Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple bij grote verliezers op roodgekleurd Wall Street

Apple bij grote verliezers op roodgekleurd Wall Street

NEW YORK (ANP) - Apple behoorde maandag tot de grootste dalers op de roodgekleurde aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op het nieuws dat de bekende belegger Warren Buffett bijna de helft van zijn belang in de iPhone-maker heeft verkocht. In het eerste kwartaal had de beursmiljardair zijn belang ook al aanzienlijk verkleind.

De veranderde houding van de inmiddels 93-jarige superbelegger ten aanzien van Apple wijst op twijfels over de vooruitzichten voor het techconcern, dat kampt met felle concurrentie van Chinese smartphonemerken. Het aandeel Apple zakte 10 procent.

Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van Buffett, zag mede door de verkoop van de Apple-aandelen de kaspositie oplopen tot een record van bijna 277 miljard dollar. De beroemde belegger lijkt daarmee te wachten op betere tijden en kansen om te investeren in aandelen. Apple blijft overigens wel de grootste investering van Berkshire, dat afgelopen kwartaal een flinke winst wist te boeken. Berkshire Hathaway verloor 3 procent.

Kritiek op Federal Reserve

De algehele stemming op Wall Street bleef negatief, na de zware verkoopgolf van vorige week. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 2,8 procent lager op 38.645 punten en de bredere S&P 500-index zakte 4,2 procent tot 5126 punten. De Nasdaq ging ruim 6 procent omlaag tot 15.793 punten. De techgraadmeter zakte vrijdag al 2,4 procent en heeft daarmee ruim 10 procent verloren ten opzichte van het recordniveau van vorige maand.

De vrees dat de VS op een recessie afstevenen hield de markten in de greep. Vrijdag bleek al dat de banengroei in de VS flink is afgezwakt. Dat verergerde de zorgen over een afkoeling van de grootste economie ter wereld. Ook neemt de kritiek op de Federal Reserve toe. De centrale bank zou te lang wachten om de rente te verlagen en de economie te ondersteunen.

Midden-Oosten

De stemming werd ook gedrukt door oplopende spanningen in het Midden-Oosten. President Joe Biden komt maandag met zijn nationale veiligheidsteam bijeen om de ontwikkelingen te bespreken nu veiligheidsdiensten rekening houden met een aanval van Iran en Hezbollah op Israƫl.

Nvidia zakte 12,3 procent. Nieuwswebsite The Information meldde dat de komst van nieuwe chips voor kunstmatige intelligentie (AI) van het Amerikaanse chipconcern moet worden uitgesteld, omdat er ontwerpfouten zijn geconstateerd.

Vrije val Coinbase

Cryptobedrijven stonden onder druk door een flinke koersval van de bitcoin. Zo kelderde Coinbase ruim 17 procent.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verwacht lagere groei bouwketens door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.

2 uur geleden
Verliezen op Wall Street om twijfels over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.

4 uur geleden
Lufthansa schrapt 20.000 vluchten om brandstof te besparen

KEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.

4 uur geleden
Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

6 uur geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

8 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

8 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

9 uur geleden