Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple investeert 500 miljard dollar in VS om importheffingen

Apple investeert 500 miljard dollar in VS om importheffingen

CUPERTINO (ANP) - Apple is van plan de komende vier jaar meer dan 500 miljard dollar (ongeveer 478 miljard euro) te investeren in de Verenigde Staten. Volgens het techconcern is dit zijn grootste investeringstoezegging ooit. Het geld gaat onder meer naar een nieuwe fabriek in de staat Texas, uitbreidingen van bestaande locaties en versnelde investeringen in AI. Ook neemt Apple zo'n 20.000 nieuwe werknemers aan.

Het techconcern maakt de plannen bekend kort na een gesprek tussen topman Tim Cook en de Amerikaanse president Donald Trump. "Hij investeert honderden miljarden dollars", zei Trump volgens persbureau Bloomberg na de bijeenkomst van vorige week. Daarbij suggereerde Trump volgens Bloomberg dat Apple investeert in de VS, omdat het concern geen hogere importheffingen wil betalen voor zijn iPhones en andere toestellen, die het techconcern voornamelijk in China maakt.

Trump heeft eerder deze maand de importheffingen voor producten uit China met 10 procent verhoogd.

Meer uit Financieel

CPB: bouw voordelen huiseigenaar af om woningzoekende te helpen

DEN HAAG (ANP) - Om mensen die een woning zoeken te ondersteunen, zouden de voordelen voor woningbezitters afgebouwd moeten worden, staat in een rapport van het Centraal Planbureau (CPB). Dit is volgens de overheidsinstantie effectiever dan het extra subsidiëren van woningzoekenden.

5 uur geleden
Verkopen McDonald's in VS groeien het hardst in ruim twee jaar

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van McDonald's in de Verenigde Staten zijn in het vorige kwartaal het hardst gegroeid in meer dan twee jaar. De resultaten suggereren dat de inspanningen van de fastfoodketen om weer te worden gezien als betaalbare eetgelegenheid werken.

6 uur geleden
Wall Street sluit licht lager na meevallend banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag iets lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten in januari met 130.000 banen groeide. Dit is de sterkste groei in meer dan een jaar en veel meer dan economen in doorsnee hadden verwacht.

6 uur geleden
BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug vanwege een technisch mankement dat brand kan veroorzaken. Dit meldde de Duitse autofabrikant woensdag.

9 uur geleden
Randstad eindigt onderaan AEX na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag de grootste verliezer in de AEX-index. Het uitzendconcern heeft in het laatste kwartaal van 2025 een lagere omzet geboekt. Het bedrijf had het vooral op de Europese markt moeilijk. De opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland daalden aanzienlijk.

11 uur geleden
Consumentenbond wil dat nieuw kabinet ACM sneller laat ingrijpen

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het nieuwe kabinet snel wettelijk regelt dat toezichthouders sneller kunnen ingrijpen in slecht functionerende markten. De belangenbehartiger voor consumenten doet deze oproep nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) maandag meldde te gaan controleren of telecomaanbieders zich houden aan hun verplichtingen.

12 uur geleden
Wennink verwacht 'veel meer' ontslagrondes zoals bij Heineken

DEN HAAG (ANP) - De recente massaontslagen bij Heineken, ASML en ABN AMRO zijn nog maar een voorproefje, denkt oud-ASML-topman Peter Wennink. "Er komt nog veel meer aan in het bedrijfsleven en bij de overheid. Kunstmatige intelligentie (AI) kan de productiviteit zoveel verhogen. Als wij dat niet doen, doen andere landen dat. Maar het is niet alleen digitalisering. De kostenstijgingen spelen ook in de zorg, defensie en klimaat en energie. We moeten iets doen", zei Wennink tijdens het evenement State of Dutch Tech in Den Haag tegen het ANP.

13 uur geleden