Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

App voor daklozen in Amsterdam bijna 2500 keer gedownload

App voor daklozen in Amsterdam bijna 2500 keer gedownload

AMSTERDAM (ANP) - Een app die daklozen in Amsterdam kan helpen de weg te vinden naar inloophuizen, kledingpunten, maatschappelijke hulp en juridische loketten is in drie maanden bijna 2500 keer gedownload. De Streetlife-app is een initiatief van hulpverleningsorganisatie De Regenboog Groep in samenwerking met softwaremaker Enjoy My City.

De Regenboog Groep is blij met de duizenden downloads. "We merken aan de drukte in onze inloophuizen dat er te veel mensen op straat moeten overleven. Het helpt ons dat mensen nu ook via Streetlife de hulp kunnen vinden die ze nodig hebben", aldus woordvoerder Joost Slis.

De app helpt ook bij het vinden van basisvoorzieningen als openbare toiletten en waterkraantjes."De software is in eerste instantie gemaakt zodat steden aan toeristen kunnen laten zien wat er allemaal bij hen te doen is. Later bedacht ik dat ik met wat aanpassingen de app geschikt kon maken voor daklozen", aldus Jeroen Goeman Borgesius, bedenker van de app. Alle hulpverlenende organisaties in Amsterdam mogen gegevens aanleveren.

In de kou lopen

Volgens De Regenboog Groep wordt de bruikbaarheid van de app komende winter op de proef gesteld. "In de wintermaanden zal de behoefte aan voorzieningen voor daklozen verder toenemen", aldus Slis. "Ik hoop dat de app dan een rol kan spelen om bijvoorbeeld de beschikbaarheid van de nachtopvang aan te geven. Dan kunnen we voorkomen dat mensen in de kou van de ene naar de andere opvang moeten lopen."

Volgens de hulporganisatie, die acht inloophuizen voor daklozen in de hoofdstad heeft, heeft ongeveer 70 procent van hun bezoekers een smartphone. De app is er voor Android en Apple en gratis te downloaden.

Meer uit Binnenland

Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

1 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

2 uur geleden
Koningsdag wordt gevierd op vrijmarkten en festivals

DEN HAAG (ANP) - Nederland kleurt maandag oranje voor Koningsdag. Op veel plaatsen waren mensen al vroeg in de weer om een plaats te bemachtigen op de vrijmarkt. Ook zijn er in het hele land diverse evenementen.

2 uur geleden
Optredens Drukwerk afgelast om darmkanker zanger Harry Slinger

AMSTERDAM (ANP) - Harry Slinger (76), zanger van nederpopgroep Drukwerk, heeft darmkanker. De band meldt op Facebook en Instagram dat de kanker operatief kan worden verwijderd en dat de ingreep op korte termijn gepland staat.

2 uur geleden
Drie demonstraties rond route Koningsdag in Dokkum

DOKKUM (ANP) - Rond de route die de koninklijke familie aflegde in Dokkum is op drie plekken gedemonstreerd, laat een woordvoerder van de gemeente Noardeast-Fryslân weten. Van tevoren was dat aantal protesten ook bij de gemeente aangemeld.

2 uur geleden
Politie houdt vrouw aan na schietincident in Enschede

ENSCHEDE (ANP) - De politie heeft een 31-jarige vrouw uit Enschede aangehouden, omdat zij betrokken zou zijn geweest bij een schietincident in het centrum op maandagochtend. Er werd een persoon naar het ziekenhuis gebracht.

3 uur geleden
Politie houdt 17 mensen aan tijdens koningsnacht in Arnhem

ARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.

3 uur geleden