Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'App-ontwikkelaars eisen verandering beleid App Store van Apple'

'App-ontwikkelaars eisen verandering beleid App Store van Apple'

CUPERTINO (ANP/RTR) - Techconcern Apple moet zijn App Store-beleid drastisch wijzigen. Vanuit steeds meer kanten klinkt kritiek op onder meer het verdienmodel van de App Store, en dan met name de commissie tot wel 30 procent die aan Apple moet worden afgedragen. Apple-baas Tim Cook en zijn team staan maandag bij de aftrap van de jaarlijkse conferentie voor app-ontwikkelaars oog in oog met hun belangrijkste doelgroep.

De Apple Worldwide Developers Conference wordt vanwege de coronapandemie voor het tweede jaar op rij online gehouden. Normaal gesproken trekt het evenement duizenden app-ontwikkelaars, van wie velen hopen dat het bedrijf iets doet met de geuite zorgen en kritiek.

Nog geen week geleden haalde de prominente ontwikkelaar Marco Arment in een blog keihard uit naar Apple. Volgens hem is het niet zo dat Apple in zijn eentje verantwoordelijk is voor het succes van de App Store en dat ontwikkelaars maar blij moeten zijn dat ze een steentje bijdragen. De waarheid is volgens hem dat de apps juist waarde opleveren voor Apple en dat het ook de ontwikkelaars zijn die klanten aantrekken.

Diep beledigend

"Ontwikkelaars intimideren en belazeren door hen te laten denken dat we de voeten van Apple moeten kussen om toestemming te krijgen om miljarden dollars aan waarde aan hun platform te mogen toevoegen, is niet alleen hebzuchtig, gierig en moreel verwerpelijk, maar ook diep beledigend", schreef Arment.

De kwestie rond de commissies leidde tot een slepende rechtszaak tussen het techconcern en gamesbedrijf Epic Games, vooral bekend van hert schietspel Fortnite. Epic Games beschuldigt Apple van monopolistisch gedrag en machtsmisbruik. Een federale rechter buigt zich momenteel over de zaak.

Impuls

Apple verklaarde eerder dat zijn App Store juist een impuls geeft aan de markt voor mobiele software. Het bedrijf zegt een omgeving voor betaalde apps te creëren waarin consumenten vertrouwen hebben. Uit onderzoek, in opdracht van Apple, blijkt dat apps vorig jaar 643 miljard dollar aan facturen en omzet genereerden, waarvan 90 procent was vrijgesteld van de commissies van Apple.

Overigens zijn niet alle ontwikkelaars negatief over Apple. Het leeuwendeel van de Apple-ontwikkelaars geeft in een onafhankelijk onderzoek aan geen plannen te hebben te stoppen met het maken van apps voor Apple-apparaten. Kleinere, onafhankelijke ontwikkelaars die tot 1 miljoen dollar per jaar verdienen en kleinere vergoedingen betalen, zijn over het algemeen positiever over de waarde die Apple biedt dan ontwikkelaars bij grotere bedrijven die hogere vergoedingen betalen.

Meer dan de helft van de ontwikkelaars vindt dat de vergoedingen moeten worden vastgesteld op maximaal 10 procent. Veel ontwikkelaars zouden ook graag meer duidelijkheid hebben over de redenen voor het afwijzen van apps uit de App Store en hoe problemen kunnen worden opgelost.

Meer uit Financieel

Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

51 minuten geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

1 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

2 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

3 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

11 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

14 uur geleden
Ledenparlement FNV naar Hoge Raad in verzet tegen hervorming

UTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.

17 uur geleden