Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple bij grote verliezers op roodgekleurd Wall Street

Apple bij grote verliezers op roodgekleurd Wall Street

NEW YORK (ANP) - Apple behoorde maandag tot de grootste dalers op de roodgekleurde aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op het nieuws dat de bekende belegger Warren Buffett bijna de helft van zijn belang in de iPhone-maker heeft verkocht. In het eerste kwartaal had de beursmiljardair zijn belang ook al aanzienlijk verkleind.

De veranderde houding van de inmiddels 93-jarige superbelegger ten aanzien van Apple wijst op twijfels over de vooruitzichten voor het techconcern, dat kampt met felle concurrentie van Chinese smartphonemerken. Het aandeel Apple zakte 10 procent.

Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van Buffett, zag mede door de verkoop van de Apple-aandelen de kaspositie oplopen tot een record van bijna 277 miljard dollar. De beroemde belegger lijkt daarmee te wachten op betere tijden en kansen om te investeren in aandelen. Apple blijft overigens wel de grootste investering van Berkshire, dat afgelopen kwartaal een flinke winst wist te boeken. Berkshire Hathaway verloor 3 procent.

Kritiek op Federal Reserve

De algehele stemming op Wall Street bleef negatief, na de zware verkoopgolf van vorige week. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 2,8 procent lager op 38.645 punten en de bredere S&P 500-index zakte 4,2 procent tot 5126 punten. De Nasdaq ging ruim 6 procent omlaag tot 15.793 punten. De techgraadmeter zakte vrijdag al 2,4 procent en heeft daarmee ruim 10 procent verloren ten opzichte van het recordniveau van vorige maand.

De vrees dat de VS op een recessie afstevenen hield de markten in de greep. Vrijdag bleek al dat de banengroei in de VS flink is afgezwakt. Dat verergerde de zorgen over een afkoeling van de grootste economie ter wereld. Ook neemt de kritiek op de Federal Reserve toe. De centrale bank zou te lang wachten om de rente te verlagen en de economie te ondersteunen.

Midden-Oosten

De stemming werd ook gedrukt door oplopende spanningen in het Midden-Oosten. President Joe Biden komt maandag met zijn nationale veiligheidsteam bijeen om de ontwikkelingen te bespreken nu veiligheidsdiensten rekening houden met een aanval van Iran en Hezbollah op Israël.

Nvidia zakte 12,3 procent. Nieuwswebsite The Information meldde dat de komst van nieuwe chips voor kunstmatige intelligentie (AI) van het Amerikaanse chipconcern moet worden uitgesteld, omdat er ontwerpfouten zijn geconstateerd.

Vrije val Coinbase

Cryptobedrijven stonden onder druk door een flinke koersval van de bitcoin. Zo kelderde Coinbase ruim 17 procent.

Meer uit Financieel

Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

17 minuten geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

35 minuten geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

2 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

3 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

10 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

14 uur geleden
Ledenparlement FNV naar Hoge Raad in verzet tegen hervorming

UTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.

17 uur geleden