Aparte stemhulpen voor jongeren, lhbti'ers en cannabisgebruikers
DEN HAAG (ANP) - Naast de bekende stemhulpen die kiezers helpen op het gebied van de algemene politiek in hun gemeente, zijn er ook stemhulpen die inzoomen op een thema.
Zo is er de stemhulp van het COC, Rainbowvote.nu. Daarop is per gemeente te zien welke lokale partijen zich inzetten voor de lhbti-gemeenschap en wat hun ideeën en plannen zijn. "Daarmee kan je straks in het stemhokje een goed geïnformeerde keuze maken", meldt de website.
In zestien gemeenten kunnen inwoners de Cannabis-kieswijzer invullen. Deze stemhulp beslaat de vier grote steden en gemeenten als Groningen, Leeuwarden, Almere en Nijmegen. De Cannabis-kieswijzer laat zien hoe 'cannabis-vriendelijk' de partijen in deze gemeenten zijn en hoe ze bijvoorbeeld staan tegenover regulering van de wietteelt.
Groene Kieswijzer
Haarlem kent een Groene Kieswijzer. Die geeft aan hoe de partijen in de Haarlemse raad de afgelopen jaren hebben gestemd op thema's rond klimaat en biodiversiteit, bijvoorbeeld over de Grand Prix in Zandvoort of de komst van windmolens.
De Jongerenkieswijzer is anders dan de meeste stemhulpen. "Dit is geen kieswijzer om er achter te komen welke partij het beste bij je past. Deze kieswijzer geeft antwoord op de fundamentele vraag: waarom moet ik überhaupt gaan stemmen? Aan de hand van 20 stellingen wordt duidelijk wat je te winnen of te verliezen hebt bij de keuze om wel of niet te gaan stemmen", meldt de website.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
14 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
16 uur geleden