Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apenpokken rukken op in Engeland

Apenpokken rukken op in Engeland

LONDEN (ANP/RTR) - De apenpokken rukken snel op in Engeland, waar ruim drie weken geleden het eerste geval in Europa werd vastgesteld. Het zijn er 71 meer dan vorige week. Inmiddels zijn 179 gevallen in Engeland en de rest van Groot-Brittannië geregistreerd.

Ook in andere landen zijn veel meer gevallen van de virusziekte, zoals in Duitsland. Nadat daar de teller een tijdje op vijf stond, is het aantal opgelopen naar ruim twintig. In Nederland zijn tot nu toe 26 besmettingen officieel bekend, een verdubbeling sinds vorige week. In Spanje gaat het inmiddels om 120 gevallen, in Portugal om 96.

Sommige landen zijn overgegaan tot vaccinatie van personen die nauw contact hadden met geïnfecteerden, zoals Engeland en Frankrijk. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) acht een pandemie zoals bij het coronavirus onwaarschijnlijk, maar roept landen wel op maatregelen te nemen om verspreiding zo snel mogelijk in te dammen.

Griepachtige symptomen

De doorgaans milde ziekte veroorzaakt griepachtige symptomen en blaasjes op de huid. Het virus raakt nu vooral mannen die seks hebben met mannen. Maar de WHO vindt dat geen reden om deze zomer gayprides te mijden. Volgens de organisatie is het belangrijk steun te betuigen. Het lijkt erop dat besmetting vooral binnen plaatsvindt bij grote feesten, in sauna's en in nachtclubs.

Besmette personen dienen zich af te zonderen totdat ze zijn genezen, in de regel een kwestie van meerdere weken.

Meer uit Buitenland

Houthi's vallen Saudische troepen en wapendepots in Jemen aan

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-rebellen hebben Saudische troepen en wapendepots aangevallen in Mokka, een havenstad in Jemen aan de Rode Zee. Bij de aanvallen werd "een groot aantal ballistische raketten en drones" ingezet, meldt een woordvoerder van de Houthi's. De aangevallen zone wordt gecontroleerd door de Jemenitische regering, die gesteund wordt door Saudi-Arabië.

6 uur geleden
Grote natuurbrand in Spaanse Niebla rukt op richting Sevilla

SEVILLA (ANP) - De natuurbrand bij de Zuid-Spaanse plaats Niebla heeft zo'n 8000 hectare getroffen en rukt op richting Sevilla, zei zondag Antonio Sanz, de minister van Volksgezondheid en Noodsituaties van de regio Andalusië. Dat meldt onder meer de nieuwssite Sevilla Actualidad.

6 uur geleden
Netanyahu: Israël verwerpt Gazaplan, IDF trekt zich niet terug

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Israël verwerpt het vredesplan voor Gaza dat onder leiding van de VS werd opgesteld. Zolang Hamas niet volledig ontwapend is, trekt de Israëlische krijgsmacht (IDF) zich ook niet terug, heeft premier Benjamin Netanyahu gezegd. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde vorige maand aan dat er een doorbraak was en dat zowel Israël als Hamas daarmee had ingestemd.

6 uur geleden
VAE levert crimineel Daniel Kinahan uit aan Ierland

DUBLIN (ANP) - De Ierse topcrimineel Daniel Kinahan (49) wordt zondag vanuit de Verenigde Arabische Emiraten teruggebracht naar Ierland, meldt onder meer de Ierse publieke omroep RTÉ. Hij is in een Iers regeringsvliegtuig onderweg naar Dublin, waar hij zal worden voorgeleid voor het Speciale Strafhof. Hij staat terecht ​​voor het leiden van een misdaadorganisatie.

7 uur geleden
Schade aan haven Odesa en slachtoffers in Oekraïne en Rusland

ODESA (ANP/RTR) - De haven van de Oekraïense stad Odesa is beschadigd geraakt bij Russische aanvallen, meldt president Volodymyr Zelensky. Acht mensen raakten gewond. Aanvallen op Charkiv kostten twee levens. In Rusland kwamen drie mensen om door een Oekraïense droneaanval.

8 uur geleden
Vrouw en baby sterven na omslaan boot bij Vrijheidsbeeld New York

NEW YORK (ANP) - Een 27-jarige vrouw en een vijf maanden oude baby zijn omgekomen nadat een boot zaterdagavond was omgeslagen in de haven van de Amerikaanse stad New York. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN. Het incident gebeurde nabij Liberty Island, waar het Vrijheidsbeeld staat.

8 uur geleden
Spanje checkt zo'n tweehonderd vliegtuigpassagiers uit Italië

MADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft op de eerste dag van grenscontroles 199 reizigers vanuit Italië gecontroleerd, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. De controles volgen na een aanvaring met de Italiaanse regering over de komst van tienduizenden migranten naar de Spaanse exclave Ceuta, eind juli.

8 uur geleden