Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apeldoorn volgt Zutphen op als 'overloop' voor Ter Apel

Apeldoorn volgt Zutphen op als 'overloop' voor Ter Apel

APELDOORN (ANP) - Een oude basisschool in het Gelderse dorp Ugchelen wordt een noodopvang voor asielzoekers voor wie in Ter Apel geen plek is. Nu is een sporthal in het nabijgelegen Zutphen beschikbaar als 'overloop" maar dit stopt op 11 oktober, volgende week vrijdag. Vanaf die dag neemt Ugchelen de rol over, tot het einde van het jaar.

In de oude school De Bouwhof, die nu leegstaat, komt plek voor maximaal honderd asielzoekers. Volgens de gemeente Apeldoorn, waar Ugchelen onder valt, kunnen zij naar het gebouw worden gebracht "op momenten dat het aanmeldcentrum in Ter Apel te vol wordt". In een verklaring zegt burgemeester Ton Heerts: "We werken in Apeldoorn toe naar structurelere opvanglocaties, voor de langere termijn. Dat biedt meer duidelijkheid en rust voor iedereen dan telkens nieuwe tijdelijke plekken. Maar voordat we dat geregeld hebben, doen we wat nodig is: mensen een fatsoenlijk dak boven het hoofd bieden."

Apeldoorn gaat ook 120 tot 150 asielzoekers opvangen in een voormalig hotel in het dorp Loenen. De opvang is minstens drie jaar beschikbaar.

Zutphen

Zutphen had vorige week in de Hanzehal ongeveer honderd bedden gereedgemaakt voor asielzoekers om daar te slapen. Op dinsdagavond gingen 43 mannen vanuit Ter Apel daarnaartoe. Zij gingen op woensdagochtend terug naar het aanmeldcentrum in Ter Apel. Sinds woensdagavond zijn 95 mannen in de Hanzehal opgevangen. Twintig van hen vertrokken donderdag weer om geregistreerd te worden.

Van donderdag tot volgende week vrijdag verblijven honderd mannen in de hal. Zij hoeven dan niet steeds te worden verplaatst. Volgens de gemeente Zutphen is dat positief. "Dat heen en weer gereis is onwenselijk en ook onrustig voor de asielzoekers zelf."

Zeven andere gemeenten hebben ook acuut asielzoekers overgenomen uit Ter Apel. Dat zijn Den Haag, Utrecht, Nijmegen, Leiden, Nissewaard, Meierijstad en Wierden. Stadskanaal en Borger-Odoorn hebben elk voor één nacht een sporthal beschikbaar gesteld, zoals Zutphen eerder ook deed. Bijna tweehonderd gemeenten hebben in een rondgang van het ANP gezegd dat ze niet acuut asielzoekers overnemen uit Ter Apel.

Meer uit Binnenland

Aantal asielzoekers in Ter Apel blijft hoog

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten opnieuw 2100 asielzoekers. Dat is vergelijkbaar met de afgelopen nachten. Opvangorgaan COA verplaatst mensen naar locaties elders, maar krijgt ook nieuwe asielzoekers binnen, waardoor de bezetting netto niet veel verandert.

53 minuten geleden
Lichte beving bij Usquert, 2000e geregistreerde gaswinningsbeving

GRONINGEN (ANP) - Bij het dorp Usquert in de provincie Groningen is maandagavond een aardbeving geweest. Die had een magnitude van 0.9, te licht om te voelen. Het is de 2000e aardbeving door gaswinning die in Nederland is geregistreerd. De eerste was in 1986 bij Assen.

1 uur geleden
OM ontvangt 118 aangiften na hack bij laboratorium

DEN HAAG (ANP) - In het onderzoek naar het datalek bij laboratorium Clinical Diagnostics hebben 118 personen aangifte gedaan, meldt het Openbaar Ministerie. Het OM opende afgelopen zomer een strafrechtelijk onderzoek naar het datalek, waarbij persoonsgegevens van 855.000 mensen waren gestolen.

1 uur geleden
'Flinke stijging' aantal boetes voor appen achter het stuur

DEN HAAG (ANP) - Het aantal boetes voor het vasthouden van een telefoon of ander elektronisch apparaat in de auto of op de fiets is afgelopen jaar "flink gestegen", meldt het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB). In 2025 werden 248.020 boetes uitgedeeld voor zaken als appen achter het stuur.

2 uur geleden
Meerdere mensen naar ziekenhuis na grote brand in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In een winkel aan de Ferdinand Bolstraat in de Amsterdamse wijk De Pijp is in de nacht van maandag op dinsdag een grote brand uitgebroken. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio zijn meerdere personen naar het ziekenhuis vervoerd. Om hoeveel mensen het precies gaat en hoe ernstig hun verwondingen zijn, weet hij niet. Ook zijn meerdere mensen ter plaatse nagekeken, omdat zij rook hebben ingeademd.

4 uur geleden
Zeer grote brand in Amsterdamse wijk De Pijp

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is in de nacht van maandag op dinsdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio.

5 uur geleden
Stichting: angst om 'fout te reanimeren' remt burgerhulpverlening

DEN HAAG (ANP) - De angst om iets fout te doen bij het reanimeren blijkt voor mensen de grootste drempel om zich aan te melden voor burgerhulpverlening, blijkt uit onderzoek in opdracht van de Hartstichting. Burgerhulpverleners zijn mensen met een reanimatiecertificaat die na een oproep in een landelijk netwerk direct naar een slachtoffer kunnen voor de eerste hulp.

7 uur geleden