Apeldoorn verbiedt betoging Pegida om dreigende taal over Koran
APELDOORN (ANP) - Burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn heeft vrijdag op het laatste nippertje een betoging van anti-islamorganisatie Pegida in zijn gemeente verboden, omdat de organisatie op Facebook dreigde "met de Koran te doen wat met alle 'fascistische' boeken zou moeten gebeuren". Dat zou volgens de burgemeester leiden tot een verstoring van de openbare orde.
Pegida wilde demonstreren op de stoep van de Turkse Eyüp Sultan Moskee in Apeldoorn. Vanwege de aankondiging op sociale media vreesde het moskeebestuur dat de beweging de Koran zou ontheiligen tijdens het vrijdagmiddaggebed. "Dat druist in tegen de diepste religieuze gevoelens van de gelovigen", liet het bestuur aan de burgemeester weten. Volgens het moskeebestuur zou zo'n actie niet alleen plaatselijk, maar ook landelijk tot ongeregeldheden kunnen leiden.
Pegida is verontwaardigd over het intrekken van de toestemming voor de betoging. De politie houdt de omgeving van de Apeldoornse moskee vrijdagmiddag in de gaten.
Meer uit Binnenland
VAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.
42 minuten geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.
44 minuten geledenTHE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.
4 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
8 uur geledenUSHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.
8 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
9 uur geleden