Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple krijgt miljoenenboete voor schenden patent

Apple krijgt miljoenenboete voor schenden patent

HOUSTON (ANP/RTR) - Technologiebedrijf Apple moet 308,5 miljoen dollar (bijna 260 miljoen euro) betalen aan licentiebedrijf Personalised Media Communications LLC (PMC) vanwege het schenden van een patent dat te maken heeft met het beheer van digitale rechten. Dat heeft een jury in de Amerikaanse staat Texas bepaald.

PMC had Apple al in 2015 aangeklaagd. Apple zou met muziekdienst iTunes zeven andere patenten van PMC geschonden hebben. Apple had de zaak aanvankelijk succesvol aangevochten, tot de beslissing in beroep werd teruggedraaid, waarmee de weg vrij was voor een deze rechtszaak.

Apple is teleurgesteld over de uitspraak en gaat in beroep. "Dit soort rechtszaken, geïnitieerd door bedrijven die geen producten maken of verkopen, onderdrukken innovatie en zijn uiteindelijk schadelijk voor consumenten", aldus Apple tegen persbureau Bloomberg.

Apple is al langer in rechtszaken verwikkeld. Zo sleepte chipproducent Qualcomm al enkele toeleveranciers van Apple voor de rechter omdat zij geen royalties meer afdragen voor het gebruik van gepatenteerde technologie. PMC zelf heeft meerdere zaken vanwege inbreuk op octrooien lopen tegen onder meer streamingdienst Netflix, zoekmachine Google en webwinkel Amazon.

Meer uit Financieel

Jumbo 'leeft mee' met oud-topman Van Eerd en naasten na uitspraak

VEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo noemt de uitspraak in de zaak tegen zijn voormalige topman Frits van Eerd een "ingrijpend moment" voor hemzelf en zijn familie. "We leven mee met Frits en zijn naasten", laat een woordvoerster weten. Van Eerd werd donderdag veroordeeld tot een celstraf van twee jaar wegens witwassen, omkoping en valsheid in geschrifte.

8 minuten geleden
Advocaat Van Eerd noemt hoger beroep in witwaszaak waarschijnlijk

GRONINGEN (ANP) - De kans is "heel groot" dat Frits van Eerd in hoger beroep gaat tegen zijn veroordeling, zegt zijn advocaat Robbert Jonk. De rechtbank in Groningen veroordeelde de oud-Jumbo-topman tot twee jaar cel voor witwassen, omkoping en valsheid in geschrifte.

52 minuten geleden
Trump eist aftreden van topman chipconcern Intel

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat de hoogste baas van chipfabrikant Intel moet opstappen. Op sociale media betichtte hij Intel-baas Lip-Bu Tan van belangenverstrengeling, zonder dat direct verder toe te lichten.

1 uur geleden
ING betrokken bij oprichting nieuwe defensiebank

AMSTERDAM (ANP) - ING is een van de vijf internationale banken achter een nieuwe defensiebank. Deze bank, genaamd Defence, Security and Resilience Bank (DSRB), wordt opgezet om NAVO-landen en hun bondgenoten te helpen bij het financieren van hun defensiebehoeften.

2 uur geleden
Twee jaar celstraf voor oud-Jumbo-topman Van Eerd

GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft Frits van Eerd veroordeeld tot een onvoorwaardelijke celstraf van twee jaar. Volgens de rechter is de oud-Jumbo-topman schuldig aan witwassen, omkoping en valsheid in geschrifte.

2 uur geleden
Britse centrale bank verlaagt rente naar 4 procent

LONDEN (ANP) - De Bank of England heeft het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de Britse centrale bank de economie ondersteunen. De rente ging omlaag met een kwart procentpunt naar 4 procent. Het besluit lag in lijn met de verwachting van economen.

2 uur geleden
Frits van Eerd aanwezig bij uitspraak in strafzaak

GRONINGEN (ANP) - Frits van Eerd is donderdag aanwezig in de rechtbank in Groningen, waar de rechter uitspraak doet in de zaak die tegen hem wordt gevoerd. De oud-Jumbo-topman wordt door het Openbaar Ministerie (OM) verdacht van omkoping, witwassen en valsheid in geschrifte.

2 uur geleden