Apple aangeklaagd: werknemers bespioneerd en het zwijgen opgelegd
CUPERTINO (ANP/RTR) - Apple wordt in de Verenigde Staten beschuldigd van het illegaal monitoren van persoonlijke apparaten en iCloud-accounts van werknemers. Ook zou het techconcern medewerkers verbieden om over hun salaris en arbeidsomstandigheden te praten, zo komt naar voren uit een nieuwe rechtszaak die is aangespannen in Californië.
De klacht werd ingediend door Amar Bhakta, een medewerker in digitale reclame bij Apple. Hij stelt dat het bedrijf werknemers verplicht software op hun persoonlijke apparaten te installeren die het mogelijk maakt om toegang te krijgen tot e-mails, fotobibliotheken, gezondheidsgegevens en andere privé-informatie.
Daarnaast wordt Apple ervan beschuldigd geheimhoudingsregels op te leggen die werknemers verbieden om arbeidsomstandigheden te bespreken, ook met de media. Ook zou het niet toegestaan zijn dat werknemers zich bezighouden met wettelijk beschermde klokkenluidersactiviteiten.
Recht om over arbeidsomstandigheden
Bhakta, die sinds 2020 bij Apple werkt, stelt dat hij niet over zijn werk mocht praten in podcasts en werd opgedragen om informatie over zijn arbeidsomstandigheden van zijn LinkedIn-profiel te verwijderen. "De toezichtpraktijken en beleidsregels van Apple ontmoedigen en beperken werknemers onrechtmatig in hun vrijheid van meningsuiting, klokkenluiden en mobiliteit op de arbeidsmarkt", aldus de aanklacht.
Een woordvoerder van Apple laat weten dat de claims in de rechtszaak ongegrond zijn. "Onze werknemers worden jaarlijks getraind op hun recht om over arbeidsomstandigheden te praten", aldus het bedrijf. "Bij Apple richten we ons op het creëren van de beste producten en diensten ter wereld en werken we aan de bescherming van de uitvindingen die onze teams ontwikkelen voor klanten."
Meer uit Financieel
DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.
6 uur geleden