'Apple is begonnen met ontwikkeling eigen modemchips'
CUPERTINO (ANP) - iPhonemaker Apple werkt aan zijn eigen modemchips voor mobiele apparaten. Dat schrijft persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De stap, die al werd verwacht, maakt Apple minder afhankelijk van chipmaker Qualcomm waarvan het de modems nu nog afneemt.
Johny Srouji, die bij Apple leiding geeft aan de ontwikkeling van de eigen chips, heeft de ontwikkeling aan het personeel van het bedrijf laten weten, meldt het persbureau. De geruchten dat het bedrijf eigen modemchips wilde maken, circuleren al sinds vorig jaar. Toen stopte Intel met de ontwikkeling van 5G-chips en schikte Apple noodgedwongen een conflict met Qualcomm. Kort daarna kocht Apple de 5G-tak van Intel.
Apple maakt al jaren eigen processors voor de iPhones en iPads. Sinds dit jaar maakte het ook laptops met zelf ontworpen processors en voor eind 2022 moeten alle computers die Apple maakt gebruikmaken van de eigen chips.
Meer uit Financieel
TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft vorig jaar wereldwijd 793 verkeersvliegtuigen afgeleverd. Dat zijn er meer dan een jaar eerder, toen het ging om 766 afgeleverde toestellen. Airbus wist zijn in december verlaagde doelstelling voor de levering van 790 vliegtuigen net te overtreffen.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up voor betalingen in de horeca Klearly heeft 12 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Onder andere de investeringstak van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal steekt geld in het bedrijf.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Sergio Ermotti is van plan in april 2027 af te treden als topman van de Zwitserse bank UBS. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa schort vluchten naar de Iraanse hoofdstad Teheran langer op, vanwege de grote onrust in het land en de dodelijke demonstraties tegen het Iraanse regime. Lufthansa zegt nu tot zeker 28 januari niet naar Teheran te vliegen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in december gemiddeld 2,8 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee licht vergeleken met de 2,9 procent in november.
2 uur geledenDE MEERN (ANP) - De Nederlandse hypotheekmarkt heeft in 2025 een nieuw record bereikt. Dat komt naar voren uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Het merendeel van alle hypotheekaanvragen loopt via HDN. In 2025 werden ruim 563.500 hypotheekaanvragen via HDN gedaan. Dat is een groei van 16,5 procent ten opzichte van het jaar ervoor.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.
3 uur geleden