Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple komt met nieuwe oortjes, computers en goedkopere muziek

Apple komt met nieuwe oortjes, computers en goedkopere muziek

CUPERTINO (ANP) - Technologieconcern Apple heeft een nieuwe versie van zijn draadloze koptelefoon AirPods geïntroduceerd. De nieuwste versie van de witte oordopjes werd tijdens een online evenement aangekondigd. Daar stelde Apple ook nieuwe laptops met eigen chips voor en kwam het met een goedkoper abonnement op streamingdienst Apple Music.

De AirPods moeten een beter geluid geven. Ze hebben een nieuw ontwerp en beter speakers. Bovendien zijn de oordopjes zweet- en waterdicht en kunnen ze volgens Apple langer muziek afspelen voordat de batterij leeg is. Verder voorzag Apple zijn slimme speaker HomePod Mini van drie nieuwe kleuren. Naast wit en zwart zijn de luidsprekers nu ook in geel, oranje en blauw verkrijgbaar.

Nadat Apple eerder al de goedkopere laptops van eigen chips voorzag, waren nu ook de duurdere modellen van de MacBook Pro aan de beurt. Die topmodellen worden voorzien van twee nieuwe chips, die zware bewerkingen zoals het ontwikkelen van software of bewerken van foto's of video's makkelijker moeten maken. De nieuwe chips worden geplaatst in laptops die in de maten 14 inch en 16 inch verschijnen. Die krijgen ook betere schermen dan hun voorgangers. Apple heeft die schermen zo groot gemaakt dat er geen rand overbleef waar een camera voor zaken als videovergaderen, dus daar krijgen de schermen net als de iPhones een uitstulping voor.

Apple kwam ook met een goedkoper abonnement op zijn muziekstreamingdienst Apple Music, dat alleen via digitale assistent Siri te bedienen is. Daar vraagt Apple in de VS ongeveer 5 dollar voor, de helft van het normale abonnement. Het nieuwe abonnement is voorlopig nog niet in Nederland beschikbaar.

Meer uit Financieel

Overleg zes EU-landen geen bedreiging, zegt voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, ziet het overleg van zes lidstaten met de grootste economieën in de EU, waaronder Nederland, niet als bedreiging voor het werk van de Eurogroep. Daar bespreken de ministers van Financiën van de eurolanden vrijwel maandelijks financiële en economische kwesties. "Het is potentieel positief", zei Pierrakakis maandag na afloop van de vergadering van de Eurogroep.

4 minuten geleden
Maker van nachtkijkers profiteert van enorme Europese oorlogskas

ATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.

1 uur geleden
Bouwers klimmen flink op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.

3 uur geleden
Boete voor logistiek bedrijf uit Amsterdam na dodelijk ongeval

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.

4 uur geleden
Lange rijen en ontruiming op eerste dag AI-top New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.

4 uur geleden
Heinen: snel kapitaalmarktunie, maar liefst als hele EU

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.

4 uur geleden
Duizenden gebruikers X klagen over problemen met app

DEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.

5 uur geleden