Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple eist dat Chinese concerns hun populairste apps aanpassen

Apple eist dat Chinese concerns hun populairste apps aanpassen

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple voert de druk op Chinese techconcerns Tencent en ByteDance op om belangrijke wijzigingen aan te brengen in hun populairste apps. Met deze stap laaien de spanningen op de grootste smartphonemarkt ter wereld weer op.

De iPhone-maker wil dat ByteDance en Tencent meer moeite doen om te voorkomen dat gebruikers naar externe betalingssystemen worden omgeleid. Apple loopt hierdoor zijn gebruikelijke commissie van 30 procent mis.

Apple dreigt onder meer met het stopzetten van updates, als Tencent en ByteDance de links niet verwijderen die gameontwikkelaars gebruiken om de betalingen te omzeilen. Met de acties loopt Apple het risico Chinese techbedrijven van zich te vervreemden. Het concern boekte het tweede kwartaal van dit jaar 6,5 procent minder omzet in China.

Ook de relatie met Chinese netwerkbedrijven kan verstoord raken. Zo wil Huawei Technologies binnenkort ook commissie in rekening brengen bij appontwikkelaars, maar daarbij zullen grote concerns als Tencent worden ontzien.

Meer uit Financieel

Opnieuw meer miljonairs in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt opnieuw meer huishoudens met een vermogen van 1 miljoen euro of meer. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Op 1 januari 2025 telde Nederland ruim 574.000 miljonairshuishoudens, ruim 81.000 meer dan een jaar eerder. Dat is een stijging van ruim 23 procent.

28 minuten geleden
Hoekstra komt met plan om klimaatschade beter te verzekeren

BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) presenteert dinsdag in Brussel een plan om klimaatschade beter te verzekeren via Europese wetgeving. Dat zegt Hoekstra in het AD. Hij spreekt van een "historisch pakket". Het is voor het eerst dat er een plan ligt voor Europese wetgeving op dit gebied, aldus de Eurocommissaris tegen de krant.

40 minuten geleden
Cryptomiljardair Van der Velde neemt koppositie Quote 500 over

AMSTERDAM (ANP) - Cryptomiljardair Jean-Louis van der Velde onttroont Charlene de Carvalho-Heineken als rijkste Nederlander. In de dinsdag verschenen nieuwe editie van rijkenlijst Quote 500 wordt het vermogen van de 62-jarige geschat op 26 miljard euro. Daarmee is hij twee keer zo rijk als de Heineken-erfgename, die jarenlang de eerste plaats innam.

57 minuten geleden
Centraal Beheer: honderdduizenden schadeclaims door extreem weer

APELDOORN (ANP) - Extreem weer heeft de afgelopen tien jaar gezorgd voor honderdduizenden gevallen van schade aan woningen die zijn verzekerd bij Centraal Beheer. In ongeveer zes op de tien gevallen heeft de verzekeraar de schade vergoed.

6 uur geleden
Nederlands bitcoinbedrijf Bitonic gehackt

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic is gehackt, waarbij bitcoins van drie klanten zijn gestolen. Volgens het bedrijf gaat het om "een klein bedrag" en zijn de klanten inmiddels volledig gecompenseerd. Bij andere accounts zijn de inloggegevens gewijzigd.

9 uur geleden
Beursgang Anthropic wakkert optimisme op Wall Street aan

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag hoger gesloten, aangevoerd door chipbedrijven. De aanvraag voor een beursgang van AI-bedrijf Anthropic wakkerde het enthousiasme onder beleggers voor investeringen in kunstmatige intelligentie opnieuw aan. Beleggers hopen dat de beursgang de kwakkelende technologiesector een nieuwe impuls geeft.

9 uur geleden
Nexperia ziet omzet verder groeien na breuk met Chinese tak

NIJMEGEN (ANP) - De Nijmeegse chipfabrikant Nexperia, die vorig jaar onderwerp was van een diplomatieke rel tussen Nederland en China, boekte in het derde kwartaal opnieuw omzetgroei. Het concern verwacht dat de groei de rest van het jaar verder aantrekt, gesteund door een aanhoudend sterke vraag en een uitbreiding van de productiecapaciteit.

10 uur geleden