Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Applaus voor Aboutaleb bij begin laatste raadsvergadering

Applaus voor Aboutaleb bij begin laatste raadsvergadering

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb is donderdag aan het begin van de laatste reguliere vergadering van de gemeenteraad die hij voorzit, door de aanwezigen verrast met een staande ovatie. Aboutaleb (63), die officieel op 1 oktober vertrekt uit Rotterdam, was sinds zijn aantreden als burgemeester in januari 2009 in zijn functie ook automatisch voorzitter van de raad en verantwoordelijk voor de openbare orde in zijn stad.

In januari 2021 begon hij aan zijn derde periode van zes jaar. Hij was een van de langstzittende en, na Bram Peper tussen 1982 en 1998, pas de tweede naoorlogse burgemeester van Rotterdam die voor een derde termijn werd benoemd. In januari van dit jaar maakte hij bekend dat hij deze termijn niet zal volmaken. De gemeenteraad neemt op 26 september in een speciale vergadering afscheid van Aboutaleb.

Zijn opvolger Carola Schouten wordt op 10 oktober geïnstalleerd als nieuwe voorzitter. Op 17 oktober maakt ze naar verwachting haar debuut als Rotterdams raadsvoorzitter.

Meer uit Binnenland

Datacenters gebruiken evenveel stroom als 2 miljoen woningen

DEN HAAG (ANP) - De datacenters in Nederland gebruiken steeds meer elektriciteit. Het verbruik is vorig jaar toegenomen naar bijna 5100 gigawattuur. Volgens statistiekbureau CBS staat dat gelijk aan het stroomgebruik van bijna 2 miljoen woningen. Cijfers voor dit jaar zijn nog niet bekend.

3 uur geleden
22 arrestaties bij protest tegen Israëlische zanger Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.

8 uur geleden
Demonstratie tegen Israëlische zanger bij Concertgebouw voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.

12 uur geleden
Rookbommen afgestoken bij protesten rond Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.

14 uur geleden
Joran van der Sloot medisch behandeld na mogelijke suïcidepoging

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.

15 uur geleden
Gewonde kinderen Moergestel buiten levensgevaar

MOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.

15 uur geleden
Aanhoudingen bij anti-azc-protest Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.

17 uur geleden