Apotheekmedewerker VS gearresteerd na verpesten coronavaccins
CORONAVIRUSWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - Een voormalig medewerker van een ziekenhuisapotheek in Grafton in de Amerikaans staat Wisconsin, is donderdag gearresteerd op verdenking van het moedwillig onbruikbaar maken van zo'n 500 coronavaccins. De verdachte had de vaccins uit de vriezer gehaald zodat ze zouden bederven.
De man, die werkzaam was bij de ziekenhuisapotheek in het Aurora Medisch Centrum in Grafton is eerder deze week ontslagen toen 57 flesjes buiten de vriezer werden gevonden. Iedere fles bevat 10 doses van het vaccin. Zo'n 60 doses waren bij personen toegediend voordat ziekenhuismedewerkers erachter kwamen dat het vaccin te lang buiten de vriezer was gebleven om nog werkzaam te zijn.
Farmaceut Moderna, de fabrikant van het vaccin, heeft het ziekenhuis verzekerd dat mensen die een injectie hebben gekregen met een dosis die buiten de vriezer was gelaten geen gezondheidsgevaar lopen. Het vaccin zal alleen geen bescherming beiden.
Zowel het ziekenhuis als de politie weet niet wat het motief van de dader is voor de sabotage.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de nacht van maandag op dinsdag meer dan 390 drones op Moskou afgevuurd. Dat zei burgemeester Sergej Sobjanin op Telegram.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump staat positiever dan voorheen tegenover zijn Oekraïense collega Volodymyr Zelensky. Dat schrijft The Wall Street Journal in het licht van de ontmoeting die de twee dinsdag zullen hebben in het Witte Huis.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse Federale Recherche (BKA) classificeert 410 mensen als personen die een islamistische terroristische of extremistische bedreiging vormen. Dat publiceerde de mediagroep RND dinsdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is maandagavond plaatselijke tijd in Washington geland. Dat melden diverse Israëlische media, waaronder The Times of Israel. Dinsdag heeft hij in het Witte Huis een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump.
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - De aangehouden verdachte voor de schietpartij zondag in het Amerikaanse Seattle is vijftien jaar oud. Dat maakte burgemeester Katie Wilson maandag bekend.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Alle honderd leden van de Amerikaanse Senaat zijn uitgenodigd voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdag. Dat zeiden twee medewerkers van de Senaat.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De inwoners van negen Spaanse dorpen die waren geëvacueerd vanwege de grote natuurbranden mogen weer naar huis, melden Spaanse media als EFE en El País. Het gaat om gemeenten in de provincie Toledo, net ten zuiden van waar het vuur woedt.
9 uur geleden