Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apothekers: we moeten nu de chaos herstellen

Apothekers: we moeten nu de chaos herstellen

DEN HAAG (ANP) - De aangekondigde staking van apotheekmedewerkers heeft volgens de apothekers geleid tot een run op apotheken. Dat zegt voorzitter Karin Beuning van de Werkgeversvereniging Zelfstandige Openbare Apothekers (WZOA), die samen met de Associatie van Ketenapotheken (ASKA) een kort geding had aangespannen. Ze is "ontzettend opgelucht" dat de rechter de staking verbiedt. "We gaan ons nu richten op het herstellen van de chaos."

Beuning, die ook namens de ASKA spreekt, zegt dat de rechter met het verbod "een ramp heeft afgewend". Desondanks zijn veel patiënten volgens haar naar de apotheek gegaan om uit voorzorg medicatie in te slaan. Daardoor hebben groothandels onvoldoende mensen om alles te kunnen leveren, zegt Beuning. "Ze hebben alle doosjes wel liggen in hun magazijnen, maar hebben niet genoeg handjes om het uit te leveren waardoor alles opstroopt. We hopen dat het lukt om te leveren aan patiënten die echt vandaag medicatie nodig hebben."

Aangezien de actie gepland was rond de kerstdagen en twee weekenden, zouden volgens de werkgevers veel apotheken negen dagen geen of zeer beperkt medicatie kunnen verstrekken. Ze vreesden dat dit zou leiden tot onherstelbare gezondheidsschade bij gedupeerde patiënten.

Meer uit Binnenland

Rapport: arbeidsuitbuiting nog hardnekkig probleem in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar werden iets meer mensen slachtoffer van mensenhandel in Nederland dan het jaar ervoor. Dat meldt het jaarlijkse rapport van de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen. Seksuele uitbuiting staat nog altijd bovenaan qua meldingen. De uitbuiting van arbeid steeg ook flink en blijft een "hardnekkige vorm van mensenhandel in Nederland", aldus het rapport.

2 uur geleden
Zeer grote brand in parkeergarage Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - In een parkeergarage van een flat aan de Theodoor van Hoytemastraat in Amsterdam Nieuw-West woedde in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.

2 uur geleden
Man neergestoken in Groningen, politie houdt verdachte aan

GRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Groningen is in de nacht van donderdag op vrijdag een man gewond geraakt. Dat meldt de politie op X.

3 uur geleden
Websites bieden boek van verzetsheld in opspraak niet meer aan

DEN HAAG (ANP) - De biografie van Willem Wilbrink, de 99-jarige verzetsheld die recent in opspraak kwam, wordt donderdagavond niet meer te koop aangeboden op grote verkoopsites als Bol.com, Bruna en Amazon. Volgens de NOS is dit gedaan op verzoek van de uitgever, nadat de verhalen over zijn oorlogsverleden en zijn tijd in Dachau onwaarheden leken te bevatten. Uitgever White Elephant Media was donderdagavond onbereikbaar voor commentaar.

5 uur geleden
Meerdere aanhoudingen in Floradorp, onrust houdt aan

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog altijd onrustig in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. De politie is daar sinds donderdagmiddag in en rond de Sneeuwbalweg aanwezig, omdat bewoners branden stichten op straat en de politie bekogelen. Rond 23.30 uur had de politie vijf mensen aangehouden voor verstoring van de openbare orde en openlijke geweldpleging. Vier van hen zijn minderjarig.

5 uur geleden
Meeste bewoners kunnen thuis slapen na gaslek Den Helder

DEN HELDER (ANP) - De meeste bewoners die donderdagavond hun huis uit moesten door een gaslek in een woonblok in Den Helder, kunnen 's nachts thuis slapen. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog niet klaar met het ventileren van de woningen. Sommige bewoners moeten de nacht in een hotel doorbrengen.

5 uur geleden
ME wederom ingezet in Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is voor de tweede dag op rij ingezet in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. Het is daar in en rondom de Sneeuwbalstraat onrustig door mensen die brandjes stoken en de politie bekogelen met onder meer vuurwerk en bierflesjes. Twee mensen zijn aangehouden.

11 uur geleden