Apeldoorn verbiedt betoging Pegida om dreigende taal over Koran
APELDOORN (ANP) - Burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn heeft vrijdag op het laatste nippertje een betoging van anti-islamorganisatie Pegida in zijn gemeente verboden, omdat de organisatie op Facebook dreigde "met de Koran te doen wat met alle 'fascistische' boeken zou moeten gebeuren". Dat zou volgens de burgemeester leiden tot een verstoring van de openbare orde.
Pegida wilde demonstreren op de stoep van de Turkse Eyüp Sultan Moskee in Apeldoorn. Vanwege de aankondiging op sociale media vreesde het moskeebestuur dat de beweging de Koran zou ontheiligen tijdens het vrijdagmiddaggebed. "Dat druist in tegen de diepste religieuze gevoelens van de gelovigen", liet het bestuur aan de burgemeester weten. Volgens het moskeebestuur zou zo'n actie niet alleen plaatselijk, maar ook landelijk tot ongeregeldheden kunnen leiden.
Pegida is verontwaardigd over het intrekken van de toestemming voor de betoging. De politie houdt de omgeving van de Apeldoornse moskee vrijdagmiddag in de gaten.
Meer uit Binnenland
ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
34 minuten geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
36 minuten geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
16 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
17 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
19 uur geleden