Apple iets hoger op Wall Street ondanks dreiging EU-boete
NEW YORK (ANP) - Aandelen Apple gingen maandag aan het begin van de handel op Wall Street iets omhoog. Volgens de Europese Commissie schendt de iPhone-maker met zijn App Store de EU-regels die de macht van grote internetplatforms moeten beteugelen. Als Apple die voorlopige conclusie niet kan weerleggen, dreigt een miljardenboete voor het techbedrijf.
Apple hindert volgens Brussel appontwikkelaars om consumenten naar alternatieve kanalen met aanbiedingen en content te geleiden. Ze mogen van Apple in de App Store klanten bijvoorbeeld niet doorverwijzen naar lagere prijzen buiten Apples appwinkel. Apple blokkeert dat, omdat het bedrijf dan geen of minder commissie opstrijkt. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde daarnaast dat Apple en Facebook-eigenaar Meta mogelijk gaan samenwerken op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Het aandeel won 0,1 procent.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 39.236 punten. De bredere S&P 500-index stond een fractie lager op 5462 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,1 procent tot 17.667 punten.
Recordniveaus
De New Yorkse beurzen schommelen nog altijd rond recordniveaus. Dat komt vooral door de sterke koerswinsten van grote bedrijven als Nvidia, die profiteren van het optimisme rond AI. Nvidia, dat AI-chips verkoopt en vorige week nog even het waardevolste bedrijf ter wereld werd, zakte in de afgelopen twee handelsdagen echter bijna 7 procent. Maandag ging Nvidia verder omlaag en verloor 3,8 procent. Het aandeel is dit jaar zo'n 160 procent in waarde gestegen.
Beleggers kijken deze week verder vooral uit naar het favoriete inflatiecijfer van de Federal Reserve, dat vrijdag verschijnt. Dat cijfer speelt een grote rol in het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. Ook komen pakketbezorger FedEx (plus 1,1 procent) en sportmerk Nike (min 0,1 procent) later deze week met resultaten.
Boeing
Boeing won 0,6 procent. Amerikaanse aanklagers adviseren het ministerie van Justitie dat het Boeing aanklaagt. De vliegtuigbouwer zou de voorwaarden hebben geschonden van een schikking rond twee dodelijke crashes met de geplaagde 737 MAX-toestellen, melden bronnen aan persbureau Reuters. Het ministerie van Justitie moet voor 7 juli beslissen of het Boeing zal vervolgen.
De euro was 1,0703 dollar waard, tegen 1,0693 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 80,65 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 85,18 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Verzekeraar Aegon verkoopt zijn Britse tak aan branchegenoot Standard Life in een deal ter waarde van 2 miljard pond, omgerekend 2,3 miljard euro. Aegon wil zich focussen op de Verenigde Staten wat de belangrijkste markt van het verzekeringsbedrijf is. Eerder verkocht Aegon al zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.
5 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
13 uur geleden