Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

App voor daklozen in Amsterdam bijna 2500 keer gedownload

App voor daklozen in Amsterdam bijna 2500 keer gedownload

AMSTERDAM (ANP) - Een app die daklozen in Amsterdam kan helpen de weg te vinden naar inloophuizen, kledingpunten, maatschappelijke hulp en juridische loketten is in drie maanden bijna 2500 keer gedownload. De Streetlife-app is een initiatief van hulpverleningsorganisatie De Regenboog Groep in samenwerking met softwaremaker Enjoy My City.

De Regenboog Groep is blij met de duizenden downloads. "We merken aan de drukte in onze inloophuizen dat er te veel mensen op straat moeten overleven. Het helpt ons dat mensen nu ook via Streetlife de hulp kunnen vinden die ze nodig hebben", aldus woordvoerder Joost Slis.

De app helpt ook bij het vinden van basisvoorzieningen als openbare toiletten en waterkraantjes."De software is in eerste instantie gemaakt zodat steden aan toeristen kunnen laten zien wat er allemaal bij hen te doen is. Later bedacht ik dat ik met wat aanpassingen de app geschikt kon maken voor daklozen", aldus Jeroen Goeman Borgesius, bedenker van de app. Alle hulpverlenende organisaties in Amsterdam mogen gegevens aanleveren.

In de kou lopen

Volgens De Regenboog Groep wordt de bruikbaarheid van de app komende winter op de proef gesteld. "In de wintermaanden zal de behoefte aan voorzieningen voor daklozen verder toenemen", aldus Slis. "Ik hoop dat de app dan een rol kan spelen om bijvoorbeeld de beschikbaarheid van de nachtopvang aan te geven. Dan kunnen we voorkomen dat mensen in de kou van de ene naar de andere opvang moeten lopen."

Volgens de hulporganisatie, die acht inloophuizen voor daklozen in de hoofdstad heeft, heeft ongeveer 70 procent van hun bezoekers een smartphone. De app is er voor Android en Apple en gratis te downloaden.

Meer uit Binnenland

Ook in Flevoland en Noord-Holland code geel om gladheid

DE BILT (ANP) - Wegens mogelijke gladheid door sneeuwval is ook voor de provincies Flevoland en Noord-Holland code geel afgegeven door het KNMI. De sneeuwbuien trekken van het zuiden van het land richting het noorden. Code geel was al gegeven voor Utrecht, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zuid-Holland en geldt vanaf de nacht tot het begin van de donderdagmiddag.

1 uur geleden
TU Delft deelt namen demonstranten met politie, AP vraagt uitleg

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.

5 uur geleden
Friese politiek enthousiast over olympisch schaatsen in Thialf

LEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.

5 uur geleden
Rechtbank laat verdachte van leveren moordwapen Bigidagoe vrij

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.

5 uur geleden
NS vervoert 200.000 mensen in carnavalsweekend, hekelt rotzooi

UTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.

6 uur geleden
Aantal griepgevallen toegenomen, epidemie houdt aan

BILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.

7 uur geleden
Arnhemmer (31) krijgt 18 jaar celstraf voor moord op ex-vrouw

ARNHEM (ANP) - Een 31-jarige man uit Arnhem is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vrouw in april vorig jaar. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist.

8 uur geleden