Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple aangeklaagd: werknemers bespioneerd en het zwijgen opgelegd

Apple aangeklaagd: werknemers bespioneerd en het zwijgen opgelegd

CUPERTINO (ANP/RTR) - Apple wordt in de Verenigde Staten beschuldigd van het illegaal monitoren van persoonlijke apparaten en iCloud-accounts van werknemers. Ook zou het techconcern medewerkers verbieden om over hun salaris en arbeidsomstandigheden te praten, zo komt naar voren uit een nieuwe rechtszaak die is aangespannen in Californië.

De klacht werd ingediend door Amar Bhakta, een medewerker in digitale reclame bij Apple. Hij stelt dat het bedrijf werknemers verplicht software op hun persoonlijke apparaten te installeren die het mogelijk maakt om toegang te krijgen tot e-mails, fotobibliotheken, gezondheidsgegevens en andere privé-informatie.

Daarnaast wordt Apple ervan beschuldigd geheimhoudingsregels op te leggen die werknemers verbieden om arbeidsomstandigheden te bespreken, ook met de media. Ook zou het niet toegestaan zijn dat werknemers zich bezighouden met wettelijk beschermde klokkenluidersactiviteiten.

Recht om over arbeidsomstandigheden

Bhakta, die sinds 2020 bij Apple werkt, stelt dat hij niet over zijn werk mocht praten in podcasts en werd opgedragen om informatie over zijn arbeidsomstandigheden van zijn LinkedIn-profiel te verwijderen. "De toezichtpraktijken en beleidsregels van Apple ontmoedigen en beperken werknemers onrechtmatig in hun vrijheid van meningsuiting, klokkenluiden en mobiliteit op de arbeidsmarkt", aldus de aanklacht.

Een woordvoerder van Apple laat weten dat de claims in de rechtszaak ongegrond zijn. "Onze werknemers worden jaarlijks getraind op hun recht om over arbeidsomstandigheden te praten", aldus het bedrijf. "Bij Apple richten we ons op het creëren van de beste producten en diensten ter wereld en werken we aan de bescherming van de uitvindingen die onze teams ontwikkelen voor klanten."

Meer uit Financieel

Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

54 minuten geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

1 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

2 uur geleden
Wall Street opent met rode cijfers, Apple bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

3 uur geleden
Bezuinigingen op sociale zekerheid voor FNV onacceptabel

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.

4 uur geleden
Schiphol tevreden dat regeerakkoord stuurt op doelen

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol reageert positief op het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA. Volgens topman Pieter van Oord is het goed dat de partijen in het akkoord sturen op doelen, zoals een halvering van de geluidshinder in de nacht.

4 uur geleden
Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Warsh was in het verleden al bestuurder van de Fed en werd in 2017 nog gepasseerd voor de hoogste functie bij de centrale bank van de Verenigde Staten. Een speciale commissie van de Senaat moet de keuze nog goedkeuren.

6 uur geleden