Apothekers: we moeten nu de chaos herstellen
DEN HAAG (ANP) - De aangekondigde staking van apotheekmedewerkers heeft volgens de apothekers geleid tot een run op apotheken. Dat zegt voorzitter Karin Beuning van de Werkgeversvereniging Zelfstandige Openbare Apothekers (WZOA), die samen met de Associatie van Ketenapotheken (ASKA) een kort geding had aangespannen. Ze is "ontzettend opgelucht" dat de rechter de staking verbiedt. "We gaan ons nu richten op het herstellen van de chaos."
Beuning, die ook namens de ASKA spreekt, zegt dat de rechter met het verbod "een ramp heeft afgewend". Desondanks zijn veel patiënten volgens haar naar de apotheek gegaan om uit voorzorg medicatie in te slaan. Daardoor hebben groothandels onvoldoende mensen om alles te kunnen leveren, zegt Beuning. "Ze hebben alle doosjes wel liggen in hun magazijnen, maar hebben niet genoeg handjes om het uit te leveren waardoor alles opstroopt. We hopen dat het lukt om te leveren aan patiënten die echt vandaag medicatie nodig hebben."
Aangezien de actie gepland was rond de kerstdagen en twee weekenden, zouden volgens de werkgevers veel apotheken negen dagen geen of zeer beperkt medicatie kunnen verstrekken. Ze vreesden dat dit zou leiden tot onherstelbare gezondheidsschade bij gedupeerde patiënten.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Op de derde zittingsdag in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, verdacht van verkrachting en grootschalige sextortion, is naar voren gekomen dat S. kampt met een persoonlijkheidsstoornis met narcistische trekken. Gedragsdeskundigen adviseren een langdurige behandeling in de vorm van tbs met voorwaarden en mogelijk tbs met dwangverpleging.
42 minuten geledenARNHEM (ANP) - Werkgevers, boerenorganisaties, de bouw en andere sectoren in en rond de Veluwe zijn kritisch over de plannen van het Gelderse provinciebestuur voor de zogeheten stikstofzones. Gelderland wil in stroken van 500 meter in en rond de Veluwe en drie andere kwetsbare natuurgebieden maatregelen nemen. Het doel is de stikstofuitstoot fors te verminderen en de staat van de natuur te verbeteren. Brancheorganisaties zeggen dat de plannen nu niet uitvoerbaar zijn. Ze bieden volgens hen geen garantie op het loskrijgen van de vergunningverlening en het legaliseren van PAS-melders.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds koningin Máxima zich heeft aangemeld als reservist bij de Koninklijke Landmacht, zijn meer mensen online op zoek gegaan naar informatie over werk bij Defensie. Dat laat een woordvoerder van het ministerie desgevraagd weten aan het ANP.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tot veertien jaar cel geëist tegen vier mannen in het proces rond de moord op Vincent Jalink. De 38-jarige Jalink werd op 27 mei 2016 bij zijn huis in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten in het bijzijn van zijn toen 9-jarige zoontje. De schutter kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft dinsdag vijftien mensen opgepakt omdat ze op TikTok anderen zouden hebben aangespoord tot terreuraanslagen. Ze worden ervan verdacht propaganda voor terreurgroep Islamitische Staat te hebben verspreid. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze ook het martelaarschap verheerlijkt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Scholen en werkgevers zouden ruimtes moeten inrichten om te bidden en flexibel om moeten gaan met religieuze feestdagen. Dat zijn enkele aanbevelingen die het Kennisplatform Inclusief Samenleven (KIS) dinsdag doet voor het tegengaan van discriminatie van moslimjongeren. Het platform deed onderzoek naar de ervaringen van jonge Nederlandse moslims.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Islamitische Stichting Nederland (ISN) komt in actie tegen polarisatie tijdens de aankomende ramadan. De organisatie, waarbij 148 moskeeën zijn aangesloten, doet dat onder meer met rondleidingen in moskeeën, iftarpakketten voor studenten en een 'Nationale Vredesmaaltijd'.
4 uur geleden