Apeldoorn verbiedt betoging Pegida om dreigende taal over Koran
APELDOORN (ANP) - Burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn heeft vrijdag op het laatste nippertje een betoging van anti-islamorganisatie Pegida in zijn gemeente verboden, omdat de organisatie op Facebook dreigde "met de Koran te doen wat met alle 'fascistische' boeken zou moeten gebeuren". Dat zou volgens de burgemeester leiden tot een verstoring van de openbare orde.
Pegida wilde demonstreren op de stoep van de Turkse Eyüp Sultan Moskee in Apeldoorn. Vanwege de aankondiging op sociale media vreesde het moskeebestuur dat de beweging de Koran zou ontheiligen tijdens het vrijdagmiddaggebed. "Dat druist in tegen de diepste religieuze gevoelens van de gelovigen", liet het bestuur aan de burgemeester weten. Volgens het moskeebestuur zou zo'n actie niet alleen plaatselijk, maar ook landelijk tot ongeregeldheden kunnen leiden.
Pegida is verontwaardigd over het intrekken van de toestemming voor de betoging. De politie houdt de omgeving van de Apeldoornse moskee vrijdagmiddag in de gaten.
Meer uit Binnenland
DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kleurt maandag oranje voor Koningsdag. Op veel plaatsen waren mensen al vroeg in de weer om een plaats te bemachtigen op de vrijmarkt. Ook zijn er in het hele land diverse evenementen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Harry Slinger (76), zanger van nederpopgroep Drukwerk, heeft darmkanker. De band meldt op Facebook en Instagram dat de kanker operatief kan worden verwijderd en dat de ingreep op korte termijn gepland staat.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Rond de route die de koninklijke familie aflegde in Dokkum is op drie plekken gedemonstreerd, laat een woordvoerder van de gemeente Noardeast-Fryslân weten. Van tevoren was dat aantal protesten ook bij de gemeente aangemeld.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De politie heeft een 31-jarige vrouw uit Enschede aangehouden, omdat zij betrokken zou zijn geweest bij een schietincident in het centrum op maandagochtend. Er werd een persoon naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.
3 uur geleden