Apenpokken ook vastgesteld in Denemarken
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De apenpokken zijn maandag ook vastgesteld in Denemarken. Het gaat om een man die recent was teruggekomen uit Spanje, waar enkele tientallen besmettingen bekend zijn.
De gezondheidsautoriteiten verwachten niet dat het tot een grote uitbraak van apenpokken komt in Denemarken. "Maar we zijn alert en volgen de situatie nauwgezet", aldus het ministerie van Gezondheid.
Het virus wordt in steeds meer landen vastgesteld, vorige week in onder meer Nederland, Spanje, België, Duitsland, de Verenigde Staten en Australië. Normaal gesproken komt het virus alleen voor in Midden- en West-Afrika.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zei maandag dat mensen die in contact zijn geweest met mensen die al ziektesymptomen vertonen, de grootste kans lopen om besmet te raken. De WHO wil nog deze week met meer richtlijnen komen voor zorgmedewerkers.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse televisienetwerk ABC heeft een rechtszaak aangespannen tegen de licentiecommissie van de regering, omdat die mogelijk de uitzendlicentie van de zenders van het bedrijf zou willen afpakken. ABC spreekt van een "vergeldingsactie", die alleen maar zou worden uitgevoerd omdat de regering de inhoud van bepaalde uitzendingen afkeurt.
57 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense nationalist die in 1938 in Rotterdam werd geliquideerd en daar werd begraven, is dinsdag in Oekraïne herbegraven. Zijn stoffelijke resten werden vorige week opgegraven en naar zijn thuisland gebracht.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Jevheni Chmara voorgedragen als minister van Defensie. Chmara is nu nog de tijdelijke opvolger van de in juli ontslagen minister Mychajlo Fedorov.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn niet in gesprek met Iran en hebben daar ook geen plannen voor, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social. Hij stelt ook dat de VS de Straat van Hormuz volledig onder controle hebben.
1 uur geledenKYIV (ANP/BELGA) - Het bezoek van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot aan Kyiv is verstoord door Russische droneaanvallen. Zijn Oekraïense ambtgenoot Andrii Sybiha schrijft op X dat de twee noodgedwongen zijn uitgeweken naar een schuilkelder voor hun overleg.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk blijft Oekraïne "100 procent steunen in de illegale oorlog geleid door Vladimir Poetin", heeft de Britse premier Andy Burnham gezegd tegen verslaggevers. Rusland heeft het VK gewaarschuwd voor consequenties, na berichten dat Britse drones zouden zijn ingezet bij aanvallen op Russisch grondgebied.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zien de Israëlische aanval op Syrië als een "onnodige escalatie". De Amerikaanse Syrië-gezant Tom Barrack schrijft op X "diep bezorgd" te zijn over de aanval op de luchtmachtbasis.
3 uur geleden