Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple krijgt miljoenenboete om verkoop iPhone zonder oplader

Apple krijgt miljoenenboete om verkoop iPhone zonder oplader

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Een rechter in Brazilië heeft Apple donderdag een boete opgelegd van omgerekend 19,5 miljoen euro voor de verkoop van iPhones zonder een oplader. De Braziliaanse consumentenbond had het techbedrijf aangeklaagd om het ontbreken van de laders sinds 2020.

Vorige maand bepaalde de overheid van het het Zuid-Amerikaanse land dat het Amerikaanse bedrijf zonder de oplader een incompleet product levert en dat aankopen van de iPhone 12 en nieuwere modellen daarom moeten worden ontbonden. Apple werd toen gesommeerd een boete van omgerekend 2,4 miljoen euro te betalen, die losstaat van de strafsom die donderdag werd bepaald.

Bij de introductie van de iPhone 12 stopte Apple twee jaar geleden met het meeleveren van een adapter. Volgens Apple hadden zoveel mensen al een lader dat het beter voor het milieu was om geen adapter meer in het doosje te stoppen. De Braziliaanse autoriteiten verwierpen dat argument en stelden dat er geen bewijs is dat het meeleveren van een telefoonlader slechter voor het milieu is.

Meer uit Financieel

Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

25 minuten geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

31 minuten geleden
Klanten energieleverancier Gulf betaalden onjuiste opzegtarieven

VUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.

1 uur geleden
Delta Air Lines koopt voor het eerst Boeing 787 Dreamliners

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.

1 uur geleden
Bronnen: vermogensbeheerder BlackRock schrapt meer banen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.

3 uur geleden
Gladheid teistert Europese luchthavens

BOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.

4 uur geleden
ECB steunt solidariteitsverklaring Fed-voorzitter Jerome Powell

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) steunt de solidariteitsverklaring van centrale banken wereldwijd aan voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve, na de dagvaarding van de centrale bank door het Amerikaanse ministerie van Justitie.

4 uur geleden