
Applaus en lof voor Kaag van tegenstander op D66-bijeenkomst
DEN HAAG (ANP) - Ook tijdens de tweede kennismakingssessie van de kandidaat-lijsttrekkers van D66 blijken de inhoudelijke verschillen tussen Sigrid Kaag en Ton Visser klein. Kaag kreeg niet alleen regelmatig steun vanuit de zaal, haar inbreng werd ook meerdere malen met enthousiast applaus onthaald door haar tegenstander.
Het D66-lid Visser vindt Kaag, die nu minister voor Buitenlandse Handel is, zelfs de beste kandidaat voor het lijsttrekkerschap. "Sigrid is beter dan ik, dat weten we allemaal", zegt Visser. Hij was niet in Nijmegen aanwezig voor de sessie maar belde vanuit China, waar hij woont en Engelse les geeft.
Het is Vissers belangrijkste ambitie dat de partij breder wordt, "met oog en oor voor mensen die niet zoals wij zijn". Hij typeert zichzelf als een optimist die altijd een oplossing vindt, iets dat hij toeschrijft aan zijn vermogen om goed te leren. "Maar niet iedereen heeft geluk gehad. Sommigen hebben het moeilijker dan wij." Visser wil hen wijzen op waar kansen liggen, zonder dit "in toon en houding van bovenaf te doen".
Kansengelijkheid
Kaag vergelijkt haar stellingname tegen het populisme met die van voormalig D66-partijleider Alexander Pechtold, die veelvuldig de confrontatie opzocht met PVV-leider Geert Wilders. Ze vindt het belangrijk kansengelijkheid te creëren, omdat de samenleving anders "niet in balans is met zichzelf" is en er "een voedingsbodem voor populisme" ontstaat. Door te investeren in onderwijs en een toegankelijke arbeidsmarkt wil Kaag verschillen "aan de start" gelijktrekken.
Sinds 20 augustus kunnen leden stemmen, tot en met 2 september. Uiterlijk 5 september wordt bekend wie de lijsttrekker wordt van de partij bij de verkiezingen in maart.
Volgende week zaterdag is de laatste van de drie kennismakingsavonden. Die vindt plaats in Groningen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) en financiënminister Eelco Heinen staan tegenover elkaar in discussies over de begroting voor aankomend jaar. Wiersma wil aanspraak maken op geld dat voor het landbouwministerie gereserveerd was, zodat zij met een vervolgpakket aan stikstofmaatregelen kan komen. Maar Heinen wil daar nu nog niets over zeggen. "Het begint met goede plannen, daar ben ik nu nog in afwachting van."
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Fryske Nasjonale Partij wil met "gezond verstand en pragmatische oplossingen" bij de komende verkiezingen een Tweede Kamerzetel veroveren. Daarbij moet er meer aandacht uitgaan naar de regio, want nu is vooral de Randstad nog belangrijk, aldus lijsttrekker Aant Jelle Soepboer.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen van Milieu noemt het een teleurstelling dat er geen akkoord is gesloten op de VN-top over het terugdringen van plasticgebruik. Nu dreigt volgens de VVD-bewindsman een verdrievoudiging van het gebruik van plastic, "terwijl nu al 90 procent in het milieu belandt".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD gaat door een lastige periode, erkent ook VVD-vicepremier Sophie Hermans. "Soms zit het tegen, het is wat het is." In de Peilingwijzer, het gewogen gemiddelde van verschillende peilingen, staat de VVD op 20 tot 24 zetels. Dat is zes zetels lager dan ongeveer een maand geleden. Er was in die periode veel ophef over partijleider Dilan Yeşilgöz, mede omdat zij zanger Douwe Bob van Jodenhaat betichtte en daar aanvankelijk geen excuses voor maakte.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en lijsttrekker namens NSC Eddy van Hijum heeft nog geprobeerd om Diederik Boomsma "binnenboord te houden". Dat is niet gelukt, want Boomsma is overgestapt naar JA21. "Ik respecteer vooral dat hij zijn zetel niet meeneemt", aldus Van Hijum.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Fractievoorzitter Nicolien van Vroonhoven wil toch weer de Tweede Kamer in met haar partij NSC. In een interview met Het Parool zegt de partijleider dat ze eigenlijk niet meer op de kieslijst wilde, maar dat de overstap van Agnes Joseph naar BBB daar verandering in bracht.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee voormalige Tweede Kamerleden staan op plek twee en drie van de kieslijst van 50PLUS. De partij maakte bekend dat Corrie van Brenk en Martine Baay de plekken onder lijsttrekker Jan Struijs innemen.
10 uur geleden