Apple daalt op Wall Street na Europese miljardenboete
NEW YORK (ANP) - Apple behoorde maandag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern heeft van de Europese Unie een boete gekregen van ruim 1,8 miljard euro. Apple hindert volgens de Europese Commissie muziekstreamingsdiensten als Spotify om goedkopere abonnementen aan te bieden buiten Apple om. Daarmee misbruikt het bedrijf de macht die het heeft met zijn appwinkel voor iPhones en iPads. De forse boete is de eerste die de EU Apple oplegt. Het aandeel verloor 1,7 procent.
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig na de opmars vorige week. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent lager op 39.001 punten. De bredere S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 5130 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,2 procent omlaag tot 16.242 punten. De S&P 500 en de Nasdaq eindigden vrijdag op recordstanden door het optimisme in de techsector over de toekomst van kunstmatige intelligentie (AI).
Nvidia klom 1,8 procent. De Amerikaanse AI-chipfabrikant sloot vrijdag al voor het eerst met een beurswaarde van boven de 2 biljoen dollar. Nvidia haalde daarmee het Saudische staatsoliebedrijf Aramco in als het op twee na waardevolste beursbedrijf ter wereld. Eerder haalde Nvidia Google-moeder Alphabet al in als de op twee na grootste beursgenoteerde onderneming in de Verenigde Staten. Alleen Apple en Microsoft zijn nog meer waard dan Nvidia.
Koerssprong
Macy's maakte een koerssprong van ruim 16 procent. De investeringsbedrijven Arkhouse en Brigade Capital hebben hun bod op de warenhuisketen verhoogd naar 6,6 miljard dollar. Het nieuwe bod biedt een overnamepremie van dik 33 procent ten opzichte van de slotkoers van vrijdag. In december wees Macy's, die ook eigenaar is van de luxe warenhuizen Bloomingdale's en de luxe cosmeticawinkels van Bluemercury, een bod van 5,8 miljard dollar af. Het bedrijf verklaarde het nieuwe voorstel te bestuderen.
Coinbase steeg 6,4 procent. De cryptobeurs bleef profiteren van de aanhoudende stijging van de bitcoin. Ook cryptoplatforms Marathon Digital en Riot Platforms gingen omhoog en klommen respectievelijk 6 procent en 3,6 procent.
Maaltijdbezorger DoorDash en taxidienst Lyft wonnen respectievelijk 3,3 procent en 7,2 procent. Analisten van de Canadese bank RBC schroefden hun beleggingsadviezen voor beide bedrijven op.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) mocht PostNL in 2019 een vergunning weigeren voor het overnemen van postbedrijf Sandd. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft dit dinsdag in hoger beroep beslist. Het CBb laat hiermee de uitspraak van de rechtbank Rotterdam in stand, waarbij het beroep van PostNL tegen de weigering ongegrond is verklaard.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP/DPA) - Mediabedrijf RTL gaat ongeveer 600 banen schrappen in Duitsland om de kosten te drukken, maakte de Duitse tak van het concern dinsdag bekend. Het Duitse onderdeel bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+. RTL heeft al geruime tijd te maken met minder tv-kijkers en lagere advertentie-inkomsten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep Europese banken, waaronder ING, heeft in Amsterdam een nieuw bedrijf opgericht voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. De banken kondigden in september al de oprichting aan van het bedrijf, dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB). Dinsdag werden de namen van het bedrijf en de bestuurders onthuld.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP/RTR) - Een Nederlandse rechtbank mag zich buigen over een zaak van twee Nederlandse stichtingen tegen Apple over de App Store. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag bepaald.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in november licht gestegen naar 2,2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In oktober nam de inflatie in het eurogebied nog af tot 2,1 procent, van 2,2 procent in september.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA komt volledig in handen van het investeringsvehikel van de familie Van Eerd, die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo. Het vehikel van de familie bezat al 50 procent van de aandelen van HEMA. Mississippi Ventures neemt de overige 50 procent over van de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom.
4 uur geleden