Apartheidsminister Adriaan Vlok (85) overleden
PRETORIA (ANP/AFP) - De Zuid-Afrikaanse oud-politicus Adriaan Vlok, minister van Wet en Openbare Orde (1986-1991) onder het apartheidsregime, is zondag na een kort ziekbed op 85-jarige leeftijd overleden in een ziekenhuis bij de hoofdstad Pretoria.
Vlok is een van de weinige leidinggevende figuren van het racistische regime die zijn vervolgd. Vlok kreeg in 2007 tien jaar voorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd voor een poging tot moord op de prominente oppositieleider, dominee Frank Chikane.
Vlok had de leiding over de politietroepen die keihard optraden tegen tegenstanders van de witte heersende klasse. Eind jaren 80 werden in opdracht van het regime bomaanslagen gepleegd op kerken en vakbonden die zich tegen het apartheidsregime keerden.
De voormalige minister heeft publiekelijk verontschuldigingen aangeboden aan de slachtoffers en noemde zijn toewijding aan de racistische praktijken een vergissing. Ook waste hij symbolisch de voeten van Chikane. "Ik geloofde dat apartheid juist was", blikte Vlok in 2015 terug. "Het was onze taak om mensen bang voor ons te maken."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
36 minuten geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
1 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
6 uur geleden