AOW-leeftijd gaat in 2030 niet omhoog
DEN HAAG (ANP) - De AOW-leeftijd gaat niet omhoog in 2030, meldt minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) in een Kamerbrief. In 2028 gaat de leeftijd waarop mensen AOW krijgen omhoog naar 67 jaar en drie maanden en dat blijft onveranderd in de twee jaren daarna.
De minister baseert zijn besluit op cijfers van het CBS. Het is wettelijk zo geregeld dat berekeningen van de levensverwachting door het statistiekbureau automatisch doorwerken naar de AOW-leeftijd over vijf jaar.
De AOW-leeftijd gaat in 2030 niet omlaag naar 67 jaar, hoewel die leeftijd volgens de minister eigenlijk zou passen bij de laatste prognoses van het statistiekbureau. Het CBS verwacht nog steeds dat de levensverwachting blijft stijgen, maar minder dan eerder voorzien. Dat komt doordat sinds de coronapandemie meer mensen overlijden dan verwacht.
Wet wijzigen
Het is wettelijk zo geregeld dat de AOW-leeftijd niet zomaar naar beneden wordt bijgesteld als het CBS in een nieuwe prognose voorspelt dat Nederlanders vroeger komen te overlijden dan eerder gedacht, legt Van Hijum uit. Het idee hierachter is om "iedereen tijdig zekerheid te bieden en een jojo-effect te voorkomen".
De AOW-leeftijd kan alleen naar beneden worden aangepast door de wet te wijzigen. Dat vindt Van Hijum alleen het overwegen waard als het CBS verwacht dat de leeftijd waarop mensen overlijden omlaaggaat en niet als die - zoals nu het geval lijkt - minder hard stijgt dan eerder verwacht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Dat Ongehoord Nederland (ON!) volgens het Commissariaat voor de Media (CvdM) niet langer voldoet aan de wettelijke eisen "is een nieuwe, zwaarwegende ontwikkeling". Dat laat minister Rianne Letschert (Media) via haar woordvoerder weten. Zij belooft snel te beslissen of de omroep uit het publieke bestel wordt gezet. "Na het weekend" komt daar duidelijkheid over.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet had geen tunnelvisie tijdens de coronapandemie, zei toenmalig zorgminister Hugo de Jonge. Volgens hem waren er voldoende reflectiemomenten en konden alle kabinetsleden altijd hun zegje doen, zei hij tegen de coronacommissie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woensdag 9 september rijden er de hele dag geen NS-treinen in Nederland door de landelijke 24-uursstaking in het openbaar vervoer. Alleen luchthaven Schiphol blijft wel beperkt bereikbaar, heeft NS bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) geeft uiterlijk aan het einde van donderdagmiddag de resterende namen van de ondertekenaars van de euthanasiebrief van Milou aan haar familie. Dat laat het OM weten. "Over het instellen van hoger beroep beraadt het OM zich nog."
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De verdachten die zijn aangehouden rondom de schietpartij in Overasselt eerder deze week, worden vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Dat heeft het Openbaar Ministerie Oost-Nederland bekendgemaakt.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Bij een alcoholcontrole onder luchtvaartpersoneel op Schiphol zijn vier mensen positief getest. De politie en de Koninklijke Marechaussee voerden de controle uit. Een blaastest toonde aan dat de vier bemanningsleden een te hoog alcoholpromillage in hun bloed hadden om hun werkzaamheden voort te mogen zetten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens voormalig zorgminister Hugo de Jonge was het bestrijden van het coronavirus belangrijker dan de schade die ontstond door de maatregelen die daarvoor werden getroffen. "Het ging over vraagstukken van leven en dood en dat moet het zwaarst wegen", zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 uur geleden