Apple eist dat Chinese concerns hun populairste apps aanpassen
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple voert de druk op Chinese techconcerns Tencent en ByteDance op om belangrijke wijzigingen aan te brengen in hun populairste apps. Met deze stap laaien de spanningen op de grootste smartphonemarkt ter wereld weer op.
De iPhone-maker wil dat ByteDance en Tencent meer moeite doen om te voorkomen dat gebruikers naar externe betalingssystemen worden omgeleid. Apple loopt hierdoor zijn gebruikelijke commissie van 30 procent mis.
Apple dreigt onder meer met het stopzetten van updates, als Tencent en ByteDance de links niet verwijderen die gameontwikkelaars gebruiken om de betalingen te omzeilen. Met de acties loopt Apple het risico Chinese techbedrijven van zich te vervreemden. Het concern boekte het tweede kwartaal van dit jaar 6,5 procent minder omzet in China.
Ook de relatie met Chinese netwerkbedrijven kan verstoord raken. Zo wil Huawei Technologies binnenkort ook commissie in rekening brengen bij appontwikkelaars, maar daarbij zullen grote concerns als Tencent worden ontzien.
Meer uit Financieel
NORWALK (ANP) - Reisbedrijf Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft de omzet en winst zien stijgen in het tweede kwartaal. Dat is ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan eerder werd verwacht dat die de vraag naar reizen drukt. "Ondanks de aanhoudende geopolitieke en macro-economische onzekerheid tijdens het tweede kwartaal, bleef de onderliggende reislust veerkrachtig", zegt topman Glenn Fogel in een toelichting op de kwartaalcijfers.
12 minuten geledenSTARBASE (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, heeft in het tweede kwartaal de omzet fors opgevoerd. Het bedrijf profiteerde onder meer van een sterke groei van het aantal Starlink-abonnees en meer opbrengsten uit zijn tak voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
13 minuten geledenSTARBASE (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, heeft in het tweede kwartaal de omzet fors opgevoerd. Het bedrijf profiteerde onder meer van een sterke groei van het aantal Starlink-abonnees en meer opbrengsten uit zijn tak voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag aanzienlijk hoger de handelsdag uitgegaan. Uitspraken van Qatarese en Amerikaanse functionarissen over voortgang in de gesprekken over de Straat van Hormuz wakkerden de hoop aan op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook was er optimisme na goed ontvangen bedrijfsresultaten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stichting Wakker Dier heeft een klacht ingediend bij de Reclame Code Commissie tegen Protix, een grote insectenkweker. Volgens de organisatie doet het bedrijf misleidende duurzaamheidsclaims.
3 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Procter & Gamble (P&G), het moederbedrijf van bekende consumentenmerken als Gillette, Pampers, Ariel en Oral-B, koopt de Amerikaanse fabrikant van voedingssupplementen Thorne voor 3,8 miljard dollar. Dat heeft P&G-topman Shailesh Jejurikar gezegd tegen nieuwszender CNBC.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk heeft zijn financiële verwachtingen voor dit jaar naar boven bijgesteld. De maker van het afslankmiddel Wegovy verwijst daarbij naar hogere verwachtingen voor de verkopen van zijn middelen tegen overgewicht en diabetes.
4 uur geleden