Apenverblijf Blijdorp woensdag weer open na dood Bokito
ROTTERDAM (ANP) - Het apenverblijf in Diergaarde Blijdorp gaat woensdag "in de loop van de ochtend" weer open voor bezoekers. Dat heeft directeur Erik Zevenbergen dinsdag gezegd in het tv-programma Goedemorgen Nederland. Het verblijf was gesloten na de dood van Bokito, de gorilla die vorige week dinsdag onverwacht op 27-jarige leeftijd overleed.
Het gaat om het binnenverblijf dat weer wordt opengesteld voor bezoekers. Volgens Zevenbergen moeten de apen erg wennen aan de nieuwe situatie zonder Bokito om zich heen. "De groep moet heel erg wennen aan het verlies van hun leider. Je ziet dat ze daardoor een soort van in de war van zijn, op zoek naar nieuw evenwicht", aldus de dierentuindirecteur. Het publiek kon de apen wel al zien in het buitenverblijf.
Donderdag werd bekend dat Bokito overleed aan hartfalen. Een onderzoeksgroep in Engeland doet verder onderzoek om de "achterliggende oorzaak te kunnen achterhalen", zo liet de dierentuin weten.
Meer uit Binnenland
NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
2 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
4 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
11 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geleden