
APG-topman: geen reden voor extra korting op pensioenen
AMSTERDAM (ANP) - Er is ondanks de coronacrisis geen reden om de pensioenen tussentijds te korten. Dat heeft topman Gerard van Olphen van pensioenuitvoerder APG gezegd in een interview met De Telegraaf. APG voert de pensioenen uit voor zo'n 4,7 miljoen mensen in sectoren als het onderwijs, de overheid, de bouw en de schoonmaak.
"Ik kan me niet voorstellen dat fondsen tussentijds moeten korten", aldus Van Olphen. "Daar voorziet de wet ook niet in." Volgens hem zou een korting net nu de crisis toeslaat ook haaks staan op het overheidsbeleid dat erop gericht is om zoveel mogelijk schade te voorkomen."
In plannen om het pensioenstelsel aan te passen, is de pensioenopbouw veel meer afhankelijk van schommelingen op de beurs. Daar moet goed over worden nagedacht, meent Van Olphen. "De vraag die voorligt is hoe je mee- en tegenvallers verdeelt over generaties. Deze beurzencrisis laat zien dat het onverstandig is één specifieke generatie met de tegenvallers op te zadelen."
Desondanks is Van Olphen wel van mening dat het pensioensysteem moet veranderen. "Het is veel te simpel om te zegen: doe die rekenrente omhoog en dan zijn we wel klaar. Er zijn zoveel redenen om naar een ander pensioen te gaan. De arbeidsmarkt is enorm veranderd, de demografie is anders."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Philips verwacht nu geen financiële impact van onderzoeken die de Amerikaanse regering heeft geopend naar de import van medische technologie. Dat heeft het zorgtechnologieconcern donderdag schriftelijk laten weten. De studies richten zich op de eventuele gevolgen voor de nationale veiligheid.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - ING maakt deel uit van een Europees bankenconsortium voor een zogeheten euro-stablecoin die in de tweede helft van volgend jaar voor het eerst uitgegeven moet worden. Daarvoor is door de banken een nieuw bedrijf opgericht in Nederland dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - TKH Group (plus 2 procent) behoorde donderdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. De technologiegroep presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag nieuwe groeidoelen en kondigde aan zich volledig te gaan richten op het segment Automation. "De toekomst van TKH ligt in Automation", verklaarde topman Alexander van der Lof. In dat segment ziet hij veel kansen om waarde te creëren op lange termijn.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De economische groei in Zuidoost-Europa zal naar verwachting volgend jaar onder druk komen te staan door Amerikaanse importheffingen, toegenomen concurrentie vanuit China en druk op de overheidsbegroting van landen. Dat meldt de Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBRD) in een rapport waarin de groeiverwachting voor de regio in 2026 licht werd verlaagd.
2 uur geledenCUPERTINO (ANP/AFP) - Apple heeft de Europese Commissie gevraagd een wet in te trekken die de macht moet inperken van digitale platforms. Volgens het Amerikaanse techconcern leidt de wet digitale markten (DMA) onder meer tot een "slechtere ervaring voor Apple-gebruikers in de EU". Ook brengt de wet veiligheidsrisico's met zich mee.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwbouw van woningcorporaties is in de eerste helft van dit jaar toegenomen in vergelijking met een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kwamen er ruim 9100 nieuwbouwwoningen van corporaties bij. Dat waren er ruim 8200 in de eerste zes maanden van vorig jaar.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Autofabrikanten hebben in augustus voor de tweede maand op rij meer auto's verkocht in de Europese Unie dan een jaar eerder. De opleving volgt op maanden van kwakkelende verkoopcijfers.
5 uur geleden