met de lidstaten.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vrouwen worden onevenredig hard geraakt door "de bezuinigingen in de zorg en de versoberingen in de sociale zekerheid" van het nieuwe kabinet. Dat concludeert vakbond FNV in een woensdag gepubliceerd rapport.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Duitse hotels die zeggen schade te hebben geleden door de prijsregels van Booking.com moeten dat eerst "voldoende aannemelijk" maken, voordat ze mogelijk compensatie krijgen. Dat stelt de rechtbank in Amsterdam.
1 uur geleden