Apple bij grote verliezers op roodgekleurd Wall Street
NEW YORK (ANP) - Apple behoorde maandag tot de grootste dalers op de roodgekleurde aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op het nieuws dat de bekende belegger Warren Buffett bijna de helft van zijn belang in de iPhone-maker heeft verkocht. In het eerste kwartaal had de beursmiljardair zijn belang ook al aanzienlijk verkleind.
De veranderde houding van de inmiddels 93-jarige superbelegger ten aanzien van Apple wijst op twijfels over de vooruitzichten voor het techconcern, dat kampt met felle concurrentie van Chinese smartphonemerken. Het aandeel Apple zakte 10 procent.
Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van Buffett, zag mede door de verkoop van de Apple-aandelen de kaspositie oplopen tot een record van bijna 277 miljard dollar. De beroemde belegger lijkt daarmee te wachten op betere tijden en kansen om te investeren in aandelen. Apple blijft overigens wel de grootste investering van Berkshire, dat afgelopen kwartaal een flinke winst wist te boeken. Berkshire Hathaway verloor 3 procent.
Kritiek op Federal Reserve
De algehele stemming op Wall Street bleef negatief, na de zware verkoopgolf van vorige week. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 2,8 procent lager op 38.645 punten en de bredere S&P 500-index zakte 4,2 procent tot 5126 punten. De Nasdaq ging ruim 6 procent omlaag tot 15.793 punten. De techgraadmeter zakte vrijdag al 2,4 procent en heeft daarmee ruim 10 procent verloren ten opzichte van het recordniveau van vorige maand.
De vrees dat de VS op een recessie afstevenen hield de markten in de greep. Vrijdag bleek al dat de banengroei in de VS flink is afgezwakt. Dat verergerde de zorgen over een afkoeling van de grootste economie ter wereld. Ook neemt de kritiek op de Federal Reserve toe. De centrale bank zou te lang wachten om de rente te verlagen en de economie te ondersteunen.
Midden-Oosten
De stemming werd ook gedrukt door oplopende spanningen in het Midden-Oosten. President Joe Biden komt maandag met zijn nationale veiligheidsteam bijeen om de ontwikkelingen te bespreken nu veiligheidsdiensten rekening houden met een aanval van Iran en Hezbollah op Israël.
Nvidia zakte 12,3 procent. Nieuwswebsite The Information meldde dat de komst van nieuwe chips voor kunstmatige intelligentie (AI) van het Amerikaanse chipconcern moet worden uitgesteld, omdat er ontwerpfouten zijn geconstateerd.
Vrije val Coinbase
Cryptobedrijven stonden onder druk door een flinke koersval van de bitcoin. Zo kelderde Coinbase ruim 17 procent.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met een grote zuivelsamensmelting waarbij ook het Nederlandse DOC Kaas is betrokken. De Zweeds-Deense zuivelcoöperatie Arla Foods mag van Brussel het Duitse DMK en het uit 1895 stammende DOC Kaas inlijven. De commissie ziet geen reden om voorwaarden te stellen omdat er geen gevaren zijn voor de concurrentie.
1 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.
7 uur geleden