Apenverblijf Blijdorp woensdag weer open na dood Bokito
ROTTERDAM (ANP) - Het apenverblijf in Diergaarde Blijdorp gaat woensdag "in de loop van de ochtend" weer open voor bezoekers. Dat heeft directeur Erik Zevenbergen dinsdag gezegd in het tv-programma Goedemorgen Nederland. Het verblijf was gesloten na de dood van Bokito, de gorilla die vorige week dinsdag onverwacht op 27-jarige leeftijd overleed.
Het gaat om het binnenverblijf dat weer wordt opengesteld voor bezoekers. Volgens Zevenbergen moeten de apen erg wennen aan de nieuwe situatie zonder Bokito om zich heen. "De groep moet heel erg wennen aan het verlies van hun leider. Je ziet dat ze daardoor een soort van in de war van zijn, op zoek naar nieuw evenwicht", aldus de dierentuindirecteur. Het publiek kon de apen wel al zien in het buitenverblijf.
Donderdag werd bekend dat Bokito overleed aan hartfalen. Een onderzoeksgroep in Engeland doet verder onderzoek om de "achterliggende oorzaak te kunnen achterhalen", zo liet de dierentuin weten.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
4 uur geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
8 uur geleden