Applaus voor Aboutaleb bij begin laatste raadsvergadering
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb is donderdag aan het begin van de laatste reguliere vergadering van de gemeenteraad die hij voorzit, door de aanwezigen verrast met een staande ovatie. Aboutaleb (63), die officieel op 1 oktober vertrekt uit Rotterdam, was sinds zijn aantreden als burgemeester in januari 2009 in zijn functie ook automatisch voorzitter van de raad en verantwoordelijk voor de openbare orde in zijn stad.
In januari 2021 begon hij aan zijn derde periode van zes jaar. Hij was een van de langstzittende en, na Bram Peper tussen 1982 en 1998, pas de tweede naoorlogse burgemeester van Rotterdam die voor een derde termijn werd benoemd. In januari van dit jaar maakte hij bekend dat hij deze termijn niet zal volmaken. De gemeenteraad neemt op 26 september in een speciale vergadering afscheid van Aboutaleb.
Zijn opvolger Carola Schouten wordt op 10 oktober geïnstalleerd als nieuwe voorzitter. Op 17 oktober maakt ze naar verwachting haar debuut als Rotterdams raadsvoorzitter.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De helft van de werknemers in het streekvervoer is woensdag bereid om mee te doen met de aangekondigde staking. Dat meldt werkgeversorganisatie VWOV. Een woordvoerster stelt daarbij dat de verschillen per regio wel groot zijn. De 50 procent stakingsbereidheid is volgens haar een landelijk gemiddelde.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vrouwen die tijdens de bezetting een relatie met een Duitser hadden, of van collaboratie werden verdacht, hadden na de oorlog te maken met ernstig seksueel geweld. Dit blijkt volgens het Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies (NIOD) uit verhoorverslagen uit 1950 van een onderzoek voor de Parlementaire Enquête Regeringsbeleid 1940-1945.
33 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Door de staking in het openbaar vervoer rijden er woensdag geen treinen van Arriva in de provincie Limburg. In de provincie Noord-Brabant rijdt ongeveer 15 procent van de bussen, verwacht de vervoerder.
2 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Ook vorig jaar aten Nederlanders minder vlees, melden onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR). Met name varkensvlees werd minder gegeten. Het eten van rundvlees daalde licht. Kip werd daarentegen iets meer gegeten. WUR houdt sinds 2005 de vleesconsumptie van Nederlanders bij.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het wordt volgens premier Rob Jetten niet eenvoudig om tot een akkoord te komen met de Verenigde Staten over de aangekondigde sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Er is een half jaar om tot een oplossing te komen. Het worden "zes hele spannende maanden waarvan de uitkomst nog ongewis is", zei Jetten in de Tweede Kamer.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is blij dat asielzoekers die al te lang wachten op een besluit over hun verblijfsstatus geen dwangsommen meer kunnen aanvragen bij de rechter. De Eerste Kamer ging dinsdag akkoord met een voorstel van asielminister Bart van den Brink.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Om de druk in het aanmeldcentrum in Ter Apel te verlagen, vangt de gemeente Groningen vanaf woensdag tijdelijk extra vluchtelingen op. Het gaat om honderd bedden voor gezinnen met jonge kinderen voor wie in Ter Apel momenteel geen plek is.
11 uur geleden