Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple komt Brussel tegemoet om zorgen over contactloos betalen

Apple komt Brussel tegemoet om zorgen over contactloos betalen

BRUSSEL (ANP) - Apple heeft Brussel toezeggingen gedaan in het kader van een onderzoek door de Europese Commissie naar het schenden van concurrentieregels. Volgens de Commissie heeft het Amerikaanse bedrijf namelijk "aanzienlijke marktmacht" met Apple Pay, waarmee mensen contactloos kunnen betalen met hun iPhone of iPad. Met de toezeggingen wil Apple tegemoetkomen aan de zorgen van de Commissie en een boete voorkomen.

Apple wil nu externe betalingsbedrijven toelaten. Die toegang wordt voor een periode van tien jaar verleend. Ook wordt het voor Europese consumenten mogelijk om een andere 'mobiele portemonnee' dan Apple Pay in te stellen als standaardoptie.

Door het onderzoek hing Apple een flinke boete boven het hoofd, die kon oplopen tot 10 procent van de jaaromzet en zou dan worden opgelegd aan een van de waardevolste bedrijven van de wereld. Centraal in het onderzoek stond de zogeheten NFC-chip, die contactloos betalen mogelijk maakt. Die was voorheen voorbehouden aan de eigen betaalsoftware van Apple, Apple Pay dus. De Europese Commissie constateerde in 2022 dat het bedrijf daarmee mogelijk Europese concurrentieregels overtrad. Zo zou Apple andere betalingsbedrijven zoals banken en het veelgebruikte PayPal buitensluiten.

De Europese Commissie vraagt andere bedrijven en organisaties uit de markt nu om een terugkoppeling op de voorstellen die Apple heeft gedaan.

Meer uit Financieel

Stroom rond Tilburg kort uitgezet om dreigende overbelasting

TILBURG (ANP) - Netbeheerder Enexis heeft zondag tegen het einde van de ochtend de stroom voor zo'n 18.000 klanten in en rond Tilburg kort afgeschakeld om te voorkomen dat het elektriciteitsnet daar overbelast zou raken. Dat bevestigt een woordvoerster van Enexis na berichtgeving door onder meer Omroep Brabant. Door de noodmaatregel zaten mensen zonder stroom.

4 uur geleden
Oliekartel OPEC+ verhoogt olieproductie in augustus opnieuw

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Zeven landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in augustus verder verhogen. De landen hebben zondag besloten opnieuw de productiequota met 188.000 vaten olie per dag te verhogen. Voor juni en juli werden even grote verhogingen afgesproken.

5 uur geleden
Duitse geschillencommissie voor reizen ziet recordaantal klachten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse geschillencommissie voor reizen en vervoer heeft in de eerste helft van dit jaar een recordaantal klachten ontvangen. Dat is grotendeels te wijten aan het slechte weer in het voorjaar en de Iranoorlog.

6 uur geleden
Ticketprijzen WK-wedstrijd België tegen VS dalen flink

SEATTLE (ANP/RTR) - Wie nog een ticket wil kopen om België te zien spelen tegen de Verenigde Staten tijdens het WK voetbal hoeft daar nu veel minder geld voor neer te leggen dan enkele dagen eerder. De ticketprijzen zijn de afgelopen dagen flink gedaald volgens TicketData.com, een dienst die deze prijzen bijhoudt.

7 uur geleden
Uber stelt meeste Europese uitbreidingen uit, meldt FT

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber heeft het grootste deel van zijn geplande uitbreiding voor maaltijdbezorging in Europa gepauzeerd. Ingewijden melden aan de Financial Times dat het Amerikaanse bedrijf niet meer van plan is later dit jaar uit te breiden naar vijf van de zeven landen, onder meer Oostenrijk, Noorwegen en Griekenland. Volgens een bron uit de sector heeft het besluit te maken met het plan om de Duitse concurrent Delivery Hero over te nemen.

9 uur geleden
ECB-bestuurder: inflatie koelt af, vooruitzichten verbeteren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.

1 dag geleden
Modi: India blijft investeren in nieuwe olieraffinaderijen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.

1 dag geleden