Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple daalt op Wall Street na Europese miljardenboete

Apple daalt op Wall Street na Europese miljardenboete

NEW YORK (ANP) - Apple behoorde maandag tot de dalers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern heeft van de Europese Unie een boete gekregen van ruim 1,8 miljard euro. Apple hindert volgens de Europese Commissie muziekstreamingsdiensten als Spotify om goedkopere abonnementen aan te bieden buiten Apple om. Daarmee misbruikt het bedrijf de macht die het heeft met zijn appwinkel voor iPhones en iPads. De forse boete is de eerste die de EU Apple oplegt. Het aandeel verloor 1,7 procent.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig na de opmars vorige week. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent lager op 39.001 punten. De bredere S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 5130 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,2 procent omlaag tot 16.242 punten. De S&P 500 en de Nasdaq eindigden vrijdag op recordstanden door het optimisme in de techsector over de toekomst van kunstmatige intelligentie (AI).

Nvidia klom 1,8 procent. De Amerikaanse AI-chipfabrikant sloot vrijdag al voor het eerst met een beurswaarde van boven de 2 biljoen dollar. Nvidia haalde daarmee het Saudische staatsoliebedrijf Aramco in als het op twee na waardevolste beursbedrijf ter wereld. Eerder haalde Nvidia Google-moeder Alphabet al in als de op twee na grootste beursgenoteerde onderneming in de Verenigde Staten. Alleen Apple en Microsoft zijn nog meer waard dan Nvidia.

Koerssprong

Macy's maakte een koerssprong van ruim 16 procent. De investeringsbedrijven Arkhouse en Brigade Capital hebben hun bod op de warenhuisketen verhoogd naar 6,6 miljard dollar. Het nieuwe bod biedt een overnamepremie van dik 33 procent ten opzichte van de slotkoers van vrijdag. In december wees Macy's, die ook eigenaar is van de luxe warenhuizen Bloomingdale's en de luxe cosmeticawinkels van Bluemercury, een bod van 5,8 miljard dollar af. Het bedrijf verklaarde het nieuwe voorstel te bestuderen.

Coinbase steeg 6,4 procent. De cryptobeurs bleef profiteren van de aanhoudende stijging van de bitcoin. Ook cryptoplatforms Marathon Digital en Riot Platforms gingen omhoog en klommen respectievelijk 6 procent en 3,6 procent.

Maaltijdbezorger DoorDash en taxidienst Lyft wonnen respectievelijk 3,3 procent en 7,2 procent. Analisten van de Canadese bank RBC schroefden hun beleggingsadviezen voor beide bedrijven op.

Meer uit Financieel

Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

38 minuten geleden
Branche: caravan maakt 'comeback', vooral bij jonge gezinnen

BUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.

39 minuten geleden
Scheepvaartblad: Iran zet plan voor tol in Straat van Hormuz door

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.

1 uur geleden
Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar beurs in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.

1 uur geleden
Rheinmetall ziet veel vraag naar luchtverdediging in Golfregio

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
EU: hoge prijs kerosine geen reden voor niet compenseren reiziger

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.

2 uur geleden
Advies aan Hoge Raad: niet iedereen hoeft compensatie box 3

DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.

3 uur geleden