Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apeldoorn volgt Zutphen op als 'overloop' voor Ter Apel

Apeldoorn volgt Zutphen op als 'overloop' voor Ter Apel

APELDOORN (ANP) - Een oude basisschool in het Gelderse dorp Ugchelen wordt een noodopvang voor asielzoekers voor wie in Ter Apel geen plek is. Nu is een sporthal in het nabijgelegen Zutphen beschikbaar als 'overloop" maar dit stopt op 11 oktober, volgende week vrijdag. Vanaf die dag neemt Ugchelen de rol over, tot het einde van het jaar.

In de oude school De Bouwhof, die nu leegstaat, komt plek voor maximaal honderd asielzoekers. Volgens de gemeente Apeldoorn, waar Ugchelen onder valt, kunnen zij naar het gebouw worden gebracht "op momenten dat het aanmeldcentrum in Ter Apel te vol wordt". In een verklaring zegt burgemeester Ton Heerts: "We werken in Apeldoorn toe naar structurelere opvanglocaties, voor de langere termijn. Dat biedt meer duidelijkheid en rust voor iedereen dan telkens nieuwe tijdelijke plekken. Maar voordat we dat geregeld hebben, doen we wat nodig is: mensen een fatsoenlijk dak boven het hoofd bieden."

Apeldoorn gaat ook 120 tot 150 asielzoekers opvangen in een voormalig hotel in het dorp Loenen. De opvang is minstens drie jaar beschikbaar.

Zutphen

Zutphen had vorige week in de Hanzehal ongeveer honderd bedden gereedgemaakt voor asielzoekers om daar te slapen. Op dinsdagavond gingen 43 mannen vanuit Ter Apel daarnaartoe. Zij gingen op woensdagochtend terug naar het aanmeldcentrum in Ter Apel. Sinds woensdagavond zijn 95 mannen in de Hanzehal opgevangen. Twintig van hen vertrokken donderdag weer om geregistreerd te worden.

Van donderdag tot volgende week vrijdag verblijven honderd mannen in de hal. Zij hoeven dan niet steeds te worden verplaatst. Volgens de gemeente Zutphen is dat positief. "Dat heen en weer gereis is onwenselijk en ook onrustig voor de asielzoekers zelf."

Zeven andere gemeenten hebben ook acuut asielzoekers overgenomen uit Ter Apel. Dat zijn Den Haag, Utrecht, Nijmegen, Leiden, Nissewaard, Meierijstad en Wierden. Stadskanaal en Borger-Odoorn hebben elk voor één nacht een sporthal beschikbaar gesteld, zoals Zutphen eerder ook deed. Bijna tweehonderd gemeenten hebben in een rondgang van het ANP gezegd dat ze niet acuut asielzoekers overnemen uit Ter Apel.

Meer uit Binnenland

Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

1 uur geleden
Na verkenning gaat Aboutaleb ook formatie in Den Haag leiden

DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.

3 uur geleden
Pro-Iraanse beweging zet video over ontploffing Nijkerk online

NIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.

11 uur geleden
Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

1 dag geleden
Politie onderzoekt explosie Nijkerk en zoekt in zwart geklede man

NIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.

1 dag geleden
Zesde en laatste nominatie voor Woutertje Pieterse Prijs bekend

HILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.

1 dag geleden
Israëlcentrum Nijkerk na explosie: schade beperkt, impact groot

NIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.

1 dag geleden