Apple komt met nieuwe oortjes, computers en goedkopere muziek
CUPERTINO (ANP) - Technologieconcern Apple heeft een nieuwe versie van zijn draadloze koptelefoon AirPods geïntroduceerd. De nieuwste versie van de witte oordopjes werd tijdens een online evenement aangekondigd. Daar stelde Apple ook nieuwe laptops met eigen chips voor en kwam het met een goedkoper abonnement op streamingdienst Apple Music.
De AirPods moeten een beter geluid geven. Ze hebben een nieuw ontwerp en beter speakers. Bovendien zijn de oordopjes zweet- en waterdicht en kunnen ze volgens Apple langer muziek afspelen voordat de batterij leeg is. Verder voorzag Apple zijn slimme speaker HomePod Mini van drie nieuwe kleuren. Naast wit en zwart zijn de luidsprekers nu ook in geel, oranje en blauw verkrijgbaar.
Nadat Apple eerder al de goedkopere laptops van eigen chips voorzag, waren nu ook de duurdere modellen van de MacBook Pro aan de beurt. Die topmodellen worden voorzien van twee nieuwe chips, die zware bewerkingen zoals het ontwikkelen van software of bewerken van foto's of video's makkelijker moeten maken. De nieuwe chips worden geplaatst in laptops die in de maten 14 inch en 16 inch verschijnen. Die krijgen ook betere schermen dan hun voorgangers. Apple heeft die schermen zo groot gemaakt dat er geen rand overbleef waar een camera voor zaken als videovergaderen, dus daar krijgen de schermen net als de iPhones een uitstulping voor.
Apple kwam ook met een goedkoper abonnement op zijn muziekstreamingdienst Apple Music, dat alleen via digitale assistent Siri te bedienen is. Daar vraagt Apple in de VS ongeveer 5 dollar voor, de helft van het normale abonnement. Het nieuwe abonnement is voorlopig nog niet in Nederland beschikbaar.
Meer uit Financieel
HAARLEMMERMEER (ANP) - Greenpeace heeft de actie rondom de aandeelhoudersvergadering van vleesverwerkingsbedrijf JBS beëindigd. Het is onduidelijk of de vergadering elders is voortgezet of op een later moment plaatsvindt.
5 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tickets van Air France-KLM zullen nog duurder worden door de hoge brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog. Toch kan het luchtvaartbedrijf niet alle extra kerosinekosten doorberekenen aan reizigers, omdat het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern dan te veel klanten verliest.
27 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie moet een diepgaand onderzoek instellen naar de overname van het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, wil het Europees Parlement. Het Chinese webwinkelconcern JD.com wil Ceconomy AG overnemen. Een voorstel van de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC) voor een onderzoek is donderdag aangenomen in het Europees Parlement.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs van een liter benzine is voor het eerst ooit hoger dan 2,60 euro. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt donderdag dat de landelijke adviesprijs van een liter Euro95 met 1,5 cent is gestegen tot 2,603 euro. De prijzen aan de pomp lopen de afgelopen dagen op, nadat de olieprijzen weer fors waren gestegen als gevolg van de aanhoudende Iranoorlog.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De economische groei van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 afgezwakt ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar. Volgens statistiekbureau Eurostat viel de groei terug tot 0,1 procent, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever gaat zijn prijzen verhogen vanwege de impact van hoger dan verwachte kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. "Er zullen vaker prijsverhogingen komen, maar in kleine stappen", zei financieel directeur Srinivas Phatak tijdens een toelichting op de kwartaalresultaten.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in april gestegen naar 3 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie liep daarmee verder op ten opzichte van maart. In die maand stegen de consumentenprijzen al met 2,6 procent. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.
2 uur geleden