Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple-computer gebouwd door Jobs en Wozniak onder de hamer

Apple-computer gebouwd door Jobs en Wozniak onder de hamer

LOS ANGELES (ANP) - Een originele Apple I-computer die 45 jaar geleden door Apple-oprichters Steve Jobs en Steve Wozniak werd gemaakt, gaat dinsdag onder de hamer in veilinghuis John Moran in het zuiden van Californië. Experts verwachten volgens de Los Angeles Times dat het apparaat minstens 500.000 dollar zal opbrengen, omdat het om "de heilige graal" voor verzamelaars van antieke computers en elektronica gaat.

Jobs en Wozniak maakten in de jaren 70 zo'n 200 Apple 1-computers. Vandaag de dag bestaan er nog zestig en twintig daarvan werken nog of kunnen nog hersteld worden. De computer die dinsdag geveild wordt, is daar een van.

De meeste computers die de twee Apple-oprichters maakten in een garage in het dorp Palo Alto werden verkocht als losse moederborden, zonder scherm, toetsenbord of computerkast. Het exemplaar dat nu geveild wordt, heeft dat wel: het apparaat zit ingesloten in een doos die van het zeldzame koa-hout (afkomstig uit Hawaï) is gemaakt. Er zijn slechts een handjevol Apple 1-computers in deze houten omhulsels overgebleven.

Een computerwinkel uit de regio rond San Francisco had destijds vijftig exemplaren van de jonge Apple-oprichters gekocht, maar wist niet dat ze alleen moederborden geleverd zouden krijgen. De winkel maakte toen zelf de houten computerkasten van het destijds goedkope koa-hout en verkocht de computers vervolgens door.

Meer uit Buitenland

Musk wil veel minder uitgeven aan politieke campagnes

DOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse techmiljardair Elon Musk is van plan om in de toekomst "veel minder" geld uit te geven aan politieke campagnes. Vorig jaar investeerde hij nog honderden miljoenen in de verkiezingscampagne van Donald Trump, maar hij ziet op dit moment "geen reden" om daarmee door te gaan.

1 uur geleden
VK schort onderhandelingen over handelsdeal met Israël op om Gaza

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stopt voorlopig met onderhandelingen over een handelsakkoord met Israël en ontbiedt de ambassadeur. De regering is boos over de intensere militaire aanvallen en het tegenhouden van hulpgoederen in Gaza, zei minister David Lammy van Buitenlandse Zaken in het parlement.

1 uur geleden
EU-lidstaten mogen van Commissie asielzoekers sneller terugsturen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt het makkelijker voor EU-lidstaten om asielzoekers zonder asielprocedure direct terug te sturen naar een land dat als veilig wordt beschouwd, zo blijkt uit een voorstel van de Commissie. Als een asielzoeker bescherming kan krijgen in een veilig derde land, dan mogen lidstaten een aanvraag direct niet-ontvankelijk verklaren, zo staat in het dinsdag gepresenteerde voorstel.

1 uur geleden
Pakistan en India trekken troepen terug na recent conflict

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan en India hebben een overeenkomst gesloten over hun troepen aan de grens, melden Pakistaanse inlichtingenbronnen. De militairen die tijdens het recente conflict tussen de landen waren ingezet, keren terug naar hun posities in vredestijd.

2 uur geleden
NAVO vestigt luchtmachthoofdkwartier in noorden Noorwegen

OSLO (ANP) - De NAVO krijgt een nieuw commandocentrum voor luchtoperaties in het Noord-Noorse Bodø. Het hoge noorden wordt belangrijker voor het westerse militaire bondgenootschap nu Rusland zich daar versterkt.

2 uur geleden
EU akkoord met 17e sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben dinsdag ingestemd met het zeventiende sanctiepakket tegen Rusland. "Deze sanctieronde tegen Rusland is de meest verstrekkende sinds het begin van de oorlog", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Er is brede steun in de EU om een achttiende sanctiepakket voor te bereiden, voor het geval Moskou vredesbesprekingen blijft weigeren.

2 uur geleden
Doden en vermisten door noodweer Zuid-Frankrijk

LE LAVANDOU (ANP) - Het noodweer in Zuid-Frankrijk heeft zeker drie mensen het leven gekost, melden Franse media als BFMTV en Le Monde. Nog twee mensen worden vermist.

2 uur geleden