Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple aangeklaagd: werknemers bespioneerd en het zwijgen opgelegd

Apple aangeklaagd: werknemers bespioneerd en het zwijgen opgelegd

CUPERTINO (ANP/RTR) - Apple wordt in de Verenigde Staten beschuldigd van het illegaal monitoren van persoonlijke apparaten en iCloud-accounts van werknemers. Ook zou het techconcern medewerkers verbieden om over hun salaris en arbeidsomstandigheden te praten, zo komt naar voren uit een nieuwe rechtszaak die is aangespannen in Californië.

De klacht werd ingediend door Amar Bhakta, een medewerker in digitale reclame bij Apple. Hij stelt dat het bedrijf werknemers verplicht software op hun persoonlijke apparaten te installeren die het mogelijk maakt om toegang te krijgen tot e-mails, fotobibliotheken, gezondheidsgegevens en andere privé-informatie.

Daarnaast wordt Apple ervan beschuldigd geheimhoudingsregels op te leggen die werknemers verbieden om arbeidsomstandigheden te bespreken, ook met de media. Ook zou het niet toegestaan zijn dat werknemers zich bezighouden met wettelijk beschermde klokkenluidersactiviteiten.

Recht om over arbeidsomstandigheden

Bhakta, die sinds 2020 bij Apple werkt, stelt dat hij niet over zijn werk mocht praten in podcasts en werd opgedragen om informatie over zijn arbeidsomstandigheden van zijn LinkedIn-profiel te verwijderen. "De toezichtpraktijken en beleidsregels van Apple ontmoedigen en beperken werknemers onrechtmatig in hun vrijheid van meningsuiting, klokkenluiden en mobiliteit op de arbeidsmarkt", aldus de aanklacht.

Een woordvoerder van Apple laat weten dat de claims in de rechtszaak ongegrond zijn. "Onze werknemers worden jaarlijks getraind op hun recht om over arbeidsomstandigheden te praten", aldus het bedrijf. "Bij Apple richten we ons op het creëren van de beste producten en diensten ter wereld en werken we aan de bescherming van de uitvindingen die onze teams ontwikkelen voor klanten."

Meer uit Financieel

Pakjes uit China en andere niet-EU-landen worden duurder

BRUSSEL (ANP) - De vrijstelling van douanerechten voor pakjes die van buiten de EU Europa binnenkomen, vervalt al in 2026. Die stond gepland voor 2028. Dat hebben de EU-ministers van Financiën donderdag besloten. Nu geldt nog een drempel van 150 euro. Nu die wordt geschrapt, worden ook pakketjes met een lagere waarde belast. Hiermee hoopt de Europese Unie een einde te maken aan de enorme hoeveelheden pakketjes die onder meer vanuit China de EU overspoelen.

14 minuten geleden
Formeel EU-onderzoek Red Bull om schenden concurrentieregels

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie begint een formeel onderzoek naar Red Bull, omdat de producent van energiedrankjes mogelijk de concurrentieregels heeft geschonden. Volgens de Commissie zijn er in ieder geval verdenkingen van het schenden van de mededingingsregels door Red Bull op de Nederlandse markt.

3 uur geleden
AFM waarschuwt voor AI op financiële markten: risico's groeien

AMSTERDAM (ANP) - De snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) levert in de financiële wereld voordelen op, maar zorgt ook voor nieuwe risico's. Daarvoor waarschuwt toezichthouder Autoriteit Financiële Markten (AFM). Die maakt zich onder andere zorgen over een toename van digitale fraude met AI, bijvoorbeeld via deepfakes.

3 uur geleden
Ruim helft huishoudens heeft vertrouwen in financiële sector

AMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlandse huishoudens heeft vertrouwen in financiële instellingen zoals banken, verzekeraars en pensioenfondsen. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Het vertrouwen blijft daarmee stabiel vergeleken met vorig jaar, aldus de centrale bank op basis van jaarlijks onderzoek.

4 uur geleden
Oliedienstverlener SBM Offshore stijgt op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De maritieme oliedienstverlener zag de omzet afgelopen kwartaal flink stijgen en werd opnieuw iets positiever over het resultaat dit jaar. Topman Øivind Tangen sprak van sterke prestaties en een toenemende activiteit in de belangrijkste markten van het bedrijf.

5 uur geleden
Vakbond De Unie geschrokken van nieuw banenverlies bij ASN Bank

UTRECHT (ANP) - Vakbond De Unie is "geschrokken" van het nieuwe banenverlies bij ASN Bank. Het financiële concern kondigde donderdagochtend aan nog eens 850 tot 950 arbeidsplaatsen te schrappen. Dat komt bovenop het verlies van 731 banen eerder door een grote transformatie van ASN Bank, voorheen de Volksbank.

6 uur geleden
Action groeit verder in Europa, eerste winkels in Roemenië

ZWAAGDIJK (ANP) - Discountwinkelketen Action heeft in het derde kwartaal zijn groei in Europa voortgezet met de opening van de eerste winkels in Roemenië. Volgens het bedrijf zijn in de eerste negen maanden van dit jaar in totaal 221 winkels toegevoegd aan het netwerk, dat daarmee groeide tot 3139 winkels in veertien Europese landen.

6 uur geleden