Apple eist dat Chinese concerns hun populairste apps aanpassen
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple voert de druk op Chinese techconcerns Tencent en ByteDance op om belangrijke wijzigingen aan te brengen in hun populairste apps. Met deze stap laaien de spanningen op de grootste smartphonemarkt ter wereld weer op.
De iPhone-maker wil dat ByteDance en Tencent meer moeite doen om te voorkomen dat gebruikers naar externe betalingssystemen worden omgeleid. Apple loopt hierdoor zijn gebruikelijke commissie van 30 procent mis.
Apple dreigt onder meer met het stopzetten van updates, als Tencent en ByteDance de links niet verwijderen die gameontwikkelaars gebruiken om de betalingen te omzeilen. Met de acties loopt Apple het risico Chinese techbedrijven van zich te vervreemden. Het concern boekte het tweede kwartaal van dit jaar 6,5 procent minder omzet in China.
Ook de relatie met Chinese netwerkbedrijven kan verstoord raken. Zo wil Huawei Technologies binnenkort ook commissie in rekening brengen bij appontwikkelaars, maar daarbij zullen grote concerns als Tencent worden ontzien.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn woensdag weer gestegen, nadat tanken vorige week wat goedkoper werd. Daarmee is het prijsverschil voor een liter benzine met België verder toegenomen.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was woensdag koploper in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank kwam met goed ontvangen kwartaalcijfers. De AEX ging in de vroege handel licht omhoog, na het nieuwe recordslot een dag eerder.
1 uur geledenHANNOVER (ANP) - Reisorganisatie TUI had in het afgelopen kwartaal last van de Iranoorlog. Het conflict drukte voor 20 miljoen euro op de resultaten, blijkt uit de kwartaalcijfers. Ook heeft TUI de omzetverwachting voor het hele boekjaar opgeschort.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn winst in het tweede kwartaal met bijna een derde opgevoerd. De bank groeide onder meer met hypotheken en leningen aan bedrijven. Ook lukte het ABN AMRO, dat bezig is met een grote reorganisatie, de kosten wat naar beneden te krijgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal bedrijven dat vorige maand failliet werd verklaard, is met 11 procent gedaald vergeleken met een jaar geleden, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen in juli 266 bedrijven bankroet, 33 minder dan in dezelfde maand vorig jaar.
3 uur geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De Kospi-index op de aandelenbeurs in Seoul ging woensdag flink omhoog, vooral dankzij stevige plussen voor de Zuid-Koreaanse chipbedrijven Samsung Electronics en SK Hynix. De stemming werd daarbij gesteund door goede kwartaalcijfers van de Amerikaanse technologiebedrijven Super Micro Computer en CoreWeave. Daardoor werd het optimisme over de enorme AI-investeringen weer aangewakkerd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn dinsdag met kleine koersverliezen de handel uitgegaan. Beleggers wachten af hoe de onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran verlopen. Vooralsnog is er sprake van een patstelling.
12 uur geleden