Apple gaat computers met eigen chips maken
CUPERTINO (ANP) - Apple gaat voor zijn Mac-computers en Macbook-laptops eigen chips maken. Dat heeft de techreus aangekondigd op zijn ontwikkelaarsconferentie WWDC. Apple maakt al enkele jaren gebruik van eigen chips voor onder meer de iPhone en de iPad. Voor zijn computers gebruikte het bedrijf echter nog processors en grafische chips van Intel, waarmee het sinds 2006 samenwerkte.
Met de eigen chips denkt Apple meer rekenkracht te kunnen leveren, terwijl de computers minder stroom verbruiken. De eigen chips van Apple gebruiken wel een ander systeem dan de Intel-chips. Apple gebruikt de architectuur die door het Britse bedrijf ARM werd ontworpen. Intel-chips draaien volgens de zogeheten x86-architectuur. Dat betekent dat software die nu op de Mac werkt, niet ook zomaar op de computers met de nieuwe chips werken.
Het nieuwe MacOS-besturingssysteem van Apple kan al wel met de eigen chips aan de slag. Bovendien maakt Apple het mogelijk voor softwaremakers om op simpele wijze beide soorten chips te ondersteunen. Onder meer Microsoft en Adobe hebben hun software zoals Office en Photoshop voor de Mac al aangepast. Voor software die niet is aangepast komt een emulator, een stukje software dat de softwarecode omzet naar het andere systeem, beschikbaar. Door de overstap kunnen apps voor iPhone en iPad nu ook op de Mac draaien.
De eerste computers met eigen chips worden nog dit jaar beschikbaar. Na ongeveer twee jaar maakt Apple geen nieuwe computers met Intel-chips meer.
Meer uit Financieel
YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
2 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.
3 uur geledenURK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
18 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.
21 uur geleden