APG gaat met grootste beleggers werken aan hervorming mijnbouw
HEERLEN (ANP/BLOOMBERG) - Pensioenbelegger APG gaat samen met andere grote beleggers werken aan plannen om de mijnbouwindustrie te hervormen. De hiervoor opgerichte Mijnbouw 2030 Commissie moet toezien op de groeiende vraag naar mineralen en metalen die nodig zijn voor de energietransitie.
Tot de investeerdersgroep behoren 's werelds grootste beleggers, waaronder het California State Teachers' Retirement System, het Britse Aviva en het Canadese Caisse de Depot et Placement du Quebec. Samen zijn ze goed voor meer dan 11.000 miljard dollar aan beleggingen.
De mijnbouwsector ligt al jaren onder vuur vanwege schendingen van de mensenrechten en de grote milieuschade die vaak ontstaat bij het delven van grondstoffen. Voor de uitbreiding van wind- en zonne-energie en de productie van elektrische auto's zijn aanzienlijk meer mineralen en metalen nodig dan bij fossiele brandstoffen het geval was.
De investeerdersgroep, die dit jaar werd bijeengeroepen met de hulp van de Verenigde Naties, gaat zich inzetten voor een "sociaal en ecologisch verantwoorde mijnbouwsector".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.
6 uur geleden