Apple iets hoger op Wall Street ondanks dreiging EU-boete
NEW YORK (ANP) - Aandelen Apple gingen maandag aan het begin van de handel op Wall Street iets omhoog. Volgens de Europese Commissie schendt de iPhone-maker met zijn App Store de EU-regels die de macht van grote internetplatforms moeten beteugelen. Als Apple die voorlopige conclusie niet kan weerleggen, dreigt een miljardenboete voor het techbedrijf.
Apple hindert volgens Brussel appontwikkelaars om consumenten naar alternatieve kanalen met aanbiedingen en content te geleiden. Ze mogen van Apple in de App Store klanten bijvoorbeeld niet doorverwijzen naar lagere prijzen buiten Apples appwinkel. Apple blokkeert dat, omdat het bedrijf dan geen of minder commissie opstrijkt. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde daarnaast dat Apple en Facebook-eigenaar Meta mogelijk gaan samenwerken op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Het aandeel won 0,1 procent.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 39.236 punten. De bredere S&P 500-index stond een fractie lager op 5462 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,1 procent tot 17.667 punten.
Recordniveaus
De New Yorkse beurzen schommelen nog altijd rond recordniveaus. Dat komt vooral door de sterke koerswinsten van grote bedrijven als Nvidia, die profiteren van het optimisme rond AI. Nvidia, dat AI-chips verkoopt en vorige week nog even het waardevolste bedrijf ter wereld werd, zakte in de afgelopen twee handelsdagen echter bijna 7 procent. Maandag ging Nvidia verder omlaag en verloor 3,8 procent. Het aandeel is dit jaar zo'n 160 procent in waarde gestegen.
Beleggers kijken deze week verder vooral uit naar het favoriete inflatiecijfer van de Federal Reserve, dat vrijdag verschijnt. Dat cijfer speelt een grote rol in het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. Ook komen pakketbezorger FedEx (plus 1,1 procent) en sportmerk Nike (min 0,1 procent) later deze week met resultaten.
Boeing
Boeing won 0,6 procent. Amerikaanse aanklagers adviseren het ministerie van Justitie dat het Boeing aanklaagt. De vliegtuigbouwer zou de voorwaarden hebben geschonden van een schikking rond twee dodelijke crashes met de geplaagde 737 MAX-toestellen, melden bronnen aan persbureau Reuters. Het ministerie van Justitie moet voor 7 juli beslissen of het Boeing zal vervolgen.
De euro was 1,0703 dollar waard, tegen 1,0693 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 80,65 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 85,18 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.
10 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
13 uur geleden