Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apotheker voorlopig weer per middel betaald voor medicijnpakket

Apotheker voorlopig weer per middel betaald voor medicijnpakket

DEN HAAG (ANP) - Apothekers die speciale medicijnpakketten voor klanten maken, krijgen voorlopig weer betaald voor elk middel dat in het pakket zit. De toezichthouder, de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa), had de betaling per 1 januari van dit jaar aangepast, onder meer om de kosten te beperken. Maar dat is dinsdag teruggedraaid door het College van Beroep voor het bedrijfsleven. De uitspraak is definitief, er is geen beroep mogelijk.

Sommige patiënten gebruiken meerdere geneesmiddelen tegelijk. Het kan dan lastig voor ze zijn om overzicht te houden en ervoor te zorgen dat ze op tijd het juiste medicijn innemen. Apothekers kunnen dan speciale pakketten voor ze maken, bijvoorbeeld in een rol met zakjes of een doos met vakjes. Daarin zitten bijvoorbeeld alle pillen voor de ochtend bij elkaar, en ernaast alle pillen die iemand bij de lunch moet innemen. Zo'n pakket heet officieel een geïndividualiseerde distributievorm, oftewel GDV.

Apothekers kregen een vergoeding voor elk geneesmiddel dat in zo'n pakket zit. Hoe meer middelen, hoe hoger de vergoeding. Volgens de NZa is het voor apothekers dan niet aantrekkelijk om de medicatie van een patiënt af te bouwen. Daarom besloot de toezichthouder dat apothekers vanaf 1 januari dit jaar voor elk pakket een vaste vergoeding krijgen.

De koepel van apothekers, de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie (KNMP), stapte naar de rechter en kreeg gelijk. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven zegt dat de NZa niet heeft uitgelegd waarom de nieuwe regeling helpt om het gebruik van medicijnen te verminderen. Daarom staat de nieuwe regel buiten werking en geldt de oude regel weer.

Meer uit Gezond

Meer dan 4000 eboladoden in Democratische Republiek Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 4000 doden gevallen door het ebolavirus. Het aantal ebolabesmettingen staat op zo'n 8300. De ebola-uitbraak is de grootste en dodelijkste in de geschiedenis van het land.

3 dagen geleden
Met ebola besmette AzG-medewerker naar Nederland voor behandeling

AMSTERDAM (ANP) - Een met ebola besmette medewerker van Artsen zonder Grenzen (AzG) krijgt een behandeling in Nederland. Dat maakte de medische hulporganisatie bekend. De medewerker, van wie de identiteit niet bekend wordt gemaakt, raakte besmet tijdens een uitzending in de Democratische Republiek Congo.

4 dagen geleden
Waterschappen waarschuwen voor gebruik vlooienmiddelen bij dieren

DEN HAAG (ANP) - In aanloop naar Dierendag hebben waterschappen dierenbezitters opgeroepen verstandig om te gaan met het gebruik van middelen tegen vlooien en andere parasieten. In sommige middelen zitten stoffen die de waterkwaliteit aantasten. "We zijn echt niet tegen de bescherming van huisdieren tegen vlooien en teken, want dat is ook belangrijk. Maar we roepen wel op om dit op zo'n manier te doen dat het water ook wordt beschermd", zegt bestuurslid Sander Mager van de Unie van Waterschappen.

4 dagen geleden
Zorgorganisaties en artsen willen PFAS-vrije toekomst

AMSTERDAM (ANP) - Namens stichting Tegengif roepen artsen en zorgorganisaties de regering op om zich in te zetten voor een PFAS-vrije toekomst. In een woensdag verschenen brief schrijven ze over de noodzaak van een PFAS-lozingsverbod en een Europees PFAS-verbod in het belang van de volksgezondheid. Ook willen ze dat de medische sector stopt met het gebruik van hulpmiddelen met PFAS.

6 dagen geleden
Meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld in Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn inmiddels meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld. Het dodental door de uitbraak staat op 3901, volgens officiële cijfers. De uitbraak wordt gezien als de dodelijkste in de geschiedenis van Congo.

1 week geleden
Bijna 1600 westnijlvirusbesmettingen in Europa

SOLNA (ANP/DPA) - Sinds het voorjaar zijn er in Europa bijna 1600 gevallen van het westnijlvirus vastgesteld waarbij mensen in eigen land besmet zijn geraakt. Het virus is vastgesteld in zestien Europese landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).

1 week geleden
Ziekenhuizen melden problemen met computersystemen

LEEUWARDEN (ANP) - Diverse Nederlandse ziekenhuizen kampen met computerproblemen, waardoor patiënten hun gegevens niet kunnen inzien. Volgens het Frisius MC in Leeuwarden zit het probleem in de beveiliging van IT-systemen. "Voor de veiligheid hebben we een aantal digitale systemen tijdelijk uitgezet. Hierdoor kunt u bijvoorbeeld tijdelijk niet inloggen op onze patiëntenportalen", legt het ziekenhuis uit in een bericht op de website.

1 week geleden