Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple-computer gebouwd door Jobs en Wozniak onder de hamer

Apple-computer gebouwd door Jobs en Wozniak onder de hamer

LOS ANGELES (ANP) - Een originele Apple I-computer die 45 jaar geleden door Apple-oprichters Steve Jobs en Steve Wozniak werd gemaakt, gaat dinsdag onder de hamer in veilinghuis John Moran in het zuiden van Californië. Experts verwachten volgens de Los Angeles Times dat het apparaat minstens 500.000 dollar zal opbrengen, omdat het om "de heilige graal" voor verzamelaars van antieke computers en elektronica gaat.

Jobs en Wozniak maakten in de jaren 70 zo'n 200 Apple 1-computers. Vandaag de dag bestaan er nog zestig en twintig daarvan werken nog of kunnen nog hersteld worden. De computer die dinsdag geveild wordt, is daar een van.

De meeste computers die de twee Apple-oprichters maakten in een garage in het dorp Palo Alto werden verkocht als losse moederborden, zonder scherm, toetsenbord of computerkast. Het exemplaar dat nu geveild wordt, heeft dat wel: het apparaat zit ingesloten in een doos die van het zeldzame koa-hout (afkomstig uit Hawaï) is gemaakt. Er zijn slechts een handjevol Apple 1-computers in deze houten omhulsels overgebleven.

Een computerwinkel uit de regio rond San Francisco had destijds vijftig exemplaren van de jonge Apple-oprichters gekocht, maar wist niet dat ze alleen moederborden geleverd zouden krijgen. De winkel maakte toen zelf de houten computerkasten van het destijds goedkope koa-hout en verkocht de computers vervolgens door.

Meer uit Buitenland

Trump zegt af te zien van geplande aanval dinsdag op Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.

41 minuten geleden
Amerikaanse arts loopt ebola op in Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - Een Amerikaanse arts die werkt als zendeling in Congo, is positief getest op ebola nadat hij patiënten had behandeld in een lokaal ziekenhuis. Dat meldt Fox News op gezag van de christelijke hulporganisatie Serge. Volgens die Amerikaanse nieuwszender hebben twee andere Amerikaanse zendelingen ter plaatse, onder wie de vrouw van de besmette arts, geen symptomen. Ook zij werkten met patiënten. Hoe het de arts vergaat, wordt niet gemeld.

2 uur geleden
Verscherpte controle in VS op reizigers uit delen Afrika om ebola

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezondheidsautoriteiten gaan scherper letten op reizigers die vanuit Congo-Kinshasa, Oeganda en Zuid-Soedan naar de Verenigde Staten komen, of daar onlangs verbleven. Dit naar aanleiding van de uitbraak van ebola in die regio.

3 uur geleden
Deel bewijs tegen verdachte moord op verzekeraar in VS onwettig

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Een deel van het bewijs aangevoerd tegen de van moord verdachte Luigi Mangione (28) is volgens een rechter in New York onwettig verkregen en niet toelaatbaar in het proces. Dat moet 8 september beginnen. Mangione wordt ervan beschuldigd eind 2024 in New York de baas van de zorgverzekeringsonderneming UnitedHealthcare, Brian Thompson, te hebben vermoord.

5 uur geleden
Dertien jaar voor lading cocaïne tussen Kardashian-merkkleding

LONDEN (ANP) - De chauffeur van een vrachtwagen met daarin voor omgerekend 8 miljoen euro aan cocaïne, is in het Verenigd Koninkrijk veroordeeld tot dertien jaar en zes maanden cel. Dat meldt de National Crime Agency (NCA), het Britse agentschap dat zich bezighoudt met georganiseerde misdaad.

5 uur geleden
Sjoerdsma: EU moet meer solidariteit met vluchtelingen tonen

BRUSSEL (ANP) - De gevolgen van de blokkade van de Straat van Hormuz zijn "enorm" en minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking) maakt zich daar "hele grote zorgen over". Hij vindt dat de EU proactiever moet zijn. Zo verwacht hij meer coördinatie van de EU om ervoor te zorgen dat de lidstaten meer gaan doen, zei hij na afloop van een vergadering met zijn EU-collega's in Brussel. Als eerste noemt hij daarbij het tonen van solidariteit met vluchtelingen en ontheemden.

5 uur geleden
EU-ziektecentrum stuurt experts om ebola-uitbraak DRC en Oeganda

STOCKHOLM (ANP) - Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC) gaat experts sturen vanwege de recentste ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC). De experts uit de EU gaan op verzoek van het Afrikaanse Centrum voor Ziektebestrijding en Preventie naar hun hoofdkantoor in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Ze gaan daar helpen bij coördinatie van de ziektebestrijding.

6 uur geleden