Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apenpokken rukken op in Engeland

Apenpokken rukken op in Engeland

LONDEN (ANP/RTR) - De apenpokken rukken snel op in Engeland, waar ruim drie weken geleden het eerste geval in Europa werd vastgesteld. Het zijn er 71 meer dan vorige week. Inmiddels zijn 179 gevallen in Engeland en de rest van Groot-Brittannië geregistreerd.

Ook in andere landen zijn veel meer gevallen van de virusziekte, zoals in Duitsland. Nadat daar de teller een tijdje op vijf stond, is het aantal opgelopen naar ruim twintig. In Nederland zijn tot nu toe 26 besmettingen officieel bekend, een verdubbeling sinds vorige week. In Spanje gaat het inmiddels om 120 gevallen, in Portugal om 96.

Sommige landen zijn overgegaan tot vaccinatie van personen die nauw contact hadden met geïnfecteerden, zoals Engeland en Frankrijk. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) acht een pandemie zoals bij het coronavirus onwaarschijnlijk, maar roept landen wel op maatregelen te nemen om verspreiding zo snel mogelijk in te dammen.

Griepachtige symptomen

De doorgaans milde ziekte veroorzaakt griepachtige symptomen en blaasjes op de huid. Het virus raakt nu vooral mannen die seks hebben met mannen. Maar de WHO vindt dat geen reden om deze zomer gayprides te mijden. Volgens de organisatie is het belangrijk steun te betuigen. Het lijkt erop dat besmetting vooral binnen plaatsvindt bij grote feesten, in sauna's en in nachtclubs.

Besmette personen dienen zich af te zonderen totdat ze zijn genezen, in de regel een kwestie van meerdere weken.

Meer uit Buitenland

Filmmaker Jafar Panahi veroordeeld tot ruim vijf jaar cel

TEHERAN (ANP/AFP) - De gerenommeerde Iraanse filmmaker Jafar Panahi is door een rechtbank in Iran veroordeeld tot een gevangenisstraf van ruim vijf jaar. Dat meldt persbureau AFP op basis van een verklaring van zijn advocaat aan Iraanse media. Het is niet duidelijk waarvan hij precies wordt beschuldigd.

3 minuten geleden
Zelensky hoopt op nieuw overleg met Rusland binnen twee weken

DEN HAAG (ANP) - Oekraïne hoopt binnen twee weken een nieuwe ronde van onderhandelingen met Rusland te kunnen plannen, zegt president Volodymyr Zelensky. Voor de besprekingen onder Amerikaanse leiding treedt Abu Dhabi als gastheer op.

45 minuten geleden
Spaanse premier kondigt drie dagen van rouw af om treinongeval

URDA (ANP/AFP) - Spanje houdt drie dagen van nationale rouw vanwege het dodelijke treinongeval ten zuiden van Madrid. Dat zei premier Pedro Sánchez in Urda, de plaats van het ongeluk waar hij met zijn binnenlandminister Fernando Grande-Marlaska Gómez naartoe is gereisd.

56 minuten geleden
El País: 68 doden bij treinongeluk in Spanje

MADRID (ANP) - Bij het treinongeval in Spanje zijn 68 mensen omgekomen, meldt de Spaanse krant El País. 58 gewonden zijn opgenomen in een ziekenhuis, 15 daarvan zouden in kritieke toestand verkeren.

1 uur geleden
Spaanse minister: toestaan doorrijden trein onverklaarbaar

URDA (ANP/RTR) - De trein die woensdagochtend op een andere trein botste in Spanje had daarvoor onterecht toestemming gekregen om verder te rijden, zei transportminister Óscar Puente op een persconferentie. Volgens hem was de trein even daarvoor stil komen te staan vanwege een seinstoring en is het "onverklaarbaar" dat die daarna toch zijn reis mocht hervatten.

1 uur geleden
Russische buitenlandminister bij G20-vergadering in VS

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister Sergej Lavrov schuift eind deze week aan bij de vergadering van buitenlandministers van de G20 in de Verenigde Staten. De VS, dit jaar voorzitter van de groep van twintig grote economieën, hadden Rusland uitgenodigd.

2 uur geleden
Braziliaanse oud-presidentskandidaat Bolsonaro geland in Florida

MIAMI (ANP/AFP) - Het vliegtuig met daarin de Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro is geland in Miami in de Amerikaanse staat Florida. Daar verliet hij het toestel met zijn vrouw en twee dochters, aldus journalisten van persbureau AFP ter plaatse.

2 uur geleden