App voor daklozen in Amsterdam bijna 2500 keer gedownload
AMSTERDAM (ANP) - Een app die daklozen in Amsterdam kan helpen de weg te vinden naar inloophuizen, kledingpunten, maatschappelijke hulp en juridische loketten is in drie maanden bijna 2500 keer gedownload. De Streetlife-app is een initiatief van hulpverleningsorganisatie De Regenboog Groep in samenwerking met softwaremaker Enjoy My City.
De Regenboog Groep is blij met de duizenden downloads. "We merken aan de drukte in onze inloophuizen dat er te veel mensen op straat moeten overleven. Het helpt ons dat mensen nu ook via Streetlife de hulp kunnen vinden die ze nodig hebben", aldus woordvoerder Joost Slis.
De app helpt ook bij het vinden van basisvoorzieningen als openbare toiletten en waterkraantjes."De software is in eerste instantie gemaakt zodat steden aan toeristen kunnen laten zien wat er allemaal bij hen te doen is. Later bedacht ik dat ik met wat aanpassingen de app geschikt kon maken voor daklozen", aldus Jeroen Goeman Borgesius, bedenker van de app. Alle hulpverlenende organisaties in Amsterdam mogen gegevens aanleveren.
In de kou lopen
Volgens De Regenboog Groep wordt de bruikbaarheid van de app komende winter op de proef gesteld. "In de wintermaanden zal de behoefte aan voorzieningen voor daklozen verder toenemen", aldus Slis. "Ik hoop dat de app dan een rol kan spelen om bijvoorbeeld de beschikbaarheid van de nachtopvang aan te geven. Dan kunnen we voorkomen dat mensen in de kou van de ene naar de andere opvang moeten lopen."
Volgens de hulporganisatie, die acht inloophuizen voor daklozen in de hoofdstad heeft, heeft ongeveer 70 procent van hun bezoekers een smartphone. De app is er voor Android en Apple en gratis te downloaden.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als in voorgaande jaren zijn de meeste lintjes toegekend aan inwoners van Rotterdam. Zestig mensen uit de Maasstad kregen vrijdag een koninklijke onderscheiding tijdens de lintjesregen. Vorig jaar waren het er 50 en een jaar eerder 49.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Actrice en regisseuse Willeke van Ammelrooy heeft vrijdag een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw vanwege haar "exceptionele verdiensten op het terrein van film en toneel". Bij de lintjesregen werden ook schrijfster Esther Verhoef, muzikant Ton Scherpenzeel en drag queen Dolly Bellefleur geëerd.
3 uur geleden