Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

App IJsmeester populair bij schaatsliefhebbers

App IJsmeester populair bij schaatsliefhebbers

DEN HAAG (ANP) - Sinds het vorig weekend begon te sneeuwen en te vriezen is de app IJsmeester al zo'n 60.000 keer gedownload. Via de app kunnen schaatsliefhebbers elkaar op de hoogte houden van de conditie van het ijs en van locaties, overal in Nederland, waar goed geschaatst kan worden.

Initiatiefnemer Erik Ekkel startte de app al in 2008 en vooral tijdens de vorstperiode in 2012 maakte het publiek er al dankbaar gebruik van. Maar de belangstelling breekt dit jaar alle records. "IJsmeester was afgelopen week zelfs de meest gedownloade app. Het is nu eigenlijk mijn wintersportvakantie", grapt Ekkel. Hij zou gaan skiƫn in Oostenrijk, maar dat zat er door de coronamaatregelen niet in. Nu is hij elke dag bezig om de informatie up-to-date te houden.

"De schaats-community blijkt een hechte club mensen. Er is nauwelijks een wanklank te horen, iedereen is blij ", aldus Ekkel. Via de app geven mensen ijsdiktes door en waar je heen kunt gaan, of bij welk water je vooral weg moet blijven omdat het ijs niet goed is."

Het doorgeven van de juiste locatie luistert volgens Ekkel nauw. "Schaatsers kunnen de informatie het beste doorgeven op de locatie zelf. Dan is die actueel en staat de juiste plek bij de melding. Doen mensen het na de schaatspret thuis op de bank dan verschijnt die locatie op de app." Ekkel vertelt met plezier over een grappenmaker op 'zijn' app. "Die gaf door dat ergens midden op de Noordzee een prima schaatsplek te vinden is."

De bijbehorende website van de app IJsmeester, waarop mensen ook kunnen controleren of het ijs bij hen in de buurt dik genoeg is om op te schaatsen, heeft vrijdag gemiddeld 1000 bezoekers per seconde.

Meer uit Binnenland

Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

1 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

4 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

5 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

7 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

8 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

10 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

13 uur geleden