Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple gaat computers met eigen chips maken

Apple gaat computers met eigen chips maken

CUPERTINO (ANP) - Apple gaat voor zijn Mac-computers en Macbook-laptops eigen chips maken. Dat heeft de techreus aangekondigd op zijn ontwikkelaarsconferentie WWDC. Apple maakt al enkele jaren gebruik van eigen chips voor onder meer de iPhone en de iPad. Voor zijn computers gebruikte het bedrijf echter nog processors en grafische chips van Intel, waarmee het sinds 2006 samenwerkte.

Met de eigen chips denkt Apple meer rekenkracht te kunnen leveren, terwijl de computers minder stroom verbruiken. De eigen chips van Apple gebruiken wel een ander systeem dan de Intel-chips. Apple gebruikt de architectuur die door het Britse bedrijf ARM werd ontworpen. Intel-chips draaien volgens de zogeheten x86-architectuur. Dat betekent dat software die nu op de Mac werkt, niet ook zomaar op de computers met de nieuwe chips werken.

Het nieuwe MacOS-besturingssysteem van Apple kan al wel met de eigen chips aan de slag. Bovendien maakt Apple het mogelijk voor softwaremakers om op simpele wijze beide soorten chips te ondersteunen. Onder meer Microsoft en Adobe hebben hun software zoals Office en Photoshop voor de Mac al aangepast. Voor software die niet is aangepast komt een emulator, een stukje software dat de softwarecode omzet naar het andere systeem, beschikbaar. Door de overstap kunnen apps voor iPhone en iPad nu ook op de Mac draaien.

De eerste computers met eigen chips worden nog dit jaar beschikbaar. Na ongeveer twee jaar maakt Apple geen nieuwe computers met Intel-chips meer.

Meer uit Financieel

Duizenden medewerkers bij actie dinsdag, verwachten vakbonden

DEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers verzamelen zich dinsdag in Den Haag om actie te voeren tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Er zijn zo'n 3000 aanmeldingen voor de actie, melden FNV en CNV. Het gaat om medewerkers van onder meer gemeenten, het Rijk en universiteiten.

47 minuten geleden
Winst voor AEX-index, bioplasticmaker Avantium meer waard

AMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium werd maandag meer waard op de beurs in Amsterdam. Het aandeel steeg met 5,5 procent nadat het bedrijf bekend had gemaakt dat het de zuiveringsinstallatie in de fabriek in Delfzijl in gebruik heeft genomen. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.

1 uur geleden
Bloomberg: TikTok-eigenaar maakt nieuw AI-model voor livestreams

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.

1 uur geleden
Waterstanden Duitse Rijn zakken weer door aanhoudende droogte

KAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn weer gedaald door het uitblijven van regen. De scheepvaart blijft daardoor met minder lading varen dan normaal. Hoewel er deze week wel wat regen wordt voorspeld, is het lage water nog niet voorbij.

2 uur geleden
Fabriek Volkswagen wordt omgebouwd voor defensieproductie

OSNABRÜCK (ANP/AFP/RTR) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft een deal gesloten waarbij de fabriek in Osnabrück wordt omgebouwd voor de productie van defensie-apparatuur. Daarbij wordt de fabriek verkocht aan het Israëlische investeringsbedrijf Aurelius Capital en de deelstaat Nedersaksen, die aandeelhouder is van Volkswagen.

5 uur geleden
Jaguar Land Rover bevestigt verdwijnen van zo'n 4000 banen

GAYDON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Jaguar Land Rover gaat de komende twee jaar ongeveer 4000 banen schrappen. Dat bevestigt de topman van de grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk, nadat de Britse krant The Times hier dit weekend al over schreef. Jaguar Land Rover heeft last van Amerikaanse importheffingen en de gevolgen van een cyberaanval vorig jaar.

6 uur geleden
Staking legt treinverkeer in Italië deels plat

ROME (ANP/DPA) - Treinverkeer in Italië wordt vanaf maandagavond deels platgelegd door een staking. Verschillende vakbonden hebben het personeel van de Italiaanse spoorwegen opgeroepen om het werk voor 24 uur neer te leggen. De bonden maken zich zorgen over de toekomst van de publieke dienstverlening en om het behoud van banen, melden Italiaanse media.

6 uur geleden